Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák! A baba fitymáját...

Fiús anyukák! A baba fitymáját hátra kell húzni fürdetéskor?

Figyelt kérdés
Elég vegyes dolgokat lehet olvasni a témában. A doktornő azt mondta, egy éves koráig ne foglalkozzunk vele, máshol meg azt olvasom, hogy már pici baba korában nem árt, ha fürdésnél megpróbáljuk felhúzni, hogy a letapadást megakadályozzuk. Az enyém most 8,5 hónapos. Milyen tapasztalataitok vannak?
2012. szept. 11. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a gyermekorvosra hallgass, ök értenek hozzá, de mi csak olvasunk hallunk mindenfélét. Én ebben inkább a dokinkra hallgatok, nem szeretnék "kárt okozni" a kisfiamnak
2012. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne bántsd! A húzgálással mikrorepekéseket okozhatsz, az meg fáj és be is gyulladhat.

Ha esetleg le is van tapadva, majd krémmel "feloldják". (Én nem hagynám, hogy erőszakkal hátrahúzzák)

2012. szept. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Szia, mi 1 hónapos kora óta húzzuk fel neki a gyerekorvos javaslatára szépen jön felfelé neki, persze sírás nélkül megy az egész észre sem veszi.Mi minden pelenkázáskor és minden este fürdés közbe csináljuk.Most 5 hónapos.A férjem elég rosszul járt mert nem kezdték el neki kis korába felhúzni aztán annyira le volt tapadva hogy 3 éves korába "feltépte" neki a gyerekorvos...rossz élmény....nem akarta hogy ez legyen az ő kisfiával ezért is csináljuk.Szerintem érdemes, főleg hogy gyerekorvos javasolta.Bízom benne, nagyon jó orvos.
2012. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Pár napja már feltették ezt a kérdést. Itt megtalálod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, most hogy van, de két éve, mikor a fiam született a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy fürdés után húzzam hátra és olajjal kenjem át. 1 évesen vittük urológiára, mert fitymaszűkülete van, ott azt mondta az orvos, hogy egyáltalán nem szabad húzgálni. Erre elmondtam, mit tanácsolt a gyerekorvos, mire azt a választ kaptam, hogy az a napi egy alkalom oké, de többet ne. 22 hónapos volt, mikor a hártya egy nagy darabon magától felszakadt- ennek "köszönhetően" lett rekordsebességgel szoba-és ágytiszta. A mi orvosunk nem rendelt akkor. Az a doktornő aki megnézte azt mondta, hogy minden pisilés után húzzam vissza, itassam fel a pisit, és kenjem neugranormonnan 4-5 napig. Amúgy meg már 6 hónapos kora óta húzgálni kellett volna naponta többször is, meg nem is jó az olaj, inkább a víz. Voltunk pár hete az urológián kontrollon. Most egy másik doktornő rendelt. A mi esetünkben már a 4. orvos. Kis részen a makk aljánál még le volt tapadva, meg szorult is. Adott rá krémet, amivel 4 hétig kenni kell (ez most pénteken telik le) aztán azt mondta, majd meglátom, hogy vissza kell-e vinni. Amúgy meg húzogassam rendszeresen. Most már ott tartunk, hogy magának húzza hátra, és néhány napja olyan erősen húzta meg, hogy a makk alsó két oldalán felvált a letapadás, szerencsére nem fájt neki. Most már csak az aljánál, középen egy kis részen tapad, de úgy látom, lassan enged az is. Én továbbra is fürdésnél húzom hátra egyszer, meg ő magának 2-3 alkalommal. Aztán fürdés után még egyszer péntekig, hogy be tudjam kenni. Remélem megússzuk a műtétet. Idősebb ismerőseim javasolták, hogy rántsam hátra fürdés közben, de nem akarom, félek, hogy felszakítok valamit, és több kárt csinálnék, mint hasznot. Ez a módszer egyáltalán nem tetszik.

Ne haragudj, hogy hosszú lett, csak azt akartam illusztrálni, hogy szinte minden orvos mást mond.

2012. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

A mi orvosunk is azt javasolta, hogy húzzuk meg picit a bőrt, nem rángatva, csak amennyit látom, hogy enged, este fürdésnél. Most 19 hónapos, 2 hetes kora óta így van minden este, 18 hós szurinál mondta a dokinéni, hogy egész szép.

Mikor hátra húzom neki a bőrt, soha nem sír, nem ellenkezik, most már mondja is fürdésnél, hogy kuki, kuki és mutatja, hogy azt se felejtsük el. :))

2012. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a doki azt mondta semmit ne csináljak vele,Ő megnézte havonta
2012. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huhh, köszönöm a válaszokat, elég vegyes a kép, tehát Ti is ugyanazt tapasztaltátok, amit én: hatalmas egyet nem értést. Amit ebből leszűrtem, hogy a fürdésnél finoman próbálkozunk vele. Nálunk a doktornő egyszer sem nézte meg a fütyijét, talán csak újszülött korában!
2012. szept. 12. 00:33
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Mi minden fürdésnél húzzúk, de nagyon óvatosan, olyan 3-4 hónapos kora óta. Tegnap vettük észre, hogy teljesen hátramegy a bőr, most 10 hónapos.
2012. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

gyerekorvos javaslatára 1 hónapos kora óta óta csináljuk.Mindig csak egy picit,nyilván nem rángatom neki,csak amennyire a bőr engedi.Fürdés közben szoktam csinálni,mivel azt a részt sem árt kitisztítani....

Már a 2 hónapos státuszon azt mondta a doktornő,hogy szépen alakul neki.

2012. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!