Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan Anyuka akinek nagyon sokszor kel fel éjjel a korábban jó alvó babája és csak szopival tudja visszaaltatni?

Figyelt kérdés
Hányszor ébred? Hogy bírjátok? Mitől lehet? Elmúlik ez az időszak magától vagy leszoktatáson gondolkoztok?
2012. szept. 17. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A lányom ma 11 hónapos. 6 hónapos korában kezdődtek a problémák, addig jó alvó volt( egyszer kelt). Most az átlag 3-4 ébredés, de van hogy több. Nem tudom mi az oka. Odáig jutottunk, hogy este leteszem a kiságyba, mikor először ébred, eltérő hogy mikor, van hogy lefekvés után már fél órával, van hogy csak rá két-három órára magam mellé veszem az ágyba, ott "alszik" reggelig. Máshogy már nem bírnám. így közel van a cici. Tudom, hogy így nem jó, de egyenlőre nem látok más megoldást.

Leszoktatáson gondolkozom, de őszintén szólva azt sem tudom hogy álljak neki, erőt sem érzek magamban hozzá, még ilyen megoldással is fáradtan ébredek. Minél többet gondolkozok ezen, annál jobban elkeseredek. Csak remélni tudom, hogy leszokik róla magától. Ráadásul mindenki rácsodálkozik, hogy miért nem alszik, én meg tökhülyének érzem magam, hogy még ennyit sem tudtam nála elérni, pedig maholnap 1 éves.

Neked mennyi idős a babád? Hogy néz ki egy éjszakátok? Te hogy bírod?

2012. szept. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én babám most lesz 7 hónapos. Nálunk is kb fél éves volt amikor kezdődtek a gondok (kb 2-3 hete), addig jó alvó volt: este 8-tól 4-5-ig aludt aztán kis szopi és még aludt tovább 7-8-ig. Most így néz egy éjszaka: este 8-kor lerakom, nálunk is van hogy már 40 perc múlva megébred (ez a gyakori), aztán kb 2 óránként, néha óránként ébred olyan hajnali 2-3-ig, onnantól pedig vagy 1X megébred még 6 körül vagy nem és akkor alszik kb 7-ig. Tehát az éjszaka második fele nem annyira vészes, de előtte 4-5 alkalommal megébred és cicire kell tennem, különben nem alszik vissza (kipróbáltam, felébred teljesen és akkor min. 2 óra hosszat fent van...). Én nagyon rosszul viselem és a Ti példátokból kiindulva nem néz ki sok jó a jövőre nézve sem. Lehet hogy valahogyan le kellene szoktatnom. Ötletem nincs nekem sem sajnos :-((
2012. szept. 17. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:
8 hós babámmal 5 hós kora óta ugyanez. kész vagyok én is. és elegem van.
2012. szept. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam volt ilyen. 6 hónapos koráig átaludta az éjjelt, aztán kelni kezdett. 13 hónapos volt, amikor besokalltam, mert már óránként ébredt cicit követelve, miközben napközben már alig szopizott. Így leszoktattam.
2012. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, úgy szoktattam le, hogy egyszer csak megmondtam, hogy éjjel nincs cici és kész. Ha felsírt, bementem hozzá, megnyugtattam, ringattam, vízzel kínáltam, de nem szoptattam meg. Egy hét alatt eljutottunk oda, hogy csak egyszer ébredt, a következő hét végén pedig végigaludta az éjszakát.

De ő akkor már elmúlt egy éves, én pedig már teljesen kivoltam. Úgy gondolom, ezt csak akkor érdemes elkezdeni, ha tényleg elszánt vagy, mert nem egyszerű.

2012. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem sok mindent mondtak, hogy mitől lehet. Nem elég fáradt, lefárasztottam. Sokat alszik nap közben, nem hagytam. Éhes, teletömtem. Gyors mozgásfejlődés, már megy. Nincs foga, majd ha kinő. Már van. Ja, majd ha mind!!!! kint lesz. Szeparációs szorongás, na ezt az egyet nem tudom 100%-ra kizárni. Elkényeztettem, mert mindig kikapkodtam a kiságyból, ha sírt. Való igaz, nem hagytam fél órákat bömbölni. Ez utóbbi ott dőlt meg, hogy már velem alszik mégis kel, tehát már nem a kiságyból akar kikelni.

Beszélgettem olyan anyukákkal ismeretségi körömben, akiknél szintén ez volt. Azt szűrtem le, hogy vannak ilyen babák, majd elhagyják valamikor, amikor ők is úgy gondolják. Persze ezt olyan soha nem fogja elhinni akinek jó alvó a babája.

2012. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babam 4 hónapos koráig aludt szépen,este fél 23-tól,reggel 10-11-ig,úgy,hogy egyszer kelt 7 óra körül enni.Jajj,azok a régi szép idők..Most igaz,hogy csak 5 és fél hónapos,de azóta káosz van,és úgy látom,nem sok jóra számíthatok..Valamikor nem is cici kell neki,csak felkel,kiveszem,h biztos éhes,ő meg vigyorog az álmos képembe!!Ha nem veszem ki,vagy visszateszem,jön a sírás..
2012. szept. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!