Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a baba megszületés...

Szerintetek a baba megszületése után változni fog az unokatestvérem hozzáállása?

Figyelt kérdés

Annyira negatív, pedig már csak egy hónapja van hátra. De ha megkérdezed, hogy várja-e, közli, hogy "nem különösebben", meg a programozott császárjáról úgy nyilatkozik, hogy "kiszedik belőlem".

Semmit nem készített össze, még a gyerekszoba sincs kialakítva, se egy babakád, se egy babaágy...

Vagy én mit tudnék tenni? Mert nekem ez nagyon elszomorító, hogy ennyire közömbös....


2012. szept. 12. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van akinél a hormonok ezt hozzák ki. Ilyenkor ne próbáld megérteni és megváltoztatni. Nem tudod valójában mi lehet a dolgok mögött. Talán fél tőle, a felelősségtől. Lehet belülről fél a szüléstől, hogy megváltozik minden. De lehet most valóban nem érzi, hogy különösebben a jellemző fészekrakásra van szüksége. Lehet, hogy nem várt baba vagy sok gond van a baba apukájával vagy valami magánéleti esetleg anyagi... Az a baba meg fog születni, ha 1 hónappal ha 1 nappal az érkezése előtt teszik oda a kiságyat. Sok nő van mély ponton akár terhesség akár szülés utáni időkben. Ezeket pedig egy unokahúg nem láthatja át. A pici első félévében kicsit nehezebb megszokni a dolgot. Aztán megváltozik minden. Ez időtájt ad puszit a kisbabája viszont vagy odabújik. Egyszóval viszont kifejezi a szeretetét és kiteljesedik az az érzés mikor már ki tudja fejezni az akaratát. Addig sokat is sírhatunk mi anyák titokban egy nagy fürdő vízben amíg a pici alszik és apa dolgozik mi pedig magányosnak érezzük magunkat és kimerültnek... Még sem leszünk tőle rossz emberek. Egyszerűen emberként ki mennyit tud elviselni. terhesként is az örökös gyomorégés vagy hányás esetleg migrén. Van akinél olyan fim szerű szuper a terhessége és imádja, van akinek utólag szépíti meg az idő az emlékét mert bizony 9 hónapig a budin könyököl...
2012. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 nittababy ***** válasza:
21%
Ne haragudj de nekem az ilyenről megvan a véleményem nem anyának való az tuti!!!nem hiszem hogy az ilyen változni fog de ez az én véleményem!!kíváncsi leszek mit csinál majd amikor sos menni kell és neki nincsen semmi cucca ami kellene!!!!hogy lehet ilyet mondani hogy nem különösebben!!terhesen én voltam a világ legboldogabbja alig vártam hogy megszülessen!!szerintem el kéne vele beszélgetni hogy milyen életet akar a gyerekének mert így nagyon rossz élete lesz!!én megkérdezném hol fog fürdetni,pelenkázni,altatni!!lehet hogy megsértődik rád de te legalább megpróbáltad a helyes útra terelni!!és amúgy ehhez a szülei mit szólnak??
2012. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első: igen, van igazad és valószínűleg mindenki másképp éli meg... DE, kevés olyan anyukát ismerek, aki nem várja különösen... Aki nem kíváncsi, hogy milyen lesz a gyereke és engem ez aggaszt. Nekem is van kisfiam, nővéremnek, baártnőknek, stb., és mindenki VÁRTA.

Második: sajnos csak anyukája van, Ő rettentő családcentrikus, úgyszintén a testvérei is (Nekik már van családjuk), ezért nem igazán érti senki sem, hogy mi van...

2012. szept. 12. 21:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem várja fura, bár én nagyon élveztem a terhességet de vártam már, hogy a kezembe legyen.

A programozott császárnál valóban kiveszik belőle.

Nálunk sem volt még babaszoba. 38. hét után kezdtünk neki.

2012. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Volt ilyen ismerősöm, aki úgy gondolkodott, mint az unokatestvéred. 16 évesen szült, és állítólag a fájások alatt is azt kiabálta, hogy ő nem akarja ezt a gyereket, és bárcsak meghalna. Másnap vette először a kezébe, ránézett, és esküszöm, egy perc alatt megváltozott! Elkezdte kérdezgetni, hogy hogyan etesse, pelenkázza, és néhány hónap alatt mintaszerű anyuka vált belőle. Neki nagyon sokat segített a családja, a testvérei, az édesanyjánál lakott, mert a férfi, akié a gyerek volt, gyorsan le is lépett.


Nem azt mondom, hogy ez mindenkivel így történik, de szinte minden nőben van anyai ösztön, ami alkalmas pillanatban felébredhet! :)

2012. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Egy előző hozzászólónak: Attól, hogy Te voltál a világ legboldogabb terhese, és alig vártad, hogy láthasd a kisbabádat, még nem biztos, hogy mindenkinek úgy kell érezni ahogy Te éreztél. Ez elég beszűkűlt gondolkodásra vall. Tudod nem minden fekete vagy fehér, nem minden terhesség szép, és nem minden szülés leányálom. Ezt jobb ha tudod.

Én majdnem úgy éreztem mint az uncsitesód, kérdező. Én sem voltam különösebben oda. Tervezett gyerek, nem is vagyok már fiatal csitri, 36 éves. Boldogan indult a terhesség, de mind inkább beárnyékolódott. Féltem a szüléstől, folyamatosan rosszul voltam...én nem részletezném, de az én terhességem nem volt valami szép. A gyerekszobát én sem a legelején kezdtem el csinálni, bár nem is hagytam az utolsó percre, de akkor sem éreztem azt amit elmonások alapján "kellett" volna éreznem :-)

Én nagyon remélem, hogy az ncsitesódnál is csak a hormonok teszik azt amit tesznek, azért érdektelenebb egy kicsit:-) Hagyd őt. Ne kérdezgesd, ne sürgesd. Meg fog változni, nem mindenkinél ugyanúgy zajlik a terhesség. Ez nagyon nagy dolog. Majd meg fogod látni Te is :-)

2012. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nos, ha valaki még olvassa: sajnos nem változott semmi, pedig már két hónapos a baba. Még jó, hogy az apukája olyan, amilyen, Ő imádja a gyereket. Unokatesómon meg úgy látja mindenki, hogy a baba egy púp a hátán, muszájból megeteti, nagyjából ellátja, de ugye Neki napi 2-3 gyerekmentes óra jár, nem vesz a babának ún. kettes számú sapkát, mert drága (minden cuccot kölcsönkaptak, egy fillért nem kellett költeniük semmire). Így ha mosásban van a másik, akkor sapka nélkül teszi ki az udvarra a babát, akár több órára is. Jelzem, hogy a terhességije 300 ezer felett van...

Bocsánat, de csak volt valami abban, hogy nem jó ez a közömbösség...

2012. nov. 23. 23:07
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, az utolsó válaszolónak pedig a "majd fogod látni te is" megjegyzésére: már 3x volt szerencsém látni:)
2012. nov. 23. 23:11
 9/13 A kérdező kommentje:
A héten már a gyámosok jártak náluk...
2012. dec. 23. 17:42
 10/13 anonim ***** válasza:

a gyerek apja hol van?

a gyámosok hogy kerültek oda? valaki kihívta őket?

2012. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!