Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy 7 hónapos...

Létezik, hogy egy 7 hónapos baba "alvajáró"?

Figyelt kérdés

Bután hangzik és nyilván nem konkrétan arra gondolok,hogy alva járkál (még mielőtt valaki belekötne).

Kisfiam kiságyban alszik és egyre többször előfordul,hogy elkezd forogni a kiságyban,olykor fel is ül.Addig egy hangja sincs,de egyszer csak elkezd keservesen sírni,mint aki megijed,hogy mi történt vele?A szeme mindeközben csukva van.

Létezhet,hogy ilyen kis korban már előfordul ilyesmi?Kinőheti?


2012. szept. 13. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd, az én 14 hónapos lányom rengetegszer csinálja azt, hogy álmában felül vagy feláll a kiságyában és elkezd "beszélni".

Volt olyan, hogy a délutáni alvásánál bementem hozzá, mert azt hittem, hogy baj van, mire rám nézett, mondott valamit és visszafeküdt aludni.


Nem lepődök meg rajta, én is ilyen vagyok már gyerekkorom óta.

2012. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak a mozgásfejlődéssel járó éjszakai "gyakorlás", ne ijedj meg!
2012. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igyekszem akkor nem rémüldözni,csak nem vagyunk hozzászokva. :(
2012. szept. 13. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a mozgásfejlődés miatt van. Az enyém ugyanezt csinálja, de ő már fel is áll a kiságyban.
2012. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Szinte biztos, hogy most fog megtanulni egy új mozgást. Legyen az felülés, felállás, forgás , kúszás, mászás, ez mind mind hat az idegrendszerükre. Legtöbb gyereknél így ahogy te is leírod.

Az enyém folyamatosan rángatózott elalvás előtt amikor jött egy új mozgás. AZtán amikor már fel tudott ülni, akkor fel is ült, úgy sírt, aztán amikor már fel is tudott állni, akkor állva sírt.

(Most is ezt csinálja, mert járni tanul)

Ne aggódj, nem lesz alvajáró, ezeken a "részeken" át kell esni.

2012. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,megnyugtattál! :) Ülni,mászni,forogni hibátlanul tud és nem rég rájött,hogy állni is lehet. :) Akkor lehet ez lesz a "gond" forrása.

Mivel első baba így szinte mindennel most találkozunk először.

2012. szept. 14. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Én is elsőgyerekes vagyok. Gondolhatod amikor észrevettem, hogy alvás előtt rángatózik mit kínlódtam! Az rovos már azt hitte, hogy epilepsziás a gyerek. Aztán lassan megtanultam (és mennyi mindent fogunk még megtanulni), hogy mi miért van.

7 hónap múlva olyan szakértő leszel, de legalábbis sokkal magabiztosabb! :-)

Sok sikert, szép napokat! :-)

2012. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!