Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy kezelitek ezt a...

Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiam és ebédkor rendszeresen azt csinálja, hogy mikor már nem akar többet enni, akkor elkezdni lehajigálni az ételt a földre. A főzeléket pl. kiborítja a tálcájára és mikor venném ki az etetőszékből, még akkor is egy utolsó mozdulattal belemarkol és lehajítja a földre. Én meg a hajamat tépem tőle. Ti mit csináltok ilyenkor, ill. hogy kezelitek? Titeket ez nem idegesít?

#kezelitek
2012. szept. 17. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
életkori sajátosság pár hónap és elmulik teszteli a reakciodat és a tárgyak hangát és "reakcioóját" ne szidd le ezért magyarázd el neki miért nem szabad
2012. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem azért csinálja, hogy téged idegesítsen:) neki ez a világ felfedezésének a része, javaslom tegyél az ererőszék alá valami nagyobb rongyot és akkor csak azt kell kimosni mindig:)
2012. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 14 hónapos és szintén ezt csinálja. Neki külön tetszik, hogy jön a kutya és felszedegeti. Nem idegesít. Majd kinövi.
2012. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

az enyém is 16 hónapos,és mindig ezt csinálja,nem csak mostanában hanem mindig. engem is halálra idegesít.

annyit szoktam csinálni,hogy.mondom neki,hogy nem szabad,meg dádá lesz a kezére. persze nemigazán hatja meg a dolog.és van hogy tényleg rácsapok (nem erősen) a kezére.

2012. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésedre válaszolok, de csak vígasztalásképpen leírom hogy most olvastam, ha egy gyerek úgy adja tudtára a környezetének hogy már nem akar enni ahogyan a te babád is, az azt jelenti, hogy már elég okos :-)) Mármint hogy eljutott egy bizonyos intelligenciaszintre.
2012. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

17 hónapos fiacskám dettó.

Ő már ügyesen iszik pohárból, de volt már olyan szitu, hogy nem kellett neki több kenyérfalatka, azt beledobálta a pohárba, kihalászta és úgy dobta a földre, neki vicces volt, hogy placcsan a cucc.

Rongyosra beszélem a szám, hogyan kell jelezni, ha már tele a pocakja. (Evőeszköz letesz, tányér eltol.)

Jelenleg az a heppje, ha begyűri az utolsó falatot, de rájön, hogy mégsem kell, akkor egész egyszerűen kitolja a nyelvével a félig megrágott ételt. Úgyhogy most ezt mantrázom, hogy az utolsó falatot nyelje le és szóljon, hogy már nem kell több, de ne köpködjön.

2012. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vedd el onna a kaját mielőtt kiveszed, vagy amikor már látod, hogy nem kell neki, ennyi.
2012. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!