Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik tápszerrel egészítették...

Akik tápszerrel egészítették ki a szopikat, meddig tudtak szoptatni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hetes és 6,7 kg. (4 kg-val született.) Mint látható, elég nagy étvágyú, és pár napja 3 órát sem bír ki két szopi között. 100-150 között sikerül két mellből szoptatnom, de egyre inkább borul minden, mert a gyakori szopik miatt keveset alszik, stb...

Első lányomat 12 hetes koráig tudtam kizárólagosan szoptatni, aztán 5 hós korában apadt el teljesen a tejem.


Azt hittem, a másodikkal tovább húzom majd, de többet enne, mint amennyit adni tudok neki, ki kéne pótolnom. Törvényszerű, hogy innentől egyre kevesebb lesz a tejem?


2012. szept. 11. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

5 napos korától kapott pótlást a fiam, jellemzően délután és este.

11 hónapos koráig szopott, a reggelit hagyta el utoljára.

Nem törvényszerű a csökkenés, ha szedsz/iszol valamilyen tejszaporítót, és fejsz. Nem tudom a nagylány mellett ez mennyire kivitelezhető, de segítene, és is emiatt húztam 11 hónapig.

2012. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fiam 1 hónapos korig csak anyatejet kapott, majd utána kellett a tápszer, de 2 hétre rá el is ment teljesen a tejem, szóval összesen másfél hónapig tudtam szoptatni, ebből 2 hét már pótlással volt.
2012. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne pótolj még neki hanem tedd sűrűbben mellre mert ha pótolod attól csak kevesebb lesz a tejed. Pár napig ki kell bírni a sűrűbb szopiztatást és utána be fog állni a kereslet-kínálat. Az, hogy kevesebb mit 3 órát bír ki az evések közt még bőven jó! Nekem volt olyan, hogy 3 napig napközben 40 perc telt el 2 szopi között. De megérte mert több lett a tejem és megoldódott a gondunk..
2012. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már pár napja én is sűrűbben teszem mellre, de most nem látom a javulást. Lehet, hogy kezdek a kapacitásom végére érni...:) De még szeretnék adni egy kis időt magunknak, hogy hátha mégse kell elkezdeni.

A fejés tényleg problematikus egy 2 hós és egy 26 hós mellett...:)

2012. szept. 11. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
9 hetesen kezdtem bótólni, 4 hónapos volt amikor abbahagytuk, már nem volt mit enni neki, de őszíntén szólva már én is belefáradtam, állandóan sebes volt a mellem, hiába csináltam akármit, a végén bimbóvédővel szoptattam, és szerintem ezért apadt el a tejem.
2012. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!