Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ültetitek a babátokat?

Mikortól ültetitek a babátokat?

Figyelt kérdés
Én még egyáltalán nem ültetem, 5 és fél hónapos, de körülöttem vannak akik csodálkoznak, hogy nem ültetem. Láttam 4 hónapos babát akit teljesen ülve tartottak ölben. Már húzza fel magát, ha a pihenőszékében van. Babakocsiban is a mózest használjuk még. Mikortól lehet ültetni?
2012. szept. 12. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
a babától függ. Nekem a fiam már 5 hónaposan teljesen egyedül ült, most a kislányom 9 hónapos, és nem rég tanult meg stabilan ülni. Én nem ültettem előtte őket, max a pihiszékben, vagy ilyen fél ülő pózban tartottuk őket. De akkor ugye mi tartottuk, nem ő volt erőltetett ülésben.
2012. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
elvileg amikor ő ül, de én pl. arra az öt percre beraktam fél éves korától az etetőszékbe, míg belapátolta a kaját. Ő pl. előbb tanult meg felállni és csak utána leülni. Nem ültettem más esetben.
2012. szept. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A fiam 5,5 hósan felállt. így akkor már ülni is tudott.
2012. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

ölben elég korán ültettem, olyan 3 hónapos korától. szépen tartotta magát, fogtam a hónalja alatt és a mellkesommal megtámasztottam a hátát. vagyis a hasammal :D

így lehet ültetni, vagyis ölben tartani, ettől nem fog tönkremenni a gerince!

4 hónapos korától nem fért el a mózes részben ezért hordozóra cseréltük, olyan 7 hónapos korában tettem félig ülő helyzetben a sport részbe, akkor már stabilan ült, 6 hónapos kora előtt ült fel magától, de én elég sokára ültettem direktbe, letettem a szőnyegre aztán ha ülni akart felült magától :)

2012. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Mi tavasszal ültetjük általában.
2012. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Én is azt gondolom ez teljesen baba függő.Nyilván itt nem azt értem,hogy 2 hónaposan ültetni kell;de ha látod rajta hogy erős az izomzata és ő maga is kívánja az ülést (bár még nem ül önállóan),akkor semmi akadálya.Az én kisfiam is kb. 4 hónapos kora óta üldögél,mert "kikövetelte" magának.Aztán onnantól kezdve,hogy felültettük a babakocsiban ,semmi baja nem volt(korábban ordított végig az úton,mert nem látott ki rendesen).Viszont ismerek én is egy anyukát,akinek 6 hónapos a fia és ő még nem ülteti.Mondván korai.Jelzem a babája még nem forog,nem csinál semmit,tök "passzív".
2012. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
5-ös! és akkor nyárra kikel? :)
2012. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze :-)
2012. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
ültetni tilos. Majd ha tud magától ülni akkor ül.
2012. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 hónapos, legalább 3 hónapos kora óta rendszeresen ül, az ölemben vagy a combomon. Nem tudok vele mit csinálni, amikor ölben van, nem hajlandó feküdni, csak amíg eszik, de ahogy nincs a száján a cumisüveg azonnal feszíti magát és próbál felülni. Ha kiságyban vagy babakocsiban fekszik akkor nem akar ülni.
2012. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!