Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel éjjel és van...

Miért kel fel éjjel és van fent órákig? 15 hónapos, hónapok óta ezt csinálja, őrjítő. Felébreszti magát és onnantól kezdve órákig rugózik négykézláb, gondolom így próbálja visszaaltatni magát.

Figyelt kérdés
Ez azzal jár, hogy recseg-ropog, nyikorog a kiságy. Ha kiveszem magunk mellé, akkor sem alszik, csak fekszik, forgolódik. Rárakom a kezem, hogy ne tudjon felülni, és rugózni, de hiába, csak forgolódik. Simálgatom, akkor ellöki a kezem. Ha nem veszem ki, csak felkapcsolom a villanyt, akkor azt hiszi nappal van, feláll, játszani akar, úgyhogy a villanyt már régóta nem kapcsoljuk fel. Simálgatásra is vagy feláll a kiságyban, vagy ha abbahagyom, akkor egyből elkezd rugózni. Van, hogy annyira rugózik, hogy fél méterre eltolja a kiságyat és leizzad, de nem sír. Képtelen vagyok órákig hajolni felette és simálgatni. Éjjeli lámpa kellene neki, hogy ha felébred akkor ne féljen? Vagy nappal nem megefelelő az alvása? Vagy mi baja van? Hónapok óta nem alszunk, pedig két hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Reggel 10-kor kel, 4 órát fent van, utána 2-től 5-ig alszik, aztán megint 4 órát van fent, 9-kor megy lefeküdni, de éjjel 2-körül kezdődik a rugózás. Ja és morog is hozzá! Keveset van fent délután? Jobban ki kellene fárasztani? Arra is gondoltam, hogy nem jó neki ez az egy alvás nappal, vissza kellene állítani a kettőt, mert ha programunk van, egész napos és keveset alszik, mondjuk csak a kocsiban oda-vissza úton, akkor átalussza az éjszakát, de ilyen csak kétszer volt.
2012. ápr. 27. 13:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem tudok, de a lányom is ezt csinálja. Nem minden éjjel, de hetente 2-3 alkalommal. Épp most éjjel is fent volt másfél órát. Vergődik, dobálja magát, felül, átfordul az ágy másik végébe. Ráadásul kénytelen vagyok ott ülni mellette, mert már nem rácsos ágyban alszik, így ha otthagyom, kijön utánam. :(

Hátha valaki tud jó tanácsot adni nekünk.

2012. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Az én kislányom ugyanúgy mint anno az édesapja úgy altatja magát, hogy ringatózik vagyis forog jobbra-balra és közben morog is. Ezzel nem is lenne baj, de kb 3 hete ő is felkel minden este 12-1 körül, ilyenkor megiszik 2 dl tejcsit, de utána nem alszik vissza, hanem ringatja magát órákig. Van hogy 3-4 órát is ringatózik a kiságyában, ha közénk veszem akkor sír, hogy vissza akar menni a kiságyába, ha simogatom, akkor addig megáll de utána tovább ringatózik. Én is kipróbátam már azt, hogy reggel hamarabb keltettem és du sem hagytam sokáig aludni, de akkor is felkelt éjszaka. Én bízom benne, hogy elfog múlni magától, lehet hogy az idegrendszerük fejlődésével van kapcsolatban. Én a héten már vettem füldugót, de csak 1-et használok és így nem hallom annyira a forgását és tudok aludni. Ő 16,5 hónapos. Az apukáját nem zavarja, ő nyugodtan tud aludni. Így sem alszom annyira mélyen, mert azért zavar hogy ő nem tud aludni, de többet tudok pihenni egy kicsit. Ő kipiheni magát, mert 9-ig alszik, de én 6-kor kelek, hogy minden házimunkát elvégezzek mire fölkel. Mindennap megyünk játszótérre, sétálni, szóval általában lefárad ő is, szóval nem tudom mi lehet a baj. Biztos nem a fogzástól van, mert 1-2 szer adtam neki fájdalomcsillapítót és akkor sem aludt vissza. Illetve fogzásnál köztünk mindíg megnyugszik és sír is. Csak reménykedni tudok, hogy ahogy jött, úgy el is fog múlni ez az éjszakai forgolódás.
2012. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is gyanakodtam a fogára, adtam fájdalom csillapítót, be is kentem neki, de utána is fent volt. Pedig szinte egész nap kint vagyunk a levegőn, jövünk-megyünk, ő meg sem áll egész nap. Szóval nem tudom, mi lehet a baj. :(
2012. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Most jutott eszembe, hogy én is ringatóztam kiskoromban, kamaszkoromig, remélem kislányom nem fogja addig csinálni. Én emlékszem, hogy így akartam megnyugtatni és altatni magam. Vettem én is füldugót, de nem használ, ugyanúgy hallom és zavar, hogy nem tudok aludni, de az is bánt, hogy neki is rossz. Nem akarok külön szobában aludni, mert akkor bűntudatom van, hogy magára hagytam a bajban, hogy nekem jobb legyen, ahelyett, hogy megoldást keresnék. Férjem úgy alszik, mint a bunda, pedig a szomszédba is áthallatszik a morgása.

Kislányom sosem aludt velünk és szereti is a kiságyát, ő is felül és nézi, ha mellettünk van éjjel. Jól érzi magát benne, mellettem csak forgolódik és tegnap este is ellőkte a kezem, hogy ne simizzem!

2012. ápr. 27. 14:05
 5/34 A kérdező kommentje:
Valaki segítsen!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 27. 14:07
 6/34 csill79 ***** válasza:
Szia.Tud már járni a babád?Mert a mozgásfejlődéssel is lehet összefüggésben.Szerintem meg kellene próbálnod,hogy külön alszol,a szobájában legyen sötét,ne menj be hozzá,így talán tudatosul benne,hogy éjszaka van,aludni kell.Én mindig teszek vizet a éjjeli szekrényre,azt eléri,kiszolgálja magát és alszik tovább!Nekem 1 éves koráig volt,hogy 10 percenként ébredt,aztán ahogy elkezdett járni alszik mint a bunda,gondolom jobban elfárad.Amíg vele aludtam sokkal rosszabb volt,ahogy kiköltöztem sokat javult a helyzet.Szerintem azért megpróbálhatnád,mert a ha ott vagy nem használ,viszont sötétben ha nem történik semmi,lehet,hogy 10 perc után visszaalszik.Ja és nekünk van 1 olyan TOMY márkájú micimackós,zenélőnk ami hangra bekapcsol,így ha éjszaka picit sír bekapcsol a zene és az megnyugtatja,mert arra is alszik el!Ha érdekel belinkelem,hogy milyen,mert csak ez a tipus kapcsol be hangra.Remélem tudtam segíteni.
2012. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
A párom most 34 éves és még most is előfordul, hogy ringatja magát álmában. Szóval nekünk nem volt meglepetés, hogy a kislányunk is ezt csinája. A doktornőnk azt mondta, hogy azért forog, mert ez neki jó, szóval ne aggódjak. Én sem tenném másik szobába, mert nekem is lelkiismeret furdalásom lenne. A második válaszoló voltam.
2012. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Egyedül még nem jár. Egy szobában alszunk és sötét van, tehát ő nem tudja, hogy mi is ott vagyunk. Ő 9-kor fekszik, mi fél 11-kor. Felébred és rugózik, morog, négykézláb, lehajtott fejjel. Nem tudja, hogy ott vagyunk, az akkor lenne, ha ki akarna jönni közénk, de ő még akkor sem néz ki felénk, ha forgolódunk. Van úgy vasárnap, hogy tovább alszunk és már világos van, felébred és felkelek és tök értetlenül néz, vagy megilyed, mikor felkelek, mert nem tudja, hogy mi is ott vagyunk, tehát nem gondolom, hogy azt kéne benne tudatosítani, hogy egyedül kell aludnia, az a gond, hogy mitől ébred fel? Hallom, ahogy fordul egyet és tudom, hogy kezdődik, mert elkezd forgolódni, addíg míg fölébreszti magát, a rugózás már csak amiatt van, hogy visszaaltassa magát.
2012. ápr. 27. 14:23
 9/34 A kérdező kommentje:
Rengeteg helyen olvastam, hogy nekik örömet okoz a ritmikus mozgás, de tényleg így lenne? Mikor már annyira rugózik és morog, hogy fél méterre eltolja a kiságyat, egyre hangosabban morog, aztán fel is sír? Ez tényleg az öröm kifejezése? Én nem hinném!
2012. ápr. 27. 14:26
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem csak 10 percig nem szokott történni semmi mostanában, hanem van, hogy fél órát is rugózik, van, hogy hagyom, mert tudom, hogy hiába minden. És nem hagyja abba, órákig csinálja. Tehát ez, hogy hagyjam 10 percig, ez sem vált be. Órákig is hagyhatom, akkor sem történik változás. Csak ha beviszem magunk közé, akkor félálomban tudok pihenni picit.
2012. ápr. 27. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!