Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar rendes ételt enni?

Miért nem akar rendes ételt enni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kislányom lassan 11 hónapos lesz.Kb. másfél hete nem akarja megenni az ételt.A tápszer megy neki meg ha a kezébe adok gyümölcsöt,kenyeret vagy kiflit azt úgy megeszi.De ha kanállal akarom etetni főzelékek,joghurt stb nem akar enni.Próbáltam taktikázni erőltetni nem fogom mert abból jó nem sülhet ki,néha ha kézzel adom a darabos ételt valamennyit elfogyaszt.Arra gondoltam hogy talán a fogzás viselheti meg ennyire??A hátsó fogai kezdenek kibújni.Nem hiszem hogy beteg lenne mert jókedélyű,vidám mosolygós baba.Köszi a válaszokat.
2012. szept. 9. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

fogzástól függetlenül mindenki átesik ezen :)

adj neki olyan darabosat amit ő fel tud csipegetni, vágj mindent kicsire és tedd elé. lassan fog enni de majd szépen belejön és majd rendes adagokat is fog felcsipegetni, aztán meg majd a kanál sztrájknak is vége lesz

2012. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!Megnyugodtam:))
2012. szept. 9. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom 16 hónapos és egyszerűen időnként semmilyen kanalazást nem tűr meg, aztán utána megint hagyja, teljesen változó és nem köthető a fogához sem, szóval én ezt pl. egyszerűen ellenkezésnek tudom be. Van amikor ő akarna kanalazni, sokszor hagyom is neki, de utána általában takarítás van, és a szájába nem sok jut. ^^ Az a jó, amit az előttem szóló is mondott, darabosabb kaja, amit fel tud csipegetni, esetleg mellette megpróbálhatsz kanállal is becsempészni a szájába 1-2 falatot, háta úgy megy. :)
2012. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!