Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel a 1,5 éves...

Miért kel fel a 1,5 éves kislányom éjszaka sokszor inni?

Figyelt kérdés
Legjobb esetben is legalább 3x felkel éjszaka inni, van olyan, mikor megiszik 1 liter teát éjszaka! Most már nincs az a nagy meleg, mégis sokat iszik. Próbáltam már vízzel itatni, hátha leszokik a felkelésről, de akkor addig sír, amíg nem kap teát. Lehet hogy túl száraz a levegő? Hideg párásítóra gondoltam, hogy megpróbálom, de nem tudom mit tegyek!
2012. szept. 9. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Rossz szokás. A hidegpárásító jó mindenképp gyerek mellett, de nem fogja megoldani a problémát. a teázásra rászoktattad, hiba volt, a víz ivás is csak egy felesleges szokás a gyereknek.

Én sosem adok vizet, nem is kérnek, még a nagy melegben sem, mert nem jut eszükbe inni éjjel. Persze, ha kérne, mert szomjas, adnék, de nem is kér.

A betegség nyilván kivétel...

2012. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó esetben majd leszokik magától.

Unokaöcsém elmúlt két éves, és még kelt inni éjjel, ő tejet kért, erre szoktatták rá. Ha felkelt, adtak neki, megszokta.

Annyiban javult a helyzet, hogy 2 évesen már csak egyszer kért, másfél évesen még ő is vagy 3x felkelt.

Most 2,5 éves, és már nem ébred inni éjjel.

2012. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 éves fiam, már csak egyszer kér, ő is sokat ivott, de abbahagyta.
2012. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 25 éves vagyok és mindig iszok éjjel!Fel se merült bennem

,hogy ez baj lehet!Miért az?

2012. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. szept. 9. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:

az elsovel ertek egyet, rossz szokas amire raszokott/szoktattatok. mintha csak magunkat olvasnam. csak nalunk a vizzel volt igy cumisuvegbol (azt mar meg se merem kerdezni hogy mibol itatod). nalunk nem is az ivas, hanem a cumizas resze volt ilyenforman a problema. en 15 honaposan rovidre zartam a temat, amikot felkelt, poharbol kinaltam, nem tetszett neki, de nem kapta meg amit akart, de igy a viz se kellett neki. nem is volt akkora balhe emiatt mint amire szamitottunk. 2 nap mulva vegigaludta az ejszakat. azota is :)

ezalol nalunk is a betegseg a kivetel, de az is max. egy napig, amig esetleg nagyon lazas, de akkor en itatom is ha akar ha nem. viszont ugyanugy nem kelt fel ebben a nagy melegben sose inni. nem hiszem, hogy ilyen idosen nekik szukseguk lenne az ivasra ejszaka, ez csak egy rossz berogzodes. ja, es nalunk a 8-10 felkeles sem volt ritka emiatt, fogzaskor meg hadd ne mondjam. azota ezzel sincs gond, bar szerencsere mar csak 2 fog es vege.

ha van egy kis energiad, es kitartasod, megprobalhatod leszoktatni rola. eleg hamar le tudnak ok meg allni amugy, csak egy ket rossz ejszaka, de megeri. en marciusban meg olyan voltam mint egy zombi hulla, semmire se tudtam koncentralni, ha a gyerek delutan aludt, en is aludtam, de emiatt meg nem haladtam a haztartassal, de azota, mintha kicsereltek volna. vegre tervezhetoek az estek, a nappalok, van idom es energiam mindenre.

most lesz 21 honapos a lanyom, de ha meg most se aludna vegig az ejszakat, tuti felakasztottam volna mar magam, na meg sajnos megsinylette volna a hazassagom is.

szoval hajra!

2012. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, pont erre gondoltam, hogy megpróbálkozom a leszoktatással. Ma este kezdem vízzel, pohárral, remélem sikerrel fogok járni, mert már egy kicsit nekem is sok, hogy 19 hónapos a kislányom és még éjszaka felkel legalább 4-5x!
2012. szept. 10. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, hogy leszoktatod, tuti csak szivat.:)

Csak legyél kitartó.:)

2012. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!