Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most múlt 6 hónapos a Fiam,...

Most múlt 6 hónapos a Fiam, nagy baba.4400-el született, most 11 kiló.4 hónapos kora óta kúszik hátra-előre, pár napja megül már, átfordul a hátára, de a hasára nem fordul valamiért. Mivel segíthetném, hogy ezt is gyakorolja?

Figyelt kérdés
...pár hete láttam már hogy megtud fordulni hasra is,de azóta egyáltalán nem csinálja. Ha valamilyen játék kell neki,akkor az oldalára fordulva megszerzi majd vissza a hátára. Szerintetek ez nem gond?
2012. febr. 6. 14:56
 1/9 anonim válasza:
6 hónaposan valóban nagy baba, de ne aggódj, a magához való ereje biztos megvan. Max. játékkal tudod ösztönözni, hogy minél többet mozogjon. A babaúszás is remek mozgási lehetőség lenne számára. De ahogy nőni fog, és mászni, járkálni, szaladgálni, szépen le fog majd fogyni :)
2012. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt a betyár!!! Az én 2,5 éves kisfiam most érte el a 11 kilót, és indiántáncot jártam! Nem adtok kölcsön pár dekát? ;)))

Viccet félre téve, nekem egy gyógytornász (Dévény tornával foglalkozik a hölgy) azt mondta, ha valamelyik mozgás kimarad, akkor az segítség a babának, ha az Anyuka gyakorolja vele. Tehát, ha nem fordul hasra, akkor azt a mozgást kell gyakorolni, úgy, hogy Te gördített át a pocakjára. Ezt többször megcsináljátok egy nap, játéknak is kiváló.

2012. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából a mozgás az megvan,mert nem igen szokott csak úgy "el lenni és nézelődni". Kivéve ha a hátán van,talán ahhoz még nincs ereje,hogy a hasára is tudjon fordulni...egyébként a tesója is jó nagy baba volt és ilyen tájt állt meg a súlygyarapodása neki.Ő 10 kiló volt 6 hónapos korától 1 éves koráig. Remélem most a Picinél is meg fog állni:)))
2012. febr. 6. 15:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor gyakoroltatom vele sűrűbben :)))
2012. febr. 6. 15:17
 5/9 anonim ***** válasza:

azt a mindenit, enyém majd 2 évesen volt ennyi :O

gondolj bele, hogy ez neki azért nagyon sok, nem lehet könnyű megmozdítani ezt a súlyt! mert hátra fordulni igazából lendület, de ahhoz, hogy pocakra forduljon, az egész testsúlyát meg kell emelnie.


baromi ügyes, hogy tud kúszni! enyém csak 5,5 hónapos korában tudott :)


mosolygok még mindig, megkérdezhetem, hogy mit kap enni?

(arra gyanakszom túrbótejed van ;))

2012. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is óriásbébi!


Ne aggódj, nagy súlyt kell mozgatniuk és ahhoz azért izom is kell. Az enyém 10 kg volt fél évesen. 4 hónapos korában fordult a hasáról a hátára, de a hátáról a hasára kb fél évesen. A dokink egyáltalán nem látta ezt gondnak, főleg a nagysága miatt. Egyébként a fiam azóta is utál a hátáról megfordulni, pedig már 1 éves elmúlt, ha hanyatt fektetem inkább úgymarad, minthogy megforduljon. na jó ha valamit nagyon akar megfordul, de csak nagy méltatlankodások közepette! :))

Ha meg megszerzi, akkor pláne ne aggódj. nem fekszik, mint egy darab fa, hanem mozog, csak egyszerűen nem mindent úgy csinál, ahogy az a nagykönyvben le van írva.

Egy rokon leányzó pl mászás helyett nagyon muris megoldást talált a helyváltoztatásra. felült az egyik lábával tolta magát a másik kezével meg húzta és a popsiján csúszva közlekedett, míg meg nem tanult járni. :)) És makk egészséges!

2012. febr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valószínű,hogy turbótejem van :))) Vagy nem tudom milyen...de jó hízlalós :) Most már azért kóstolgatunk mást is.
2012. febr. 6. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Leterítesz egy nagy pokrócot, ráfekteted és szép lassan emelni kezded a pokrócot, hogy guruljon, hátról hasra, hasról hátra, stb. Mikor a pokróc végére érsz, akkor visszafelé ugyanígy.
2012. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. febr. 6. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!