Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan kezelitek az anyósot...

Ti hogyan kezelitek az anyósotok babával kapcsolatos tanácsait? Vagy egyáltalán ez meddig jótanács és honnantól beleszólás?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy én reagálom-e túl, vagy az anyósom szól bele túlságosan a dolgainkba. Egy kb. 1 órás ittléte alkalmával 8-10 megjegyzést tesz: miért benedvesített papírtörlővel törlöm a gyerek száját, szerinte a virágcserepet tegyem arrébb, túl sok répát adok a babának, túlöltöztetem, biztosan melege van, túl sokat adok Neki enni, már nem kér, ne tömjem, ne adjak Rá sapkát, nem látom, hogy azt a ruhát, ami rajta van, már kinőtte, stb. Őszintén szólva tudom, hogy apróságok, de néha már nekem sok, a múltkor sem volt egy dolog sem, amiben "megdícsért" volna, csak ezek a negatív észrevételek.

Tudom, hogy Neki több tapasztalata van, tiszteletben is tartom, csak nekem úgy tűnik, hogy szándékosan köt bele mindenbe. Nem tudom, hogy leüljek Vele beszélni, hogy ez engem zavar, vagy csak szúrjak be egy-egy megjegyzést, hogy "szerintem nincs túletetve", vagy "majd én tudom, én vagyok az anyja" és abból majd észleli? Vélemények, tapasztalatok?

Köszi mindenkinek!


2012. szept. 12. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem eszre sem veszi, hogy mit csinal csak ami a sziven az a szajan...mondd meg neki, hogy ugy erzed nincs megelegedve veled. Biztos nem erti majd mirol beszelsz! De mondd el!
2012. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon beletrafáltál:) Az az én bajom is, hogy oké, elmondom, 2 hétig figyel Magára, aztán újrakezdi, mert Ő észre sem veszi az egészet... Viszont marad a tüske, hogy kritizálni mertem...
2012. szept. 12. 21:11
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen ülj le vele és beszéld meg. Félti szereti az unokáját és így jön le róla. Ne kezd el vitatkozni vele mert abból csak veszekedés lesz. Felnőttek vagytok meg kell tudnotok beszélni.
2012. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hááát, én nem akarok bunk.ó lenni, mert te ismered az anyósod, de sztem túl sokat "okoskodik". DE megjegyzem lehet h csak nekem nincs ez megszokva,mert az én anyósom soha nem szól 1 rossz szót sem, tényleg csak tanáccsal lát el, ha kérdezek, de amúgy teljesen rámbízza a gyereknevelést. De ismétlem, lehet h csak nekem fura és nincs baj a te anyósoddal sem és tényleg csak "jót" akar. Bár én nem nagyon tűrném, de mondjuk én senkitől sem szeretem az ilyen megmondják mit és hogyan csináljak stilust. Ha zavar, akkor mindenképpen szólj neki vissza, de ne a majd tudom én stílisban, hanem "sztem jó helyen van a virágcserép, és sztem nem adok túl sok répát". Ha nem veszi észre magát, mehet durvábban. Mert ha téged ez idegesít, akkor egy idő után az őrületbe fog kergetni.
2012. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem olyan semmilyen a kapcsolatom az anyósommal,éppen ezért egyáltalán nem érdekel mit beszél.Mikor itt van nálunk nagy ritkán,jópofát vágok mindenre,mindig mondom:Hogyne!Igaza van Ilonka néninek!Így fogom csinálni!Aztán mikor elmegy nagy ívben teszek rá mit zagyvált...persze mondom én azért viselem ilyen jól mert elég ritkán látjuk.És már idős is,nem akarom megbántani.
2012. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én kerek perec kijelentettem,hogy Ő az én babám és ugy törődöm vele ahogy nekem tetszik.Persze ez anyós függő is az enyém iszonyat rámenős erőszakos nála csak ez használt.

Nem vagyok hive annak hogy engedjük el a fülünk mellett mert annak akkor sosem lesz vége.Szólj neki,ha kell többször is,nem jó ha folyamatosan felhúz.

2012. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Van, hogy az én anyósom is adja a "tanácsait", de csak burkoltan, hogy ő régen ezt így meg úgy csinálta... Én erre meg mondom, hogy én meg így szeretem csinálni és szerintem az sem rossz! Na itt már tudja, hogy nem kell tanácsokat adni, persze, ha nem én kérdezem! Ez egyébként szerintem tipikus anyós, illetve nagymamás szokás!
2012. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tyű, mindenki mást mond:::)))

Hát nem tudom, mert ugyebár van:

1. megbeszélni (amiről nem vagyok biztos, hogy hosszú távú eredménye lenne)

2. visszaszólogatni (hosszú távú eredménye ugyan talán lenne, de hónapokig idegesíteném vele magam)

3. lesz*rni (na ez lenne a legjobb, csak nem ilyen típusú vagyok).

Szóval innen a dilemma...

Egyébként Ő is nagyon erőszakos tud lenni és sokszor úgy érzem, hogy nem tartja tiszteletben a döntéseinket. Történet: Apával úgy döntöttünk, hogy sétálásnál nem kapkodjuk ki a gyereket a kocsiból, mert kis ügyes és gyorsan rájön, hogy hiszti és ki van véve. Ezt mindenkin be is vasalom (a saját anyukámon is), erre Ő kiveszi, és mikor mondom Neki, hogy nem kéne, akkor letagadja, hogy én erről szóltam volna, hogy "tilos". Aztán a férjemnek meg közli, hogy én ne mondjam meg, hogy mit csináljon, hiszen Ő a nagymamája...

2012. szept. 12. 21:27
 9/15 A kérdező kommentje:

Félig elment, bocs...

Szóval ezeket a férjemnek meri mondani, nekem nem (mondjuk azt hiszem, hogy akkor már nálam is borult volna a bili, ezt Ő is nagyon jól tudja). A férjem hála Istennek mindenben mellettem áll, Vele ebből nincs konfliktusunk.

2012. szept. 12. 21:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Na,most,hogy végigolvastam az utsó kommentedet is-ne haragudjatok-én azt mondom,bizony leépíteném a helyedben!Az én anyósom,nagyon erőszakos,sokmindenről úgy gondolja,ő tudja a legjobban,úgyhogy gyermekeim születése után finoman közöltem vele:majd hívvom,ha segítség kell.Persze próbálkozott sokszor azért,de valahogy sikerült elérnem mára,hogy valóban csak akkor jön,ha hívjuk.szerintem jobb,ha megmondod:köszönöm mama,de nem kértem a tanácsát,mert ha nem szólsz,fejedre nő és kikészít!Nem akarnék megbántani senkit,de bocsi-így gondolom!
2012. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!