Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám egy hét múlva lesz...

A babám egy hét múlva lesz négy hónapos, ha a hátán fekszik és ülő helyzetbe akarom hozni, úgy hogy húzom a kezeinél fogva, hátra lóg a feje. Az orvos szerint emelnie kéne és elküldött minket rehabilitációra. Valóban szükséges?

Figyelt kérdés
A babám 15 hetes múlt, 65 cm és 7,3 kg, csak anyatejjel táplálom.
2012. szept. 10. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
igen ebbe a korba már "illik" emelni a fejét késöbb lehet kell vinni neorologushoz
2012. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyit van hason a pici. Illene megtartania a fejét, nekünk 3hónaposan volt az ortopédián egy ilyen gyakorlat, a fiam gyönyörű hidat csinált és vissza kellett vinni kontrollra, pedig mikor már kint a pelenkázón újra megcsináltam tartotta a fejét

Sok hasonlét legyen a kicsinek

2012. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hason szépen tartja a fejét,nem is imbolyog, már rég óta, nagyon szeret hason
2012. szept. 10. 16:52
 4/5 anonim válasza:
Minket 1 hónapos küldött el a gyerekorvos gyógytornára ugyanezen okból kifolyólag. Nem volt elég erős a nyaki és hátizma. Most 3 és fél hónapos, és nagyon szépen tartja a fejét. Dévény módszeres tornára mentünk. 1 óra 4ezer forint, hetente egyszer járunk, de megéri. Ajánlom neked is.
2012. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 4és fél hós a fiam,elég nagy baba,8100g,és 72cm,másfél hónapja magamtól vittem gyógytornára hasonló problémával,ráadásul neki nagy a fejecskéje is,38-as körfogattal született,és hason egyáltalán nem maradt meg! Pár gyakorlatot adott "házinak"a doktor néni,mára pedig tökéletesen megtartja,imád hasalni és közben le nem tenné a fejét,csak tartja! Az egyik gyakorlat az amit írtál,csak kb.30fokos szögben ne húzd tovább,onnantól hagyd hogy ő magától húzóckodjon,(csinálni fogja,reflex náluk),3*5-öt naponta ebből,a másik,magadtól kifelé tartsd,fogd meg a két combját és picit tartsd el magadtól,először félelmetesnek tűnik,de nem tud előre esni,csak feléd dőlni! Így kell háromszor pár percig tartani,imbolyogni fog,de természetes! A harmadik pedig,összetekert törölközőt raksz a mellkasa alá hason,így jobban tartják a fejüket! És a karodon is hason legyen sokat,így is erősödik a nyakuk! Nekünk már rendbejött,de így is kb.egy évig havonta megyünk kontrollra,kb.1 éves koráig,ezt javasolta a dokink! Remélem tudtam segíteni,de nyugi,semmiről sem vagytok lemaradva :) Lehet csak lusti a babód,mind az enyém volt!
2012. szept. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!