Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állítólag nagyon vérszegény...

Állítólag nagyon vérszegény vagyok, Neo-Ferro-Folgammát szedek és a HGB-ém ígyis 106. Egy hónap múlva kontrol ha nem javul a helyzet vénásan kapok rá gyógyszert. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszek. és mégis! Nincs vmi tippetek hogyan javulhatna az eredményem? Nem mintha félnék, meg teljesen jól érzem magam, de nagyon nem szném ha befektetnenek emiatt! Ennyire szörnyű ez az érték mikor (120-155) a normál? Én hallottam már jóval rosszabbakat is és mégse tartotta vészélyesnek az orvos!
2008. szept. 3. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyél spenótot és marhahúst! Vagy esetleg még nézz utána a neten mi van még jó hatással erre mert nekem hirtelen ennyi jutott most eszembe.:( Én szoktam inni 2 naponta vas+c vitamin tartalmú pezsgőtabit, mert legutóbb nekem is nagyon picit alacsony volt a hgb-szintem (119). Azt nemtudom mennyi segít, mert azóta nem voltam vérvételen. Esetleg kipróbálhatnád te is.

Hát nemtudom hogy szörnyű e, picit tényleg alacsonynak tűnik, de kívánom neked a legjobbakat! Sok sikert és jó egészséget! Egyébként hány hetes vagy?

2008. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szija

24hetes vagyok.Most voltam cukorterhelésen és azzal minden oké csak ezt a vérszegénységet nem értem!!Állítólag a sóska is jó azt meg 2hetente eszek.Ezek szerint eredménytelenül.Egyébként a 16hetes vérvétel után írták fel a gyógyszert azóta szedem és nemhogy javult volna még picit romlott az értékem!!

Köszi a választ és a tanácsokat!!Megpróbálkozom azokkal amiket ajánlottál!Próba szerencse:)

2008. szept. 3. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem nem annyira vészes, az enyém 89 volt, kaptam vasat, és kész. Nem mondta az orvosom, hogy ez annyira veszélyes lenne.
2008. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia

Én is pont ezt mondom.A Te értéked jóval alacsonyabb az enyémnél mégse parázott a doki.Mondjuk most nem tudtam a saját dokimhoz menni pedig ő biztos lazábban kezelte volna a dolgot.Majd legközelebb.Köszi a választ!!Puszi:)

2008. szept. 3. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! szerintem ha szeded a vasat nem lesz semmi gond, rendbe fog jönni. egyébként ez szerintem sem olyan alacsony, de valószínűleg azért javasolt a doki, hogy szedj vasat, mert a terhesség hátralévő részében tovább csökkenhetne és az már okozhatna problémát. jobb, ha nem is örülnek ki a vasraktáraid.

sok kajával az a baj, hogy ugyan van bennük vas, de nagyon nehezen szívódik fel.

Egyébként a vörösbor segíti a vérképzést, nyugi nem arra gondolok, hogy deciszám idd a vörösbort, egy-egy fél decit esetleg. (a párom apukája traumatológus, nekem ő javasolta, és a védőnőm is azt mondta, hogy kis mennyiség nem árt semmit, viszont tényleg segíti a vasraktárak feltöltését)



Bevágok néhány dolgot, amit különböző honlapokról összegyűjtöttem a vashiányról:


MIKOR VAN SZüKSÉGüNK TÖBB VASRA?

Fokozott vasbevitelre több okból is szüksége lehet a szervezetnek. Ha megnőtt a vasvesztés, például vérzések esetén - a nők a menstruációval havonta kb. 15 mg vasat veszítenek -, ezt pótolni kell. Bizonyos életszakaszokban, ill. életformák folytán megnő a szervezet vasigénye, vagyis a fejlődéshez, a terhességhez, a szoptatáshoz, intenzív sportoláskor vagy vegetáránius táplálkozáshoz nagyobb mennyiségű vasra lehet szükségünk. Külső pótlás kell felszívódási zavarok, gyomorbetegség, egyes daganatos betegségek során is.


TERMÉSZETES FORRÁSBÓL PÓTOLJUK

Szerencsére a természet gondoskodott róla, hogy teljesen probléma- és mellékhatásmentesen kielégíthessük a fent említett megnövekedett igényeket.

Gazdag vasforrások:

szójabab

petrezselyem, rozmaring, káposzta és más leveles zöldségek

sárgabarack és aszalt gyümölcsök

hántolatlan gabonafélék

olajos magvak

rák, kaviár és osztriga

algák

csalán

ribizli.


EGYIK GÁTOL, MÁSIK SEGÍT

A spenót, a sóska és a cékla köztudottan sok vasat tartalmaz, ám ennek csak elenyésző része (kb. 1 százaléka) hasznosítható, mert a bennük található oxálsav a bélben megköti a vasat és nem engedi felszívódni.

A fekete tea és a kávé csersavtartalma is a vasfelvétel ellen hat, ezért ezekről jobb lemondani, és helyettük zöldteát, esetleg ginzeng teát fogyasztani. Jó, ha tudjuk, hogy a túlzott kalciumbevitel is rontja a vasfelvételt.

A kismamáknak pedig azt is fontos szem előtt tartaniuk, hogy az anyatejben ugyan kevesebb vas van, mint a tehéntejben, viszont az sokkal jobban hasznosul. Érdekes, hogy a vasfelvétel a vastagbélen keresztül megnövekszik, ha egyidejűleg C-vitamint is fogyasztunk. Ezért hasznos, ha vastartalmú étkezéshez egy pohár frissen préselt, hígított narancslevet is iszunk.


HA NEM ELÉG A TERMÉSZETES

Előfordulhat, hogy a jól összeválogatott étrend sem tudja fedezni a szervezet szükségleteit. Erre persze csak alapos laboratóriumi vérvizsgálat deríthet fényt teljes bizonyossággal. Ilyenkor az orvos valamilyen vaskészítmény szedését rendelheti el. A fent említett gátló, illetve segítő tényezőkkel azonban ilyenkor is számolni kell.

Nagyon fontos hangsúlyoznunk, hogy a vasbevitel növelését elsődlegesen a táplálékkal kell elérni. Pótló készítmények szedésére csak a laboratórium által is igazolt hiány esetén kerül sor, mert a legújabb kutatások szerint a vas felesleges adagja legalább olyan veszélyes lehet, mint a hiánya. A vastúlterhelés megnövelheti a daganatos megbetegedések, a májbetegségek és a szívinfarktus kockázatát.

2008. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszöm szépen a választ a harmadik válaszadónak is:)

Hasonló dolgokat olvastam Én is,mint amiket bemásoltál.

Egyébként meg szerintem se túl alacsony!!Nem értem mi értelme riogatniuk az embert!!

2008. szept. 3. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 110, és nem mondtak rá semmi különöset, hogy jó, mert terhesség alatt úgyis vashiányos az ember, napi egy vastablettát szedek.
2008. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!