Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappal gyakran szopizó 6...

Nappal gyakran szopizó 6 hónaposnál idősebb babátok átalussza az éjszakát, vagy éjjel is felkel cicizni?

Figyelt kérdés
Az igény szerinti,gyakori nappali szopi miatt megszokásból ébredhetnek fel éjjel többször a babák? Vagy éhség,fogzás okozza inkább? Az én babám éjjel gyakran 2 óránként cicizik. Pedig kisebb korában 10-11 órát aludt éjjel. Nem szeretnék cici helyett cumisüveget adni neki,a cicire azonnal megnyugszik,10 perc múlva újra alszik az ágyában.
2010. nov. 21. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 9 hós, abszolút cicifüggő a drágám, napközben. Éjszaka viszont ha akarja, akkor simán kibírja reggelig(este 7órától kb. reggel 6ig). Tehát tuti nem éhes. Vannak azonban nehezebb éjszakák. Ki tudja?! Talán fogzás, szomjúság, hiányérzet, ijedség...stb. Nekünk is volt nemrég 1 hét amikor 2 óránként sírt éjjel, mindenki azt hitte, hogy fog lesz, de nem. Nem derült rá fény.

Segíteni nem tudtam, ez csak a mi tapasztalatunk:-))))

2010. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ugyanez a helyzet 6 hónapos, igény szerint szopiztatom, most bújt ki a 4. foga, és ilyenkor valamikor 10x is fent van éjszaka, ilyenkor cicin egyből visszaalszik. Szerintem a foga miatt van, mert múlthéten 2 éjszakét végigaludt amikor kibújt a 3.foga.
2010. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint szoptattam kisfiamat, 8 hónapos koráig volt anyatejem, addig a válogatós kisfiam szinte csak anyatejen élt. Sajnos 8 hónapos korára eljutottunk odáig, hogy éjszakánként is óránként félóránként ébredt fel enni. Na ezt azért minden anyarabszolgaságom ellenére egy nála 14 hónappal idősebb nővérkével együtt már én sem bírtam. Egyszerűen meguntam/ elfáradtam/ kiborultam. Szépen elkezdtem adni neki a tápszert. Ő egyre nyugodtabb lett, végre elkezdett gyarapodni a súlya is, sajnos két hét alatt elapadt az anyatejem, de cserébe két hét múlva már át is aludta az éjszakát. Nem bántam meg, mindenkinek így lett a legjobb. Lehet megkövezni!
2010. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is szoptatok, de ez az igény szerinti szoptatás még mindig x-akta számomra... 6,5 hósak vagyunk, olyan 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, ami azt jelenti, hogy este 8-tól reggel 7-ig alszik, de éjjel vagy hajnalban egyszer kel egy szopi erejéig. Napközben olyan 3-4 óránként eszik... vannak napok, amikor többször is megébred, de ilyenkor nem tolom a cicit a szájába, hiszen nem az éhségtől ébred, hanem a mozgásfejlődés miatt...

Valahol olvastam, hogy ha az anyatejes babák ilyen idős korukban többször akarnak szopizni, akkor az azt jelenti, hogy itt az ideje fokozatosan a hozzátáplálásnak, mert már nem elég az anyatej... mi uzsira már szilárdat eszünk, az ebéddel pedig próbálkozunk...

2010. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!