Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Először hasról hátra vagy...

Először hasról hátra vagy hátról hasra fordul a baba? Mennyi idős korában kezd majd forogni? És ha utál hason lenni mi fogja "motiválni" abban, hogy hasra forduljon? 2 hós baba

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam is utált hason lenni!3 hónaposan kezdtem el tudatosan hasra tenni, minden nap pár percre,játék időben, elé tettem valami izgi játékot, hogy emelgesse a fejét.Ez után már hason is aludt, úgy megszerette.De fordulni először 6 hónaposan fordult, először hátról hasra,majd fordítva.Azóta meg sem lehet állítani, most 7 hónapos:)

Hidd el, fejlődik, egyre érdekesebb lesz neki minden és az fogja a legjobban motiválni, amit nem akarod, hogy megfogjon:)A fiamat jóformán nem is érdekli a játékai!De ha a kezébe adok egy műanyag tálat a konyhából, na azzal eljátszik egy csomó ideig!Ilyen még a DVD, CD, kulcsok, telefonok....persze ezeket nem adom oda neki, van is belőle balhé:D

2011. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában hasról hátra először, mert tudja tolni magát a kezével.

Az én fiam pont 4 hónapos volt, amikor hasról hátra, és pont 6 hónapos, amikor hátról hasra is fordult.

Ő is utált hason lenni, de napi 2-3-szor 4-5 percet 'muszáj' volt neki, mert így ráérzett az ízére, és erősödtek a nyaki és hátizmai.

Motiválni az fogja, hogy felfedezze a körülötte lévő világot, 4-5-6 hónaposan már nagyon kíváncsiak és unnak egyhelyben heverészni.

2011. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém hátról hasra fordult először, merthogy utált hason lenni. kb. 3,5 hós volt. Mi már kínunkban azt csináltuk, hogy hasra tettük a tv előtt, vagy egy tükröt tettünk elé, hogy ha hason van, ne ordítson. Bevált, főleg a tükrös módszer, utána már nem akart háton lenni.
2011. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaj, rosszul írtam, 5 hósan fordult meg először, nem 3,5 hósan.
2011. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Lánykám 3 hónapos volt amikor hátról hasra fordult, pedig utált hason lenni. Ettől a perctől kezdve hogy megfordult pedig egyfolytában hason volt. rá pont egy hónap múlva vissza is fordult, 5 hónaposan már kúszott. Most 5,5 hónapos és tegnap négykézlábra állt!!!:)
2011. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Ezek a válaszok engem is megnyugtattak, mert az én kisfiam is utál hason lenni,és félrem hogy nem fog forogni. Általában végig üvölti azt a pár percet, míg úgy van. A tévét viszont szereti (bármennyire is nem szeretném, hogy nézze), úgyhogy ki fogjuk próbálni az egyik válaszoló általi tévés és tükrös módszert, hátha beválik.
2011. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ancsika34 ***** válasza:
100%
Az én picurom is utált hason lenni, aztán egyszer a szopizós párnán hasaltattam, mert fájt a pocija. Na, az megtetszett neki, mert könnyebben fel tudta emelni a fejét. Azóta egész jól elvan hason és már szépen tartja a fejét is. Sőt, már hasról hátra tud fordulni! Most 4 hónapos.
2011. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 apafej71 válasza:
A fiam tegnap 3 hónaposan és egy hetesen hátról hasra fordult (azóta ez a kedvenc elfoglaltsága), a hasról hátra verzión egy hete túlvagyunk. Semmi jelentősége, de azért büszke vagyok. :)
2011. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 menzi válasza:
Mindhárom lányom 4 hónaposan hátról-hasra, és hasról hátra fordult. Mondjuk hason altattam őket, és a köldökcsonk leesése után nagy kádban fürdettem őket, ahol pancsolhattak világba. (a fejüket nem nyomtam a víz alá, soha!!!)
2017. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!