Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit hízik a csak szopizó...

Mennyit hízik a csak szopizó 7 hós babátok?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó semmi mást se enni, se inni csak kizárólag anyatejet.Az innivalót már 2 hós kora óta próbálom,de nem megy.A hozzátáplálással 1,5 hónapja próbálkozunk, de semmi eredmény.Most 10dkg-ot hízott 3hét alatt, el vagyok keseredve nem-e lesz ebből baj.
2012. szept. 19. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Erőltesd a hozzátáplálást. 6 hónapos kor után már nem elég neki csak az anyatej. A védőnő biztosan tud segíteni.
2012. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajna a védőnő sem tud jobbat próbálom minden nap a főzit,gyümit de nem kell neki ükölödik tőle.Sőt a lefejt anyatejet sem fogadja el semmiből csak ciciből.
2012. szept. 19. 10:34
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Ez van ha ilyen későn kezdi valaki a hozzátáplálást..A gyerek már érettebb gondolkodású.Nehezebb a kanálra szoktatás.Azért nem akar cumisüvegből inni, mivel soha vagy csak ritkán ivott belőle.Nem is értem minek akarod most abból itatni ha eddig nem tetted.Szegény baba azt sem tudja mit akarsz..
2012. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Erőltesd és ne add fel a hozzátáplálást! Nem elég neki már csak az anyatej.

hány kg most, mennyivel született? utóbbi két hónapban mennyit hízott?

Nálunk is volt olyan- 7hós nekem is a gyerekem- hogy egy hónapban 6.hónap- csak 170grammot hízott, nekem is rögtön kiadták, hogy tömjem jobban. Azóta többet etetem, nem egy súlyos egyéniség, de a 7.hónapban már legalább 350grammot hízott.

Vegyél bébiételből - azokat általában jobban szeretik a babák- adjál neki gyümölcsöseket, utána zölségeseket, és már a húsosakat is lehet próbálni!!

2012. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Mostanra már kiürültek a vasraktárai!

Próbálkozz tejpéppel, hígabbra készítve. Ha nem megy kanállal, akkor pohárból vagy fecsivel, esetleg a Jana Baby-s üvegből.


Ha gyümölcsöt, zöldséget kezdesz adni, anyatejjel turmixold nagyon-nagyon alaposan össze, nehogy egy kis darab is maradjon benne, mert azt ki fogja köpni és elveszi a kedvét. Fokozatosan csökkentsd a hozzákevert anyatej mennyiségét.

2012. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajna senki sem a kérdésre válaszolt,nem olyantól várom a választ aki nem járt ebben a cipőben.
2012. szept. 19. 13:42
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja!és már mint írtam mindent próbáltam már.
2012. szept. 19. 13:43
 8/12 anonim ***** válasza:
A második fiammal én is így jártam. Sajnos mindentől öklendezett akár mit csináltam... viszont nekem jól hízott. Hetente 250grammot. Nem jó, hogy nem hízik, de sok mindent nem tehetsz! A doktornénim azt mondta, ültessük oda az asztalhoz amikor eszünk, tegyük elé a kaját, hagyjuk, hogy belenyúljon, leszopogassa a kezéről... idővel majd bekapcsolódik az evésbe... az első étel amit "megkívánt" a töltött káposzta volt, kb. 10 hónaposan. Benyomott egy egész tölteléket...Azóta mindent megeszik! jobb híján próbálkozz olyan kajákkal amit ti is esztek, csak pépesítve. Lehet az a ""fűszerezés" jobban ízlik majd neki. (persze én is sokkal gyengébben fűszereztem az ételeket) Addig is szoptasd minél többször... és próbálkozz tovább! Kitartás és sok sikert!
2012. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szirintem senki sem akart bántani, csak muszáj, hogy próbáld a hozzátáplálást- te is érzed a leírásod alapján, hogy ez már nem jó hogy 7hósan csak szopik. Nyilván nem is kérdeztél volna!

Egyet tehetsz, kitartóan, türelemmel etetegeted őt, és sűrűbben járj el védőnőhöz, gyerekorvoshoz, hogy ők is lássák a gyereknek nincs semmi baja.

:)

Szurkolok, majd írd meg, mi van veletek!!

2012. szept. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj, hogy valaki szóba állt veled egyáltalán, próbáltak segíteni. Meg annak is, hogy másnak nincs hét hónaposan "csak szopizó" babája.
2012. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!