Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek vérszegény volt a babája pici korában (1-4 hósan)? Ha igen, hogy derült ki? Kapott rá gyógyszert?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert a babám nagyon sápadt mostanában és nagyon aluszékony is.
2009. júl. 29. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyémnek a 6 hetes kontrollon mondta a doki, hogy elég sápadt és Maltoferr cseppet írt ki neki. Azt szedte egy ideig, aztán a gyerekorvosunk elküldött vérvételre és ott minden rendben volt, így mondta, hogy abbahagyhatjuk a cseppet. Hogy mennyire befolyásolja nem tudom, de a babám be volt sárgulva (ettől ő is nagyon aluszékony volt) és alapból elég fehér bőrű.
2009. júl. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4 hetes vérvételen derült ki a vérszegénység a lányomnál-Maltofert kapott ő is.Vidd el vérvételre,az nem árthat...és megnyugodhatsz,ha nincs gond.Ha viszont tényleg vérszegény,akkor kell a vaspótlás.
2009. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Maltofer biztos h jó, én is azt szedtem a terhesség alatt - bár tablettában:)

Az a baj, h a doki nem adott beutalót a vérvételre, mert elég jó súlyban van a baba, és hiába sápadt és aluszékony, azt mondja minden OK. Nade ránézésre állapitotta ezt meg??? Én is vérszegény vagyok... Ti mit tennétek a helyemben? Mindennap leviszem sétálni mégis hófehér, fáradt és aluszékony...

2009. júl. 30. 00:20
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én is vérszegény vagyok, szülés utána a HGB szintem 52-re csökkent és ezért vért is kellett kapnom. A babámról ránézésre állapította meg a doki a 6 hetes kontrollon, hogy kicsit vérszegény (a szemét is nézte), a gyerekorvosnak csak kerekedett a szeme, mikor mondtam. Ha nagyon aggódsz, akkor nyaggasd a dokit, hogy márpedig adjon beutalót vérvételre, mert te így nyugszol meg, vagy vidd másik dokihoz. Szedjed te is a vasat meg a folsavat továbbra is, én is szedem.

2009. júl. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is a 6 hetes kontrollon mondta a doktornő, hogy sápadt, vérvételre küldött minket, az eredmény alapján folsavat írt fel (tablettában!), amit csak 4 napig adtam neki, mert teljesen kikészítette. Aztán vissza kellett mennünk megint 6 hét után, akkor doktorbácsi volt, aki meg azt mondta, hogy jó volt az előző vérvétel eredménye, nem is kellett volna a folsav... Egyik doki ellenkezőjét mondja a másiknak...

Én úgy tudom, hogy ilyen korban van egy bizonyos fokú fiziológiás vérszegénység, ami majd elmúlik.

Az én kisfiam is sápadt, sokat sétálunk mi is, egy picike színe kezdett lenni, amúgy ő is világos bőrű.

De szerintem menj el másik orvoshoz, hogy meglegyen a vérvétel és megnyugodj!

2009. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!