Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej helyett tápszer kellene?

Anyatej helyett tápszer kellene?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos a kislányom és szinte újszülött korától átalussza az éjszakát, de kb egy hete éjjel is többször kel.

Úgy veszem észre napközben már minden érdekli, forog ide oda, kúszik, nézelődik, beszélget és szerintem kevesebbet eszik napközben. Ha már épphogy nem éhes, néz minden felé és nem eszik többet.

Itthon hagytuk kétszer anyukámra és cumisüvegből megivott 230ml lefejt anyatejet, és bealudt szépen, de van, hogy ciciből csak 70ml-t eszik.

Este 7-kor fürdik, utána eszik és 8 előtt aludni szokott és mostanában kel este 11 körül, majd fél 3 és reggel 6, aztán vagy visszaalszik, vagy nem. :(

Eddig annyira jól aludt, volt, hogy 9 órát egyhuzamban, de az átlag mindig 7-8 megvolt!

Mit csináljak??


Lehet, hogy a cumis üvegből nem kell küzdenie a tejért, abból többet inna és tovább aludna?

Vagy nem elég tápláló a tejem és tápszerrel kéne este kiegészíteni?

De napközben, van, hogy 4-5 órán keresztül nem kér enni és nem is eszik, ha próbálkozom!!??


Próbáltam, víz simi, peluscsere, és altatás nem kell neki éjjel, csak cici, abból is csak kb 10 perc és alszik vissza.


MI a legjobb megoldás? Tapasztalatok??

Szeretném Neki a legjobbat adni, de nehéz így, ha nem vagyok teljesen kipihent.

Az anyatej dolgot sem adnám fel egykönnyen, de ha éjjelre tápszert kapna, azért az még nem tragédia, vagy akkor nappal is azt követel majd??



#alvásprobléma #cumisüveg #anyatej tápszer
2012. szept. 10. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejlődési ugrás van a babádnál. Ha estére tápszert adnál neki, sajnos nagy valószínűség szerint rövid időn belül le fog szokni a szopizásról Pont azért amit írtál: a cumisüvegből "dől a lé" nem kell megdolgozni érte, nem úgy mint az anyatejért a ciciből! Éjjel azért kel többször, hogy a napközben "elmulasztott" szopizásokat bepótolja! Lásd itt: [link] Kitartás és sok sikert!
2012. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet fejlődési ugrása, lehet, hogy csupán tényleg arról van szó, hogy mivel már napközben is többet izeg-mozog, éjjel is amiatt kel fel, pl. arról álmodik. Szerintem teljesen felesleges tápszerrel pótolnod. Foga is jöhet, amiatt is kelhet éjjelente, akkor is, ha te még nem látod duzzadtnak. A ciciden szokott elaludni? Mert esetleg még azt is kipróbálhatod, hogy mikor látod, hogy aludna, akkor megpiszkálod, hogy még inkább egyen és ha már semmiképpen nem kell neki a cici, akkor hagyni elaludni. A cumisüvegből persze, hogy jobban jön, nyilván ezért is eszik belőle többet. Olyan viszont nincs, hogy nem elég tápláló a tejed... :) Szerintem csak átmeneti a dolog. A fogát azonban amiatt lenne érdemes figyelned, mert pl. az én fiam is úgy volt, hogy újszülött korától aludt éjszaka, aztán 4,5 hónaposan kijött az első foga, onnantól folyamatosan és egyre többet ébredt éjjel. Én cicire raktam, ő aludt, azt hittem, hogy ez milyen jó, nem kell neki kenőcs, orvosság, stb. Csak éppen szépen hozzá is szokott, így a végén akkor is ébredt, ha a foga már nem fájt. :S Következő babámnál inkább elkezdem hamarabb kenni az ínyét, vagy valami homeos szert adni.
2012. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok baba, aki már előtte átaludta az éjszaka nagy részét újra ébred 3-4 hónapos kora körül. Oka sokszor az, hogy nappal már "nem érnek rá" enni. Sok minden elvonja a figyelmüket, kinyílik a világ, elkezdenek többet mozogni. Ilyenkor éjjel pótolnak. Megpróbálhatod, hogy nappal a szopikhoz minél csöndesebb, ingerszegényebb környezetet biztosítasz, akkor hátha többet eszik. A tápszerezést én nem tartom jó megoldásnak ebben az esetben, hiszen nincs rá szüksége, van elég tejed. De te tudod, hogy neked mi fér bele.
2012. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam, de ismerem már most a kisasszonyt, elég makacs. Ha nem szeretne enni, nem is fog. Képes félhomályban is bambulni másfelé, és nem enni, ha Ő úgy gondolja. Tejes sötétséget meg napközben nem tudok csinálni, meg én sem látnám, hol a szája stb..


Mikor lesz újra jó alvó az ilyen baba, aki korábban 8-9 órákat aludt? Vagy ez már állandó lesz, hogy megszokja éjjel kap cicit és mindig kelni fog?

Még az álometetésre gondoltam, azt sokan jó megoldásnak tartják. :)


További ötleteket, tapasztalatokat várok!! :)

2012. szept. 10. 15:56
 5/6 sumergo ***** válasza:
Nem biztos, hogy tetszeni fog, amit írok. Nálunk is ez volt, és csak akkor javult a helyzet, amikor elkezdtük a hozzátáplálást, pontosabban, amikor 7 hónaposan kapott este 6 órakor egy adag tejpépet, és lefekvés előtt még szopott is . Onnantól visszatértünk a régi kerékvágásba, jól alszik éjjel(kivéve, ha a fogacskái felébresztik, de ez más tészta). Amíg csak ebédet kapott, addig ugyanúgy felébredt éjjel többször enni. Már nekem is eszembe jutott a tápszer, de a védőnő lebeszélt róla. Tulajdonképpen volt elegendő tejem, de valamiért mégis egyre sűrűbben kelt fel enni. Mielőtt elkezdtük a vacsoráztatást, volt olyan éjjel, hogy rendesen 3 óránként kelt fel, úgy, mint pár napos korában. A védőnő is mondta, hogy majd a vacsoráztatás megoldja, de nem akartam nagyon terhelni a pociját, mert nem haladtunk olyan gyorsan a hozzátáplálással. Hát kitartást neked!!! :-)
2012. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére úgy tűnik csak átmeneti időszakról volt szó, hiszen ez csak néhány napig tartott és azóta minden rendben, a kislányom este fél 8 körül evés és fürdés után magától elalszik, vagy néha cicin, majd éjjel 1-2 körül kel enni, de van, hogy kihagyja és csak a következőnél, 4-5 körül ébred. :)

Remélem ezek a nehéz időszakok mindig csak rövid ideig állnak majd fent. :)

Köszönöm a tanácsokat és még bízom benne, hogy sokáig maradunk a tejcsinél. ;)

2012. szept. 15. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!