Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van megtakarításotok (számla,...

Van megtakarításotok (számla, biztosítás. ), amit a gyerkőcnek tesztek későbbre?

Figyelt kérdés
Mennyit tesztek havonta? Milyen banknál vagy milyen számlán gyűjtitek? Tervezzük hogy elkezdjük rakni, de egyenlőre még nem tudom mi a legjobb.
2012. szept. 8. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
start számlán gyűjtjük neki.havi 10 ezret utalunk át,így az évi 120000 maximum van a számláján
2012. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ja bocs nem írtam,az otp-nél van
2012. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Esetleg le tudnád nekem írni hogy ez pontosan miről szól? Erre van állami támogatás? Ezt a gyerkőc veheti fel ha 18 éves elmúlt?
2012. szept. 8. 21:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
mi havonta nem tudunk félretenni. Viszont minden ünnepre pénzt kérünk a gyerekeknek (kicsi ajándék, és mellé szokták rakni a nagyik, a keresztszülők a borítékot), és az így "befolyt" összeget egy megtakarítási számlára tesszük a Quaestorhoz. A gyerekeknek mindenük megvan, ezért nem kérünk ajándékokat.
2012. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

start számla. otp nél. és 2 gyerek 2000-2000 ft

sajnos több nem megy de ez is valami!


Igen ezt 18 éves korában veheti fel, és az állam bácsi is rakott hozzá! meg ha jól emlékszem kamatozik is!

2012. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

többet itt


[link]

2012. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi is havi 10-10-10 ezret mind a 3 gyereknek start számlára. Amikor visszamentem dolgozni, akkortól tudtuk elkezdeni gyűjteni, mert előtte én csak gyedet kaptam.

Unicreditnél, mert a mi számlánk is ott van.

2012. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Havi 30-50ezer között de nem startszámlára mert azt államosítani fogják, plussz ingatlanokat vettünk neki.
2012. szept. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem rakok start-ra, mert bankban dolgoztam és bizony kb olyan, mint az önkéntes nyugdíj :-(


Még csak 1 éves, van életbiztosítással kombinált megtakarításunk, ez havi 15e. Nincs lejárata, legalább 15 évig meg kell tartani. CHF alapú, tehát akkor is lesz értéke :-)Még nem tudjuk, mire lesz felhasználva, leginkább arra szánjuk ha akkor már nem lenne "ingyenes" egyetem vagy külföldre menne.

Emellett majd ha 12-14 éves lesz elkezdünk egy lakáspénztárt a nevére, 10 éveset. Már persze ha lesz még ilyen akkor és ugyanilyen jók lesznek a feltételek.

2012. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Várok még továbbiakat És nagyon kérek mindenkit hogy ne pontozzanak le senkit. Számomra minden válasz hasznos!
2012. szept. 9. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!