Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek a hisztiket?

Hogy kezelitek a hisztiket?

Figyelt kérdés

Sírni hagyjátok? Ha igen, megddig?

Felveszitek, megnyugtatjátok?

Elterelitek a figyelmét?

És ha megnyugvás után újra elkezdi azt csinálni amiből megint hiszti lesz?


2012. szept. 17. 19:42
 1/8 A kérdező kommentje:

Kort is írjatok mellé.

Lányom 14 hónapos és egyre rosszabb a helyzet. Sokszor nem segít a figyelemelterelés, szívesen venném a tanácsaitokat!

2012. szept. 17. 19:51
 2/8 anonim ***** válasza:

19 hónapos lesz 1 hét múlva.

Ha hiszti van, akkor mehet a szobájába. Eleinte lefeküdt az ágyra, és ott sírt egy kicsit. Aztán már csak bement, és le sem feküdt, sírt kicsit, és jött is ki.

Mostanában ott tartunk, hogy beküldöm, és amikor hajtja be az ajtót maga után, akkor már csend van. :)

Ilyenkor megvigasztalni nem lehet, mert csapkod és feszíti magát. A figyelmét sem lehet elterelni. Így én beküldtem a szobájába, hogy megnyugodjon. Néha kérte a maciját és a cumisüveget is. Akkor megkapta, azzal nyugodott meg.

2012. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 1 éves múlt, nála most van a toporzékolós hiszti korszaka, azt hiszi, így eléri, amit akar (pl. hogy ne altassam el, mikor hulla fáradt). Én ilyenkor a kiságyba teszem 1-2 percre, ahol még jobban rákezd a sírásra, aztán kiveszem, elmagyarázom neki, hogy mit-miért, és megnyugtatom. Eddig bevált. Nálunk figyelemeltereléssel vagy egyből nyugtatással nem megyünk semmire, ugyanúgy hisztizik tovább.
2012. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére a figyelem elterelés mindig bevált eddig. 1 évesek vagyunk, de baromi hangosak. Én nem tartom célra vezetőnek elmagyarázni neki mit miért nem lehet, mert a gyermekpsihológusok szerint még képtelenek felfogni és addig is csak sír... Így amikor jön a hiszti akkor elkezdek nagy mosollyal valami más játékot nézni és mutatom neki mit csináljon és közben simogatom az arcocskáját vagy a fejét. Sokszor kezdene hisztibe de néhány másodperc után befejezi így mert teljesen elfelejtkezik arról, hogy korábban miért sírt. Sajnos vannak olyan helyzetek amikor nehezebb dolgom van (pl autóban). Ott nem lehet egyszerűen kitépni az ülésből menet közben és sajnos nehezen tűri. Így van a táskámban mindig 1-2 távirányító és pót telefon amit ilyen esetekben a kezébe adhatok:D Ezeket nem múlhatja felül semmi sem amiért korábban hisztizett. Sajnos a mi hibánk, hogy elkezdett hisztizni, mert néhány hónapja nevettünk azon,hogyan tud toporzékolni. Kövezzetek meg, de annyira cuki volt és olyan hihetetlen, hogy egy olyan pici kis törpe már úgy hisztizett... Nem bírtuk ki és nevettünk. Most ár nem olyan vicces, bár még mindig cuki a dolog. Azért inkább ne csinálja, mert már unjuk.:D Inkább mosolyogjon. Hagyni viszont sosem hagyom rá. Nekem is vannak hisztis napjaim és tudom, hogy abban a pillanatban én nem hisztinek érzem, hanem valami éppen nem jó számomra. Így nem tudom én se hibáztatni őt és ,,megbüntatni" azzal, hogy bezárom a szobájába. Ha sír akkor mindenképpen ölbe veszem és ölelem, ringatom. Ha hisztizik akkor valami játékkal elterelem a figyelmét. Ilyenkor helyet is változtatunk ha tehetjük. Fontos, hogy ne lássa rajtam, hogy idegesít vagy bármilyen hatást vált ki, mert akkor egyre brutálisabban csinálja.
2012. szept. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos az elmagyarázás még nálunk sem jöhet szóba, mert nem látom rajta, hogy értené. Majd talán pár hónap múlva. Sok helyen láttam már ezt, hogy beküldik/viszik egy másik szobába és hagyják sírnni. Állítólag célravezető is. Még nem mertem kipróbálni, mert nem szeretem amikor sír, na meg nagyon hangosan is sír, szerintem az egész utca ezt hallgatná ki tudja meddig.

De hisztizni azt nagyon tud. Hátravágja magát és fetreng a földön. Nem tudom ezt hol látta...

2012. szept. 18. 07:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 éves, és nagyon hisztis. Korábban az összes általad felsorolt módszert kipróbáltam, sőt, még a fenekére is csaptam, persze semmi eredménye nem volt. Most már immunis vagyok rá. Nem érdekel. És nem csak úgy teszek, hanem tényleg nem. A langyos vizes zuhany sokszor hatásos (nem, nem hideg vizet öntök rá, hanem beállítom a kádba, és lemosom langyos vízzel), de az utcán ezt nem tudom alkalmazni. Marad a hazasietés.
2012. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez legyen a legkisebb gondod, hogy mit szólnak a szomszédok. Nálunk szokta mondani a közvetlen szomszéd (ikerház), hogy na, megint hallotta a hisztit, meg jókat szórakozik rajta, pedig nem vicces. De nem érdekel, ez a mi dolgunk. :)
2012. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hisztit fenntartja, ha megerősíted! Úgy tudod megerősíteni, ha akár csak EGYSZER is engedsz neki, ha látja rajtad, hogy szorongasz, ha nem vagy határozott ilyenkor.

Azt kell megérteni, abból kiindulni, hogy ő még képtelen szabályozni és sokszor felismerni is az érzelmeit, ebben az anyának, apának kell segítenie az elején. Nem azért hisztizik ilyenkor, hogy téged bosszantson, hanem azért, mert borzasztóan frusztrált, tehetetlen.

Az első, amit ilyenkor tenni szoktam, hogy picit hagyom lehiggadni. Erre jó módszer, hogy a lakás egy zugába (hisztisarok) félrevezeted, majd egy pár percig hagyod, közben lehet azért vígasztalni. (de nem úgy, hogy engedsz neki, hanem simogatod, beszélsz hozzá, hogy érted, hogy ő most mérges). Sok mindent megért egy ekkora gyerek is, ha nem is szavakat feltétlen, de a hangsúlyt, érzelmi állapotodat igen.

Nagyon fontos, hogy következetesek legyetek apával, mit és meddig szabd, mit nem. Ha egyszer kimondtad a nemet, akkor az maradjon úgy. Ha 10 perc hiszti után engedsz, akkor legközelebb még tovább fog hisztizni. Ha azt tanulja meg, hogy hisztivel semmit nem ér el, akkor le fog róla idővel szokni.

Számtalan szitu van, ami hisztihez vezet, a konkrét szitut is érdemes átbeszélni.

2012. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!