Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, a gyerekemmel...

Mit gondoltok, a gyerekemmel töltendő időhöz ragaszkodjak, vagy a munkahelyemhez?

Figyelt kérdés
A lényege a történetemnek, a következő. Nem Magyarországon élünk, hanem külföldön. A kisfiam még csak most júliusban volt 1 éves. Itt sajnos csak fél év a szülési szabadság, gyes, gyed, minden, ami fizetett, és a babával tölthető idő. Vissza is mentem dolgozni, amikor letelt az időm. Nagyon nehéz volt megszervezni, mivel egyrészt az apukája is dolgozik, másrészt még szoptattam, tehát, ha volt szünetem a munkában, akkor futi haza, etetés, és vissza. Ezen túl vagyunk, de a felügyelet megszervezése továbbra is nagyon bonyolult. Ráadásul nem mellékesen, itt van további 3 gyerek, akik két különböző iskolába, két különböző városban járnak, őket szintén hordozni kell. Most lehetőségem lenne arra, hogy ott hagyjam a munkahelyem, és a gyerekekkel foglalkozhassak, és ne azon stresszeljek állandóan, hogy mi lesz velük, amíg mi dolgozunk. Hozzá tartozik, hogy a picin eléggé meglátszik, hogy szerte szana van néha, mert ha itthon vagyok, állandóan kapaszkodik a lábamba, még WC-re sem tudok tőle menni. Viszont van egy olyan "agybajom", hogy nem akarom haszontalannak érezni magam attól, hogy "csak" otthon vagyok, és nem járok munkahelyre dolgozni. A férjem és azok az emberek, akiknek egyáltalán kíváncsi vagyok a véleményére, mind azt mondják, hogy túl agyalom, és örüljek neki, ha megtehetem, hisz egy ilyen kicsinek még amúgy is az anyukájára van szüksége. Bocs, ha hosszan fogalmaztam, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
2012. szept. 11. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed keresete elegendő, én egy percig nem haboznék, és maradnék a gyerekeimmel. Főleg így, hogy a picin látod, nem kerek a világa.

Majd eljársz klubokba, kondizni, tartasz magyar főzőtanfolyamot stb.

2012. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maradj nyugodtan otthon. Ha már a legkisebb is elég nagy lesz, még mindig mehetsz dolgozni, nyugi.
2012. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egy percig sem gondolkoznék azon, hogy mit csináljak.Majd ha a gyereked is nagyobb lesz, Te is megunod az otthonlétet, akkor visszamehetsz dolgozni.Én most kezdtem el járatni a két kicsimet oviba/bölibe (4+1,5 évesek), és úgy tűnik, 3 műszakba tudok csak visszamenni dolgozni.Tiszta lelki beteg vagyok, már előre.Ha megtehetném, nem mennék addíg, míg olyan munkát nem találok, vagy nagyobb lesz a gyerekem.Rettegek, hogy délutános héten csak reggel látom őket, kikészülök éjszakás héten, és úgy egyáltalán.

Nem beszélve arról, hogy akkor lennél hasztalan, ha otthon semmit nem csinálnál.De ha viszed-hozod a gyerekeidet, főzöl, mosol takarítasz, akkor nem vagy hasztalan.Egyáltalán van olyan anya, aki CSAK úgy otthon van :)

2012. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha meg tudtok élni a férjed keresetéből, én biztos otthon maradnék. Legalább amíg picik a gyerekek, úgyis olyan hamar elröpül az idő. Később még vissza tudsz menni a munkahelyedre.
2012. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen túl agyalod, ha a férjed is azt mondja s megéltek az ő fizetéséből akkor mér ne? Én örülnék a helyedben. A kicsin meg nagyon látszik, h kellesz neki. Attól még nem leszel haszontalan, ne így fog fel.
2012. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem mások,hanem az én (vagy férjemmel együttes) döntésem, de azért szerintem igen is hasznos mások véleményét is "hallani", még akkor is, ha az egyezik avagy sem a sajátunkkal. Szerencsére nem vagyok sem lusta, sem kényelmes, így az a veszély nem fenyeget, hogy bár itthon vagyok, szalad a ház, vagy nincs meleg étel, vagy, hogy a gyerekek nincsenek ellátva, felügyelve.
2012. szept. 11. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!