Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposan 10 szót mond...

10 hónaposan 10 szót mond tisztán és érthetően? Igaz, vagy hamis?

Figyelt kérdés
A szavak: helyte, tente, apa, papa, cica (kiejtve: dzidza), de, te, igen, baba, bebi (kutya neve).
2012. szept. 12. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hamis maximum a gügyögésbe képzelik bele a szülők a szavakat.
2012. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 nittababy ***** válasza:
szerintem ez a babáktól is függ ezt nem lehet így megállapítani!!
2012. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
tudatosan használja ezeket a szavakat vagy csak úgy a folyamatos "dumálásból"lehet kihallani?az enyém lassan másfél éves,de sokszor kételkedem még mindig benne,h tudatosan használ-e bizonyos,amúgy tisztán érthető szavakat..
2012. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tudatosan. Ha meglátja a macskát, mondja, hogy dzidza, ha este bemegy a kiskutya a lakásba, mondja, hogy bebi (zsebi, a kutya neve), lefekvésnél mondja, hogy tente, apának mondja hogy apa, papának papa. Helyte, ha simogat.


Egy szó kimaradt a felsorolásból: kell. (Babapiskóta, fagyitölcsér, ivólé, ha kínálják, akkor "kell".)

2012. szept. 12. 20:45
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem,10 hónaposan nálunk apu ,anya,mamma,papa és a kutya neve ment ,helyesen használta értik az idegenek is.Nagyon mozgékony és ekkor már állt ,1 éves kora előtt elindult.Szerintem ez a kettő dolog összefügg.Ő ilyen típus.

A 3 évesen kezdett beszélni és sokkal zárkózottabb is.

2012. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
off:utolsónak,én írtam,h másfél évesem van...Na nálunk pont "fordítottan arányos"a beszéd/mozgás,10,5hónaposan már bőven lépegetett önállóan ennek ellenére/vagy éppen ezért/ő mindig is nagyon keveset gagyarászott...Mondogatott ő dolgokat,de messze nem annyit,amennyit a kortársai...Most is nagyon kevés értelmes szót használ(abból leszűrve,amiket a gyk-n olvasok)viszont pl. több gyerekkönyvnyi állatot felismer és utánozza a hangjukat..
2012. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok, a kicsi még dudorászik is amikor megy ,nagyon cuki , de ha más nem halandzsázik ,de ezt a pár szót szépen és a helyén használja.
2012. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a mozgásnak ehhez köze van.

Fiam 8 hónaposan áltt, még nem volt 11 hónapos mikor egyedül járt, de most 16 hónaposan sajnos még mindig nem beszél, most fogunk emiatt fejlesztésre járni.Csak az anyu és apu megy neki.

2012. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az összefüggés pedig bizonyított.Ezért gond ha kimarad egy szakasz a mozgásfejlődésben.Tehát pl hiába mozgékony ha nem kúszott.
2012. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kúszás nem feltétel, vagy kúszni vagy mászni kell.
2012. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!