Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készíthetném el a...

Hogyan készíthetném el a cukkinit 8 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Nincsen még foga, így csak pépeset eszik, abból is a hígabb fajtát:)Eszik már szinte mindent, tehát natúr joghurtot, sajtot, túrót, tejfölt, stb.Adnátok ötletet, hogy hogyan készítsem el, hogy ne legyen túl száraz?
2012. szept. 19. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy készítettem, hogy megfőztem répával+csirkehússal, vagy paradicsommal+csirkehússal. De nekünk a répa nagyon bejött, így mindenbe raktam. A levével hígítottam. A legjobb a zöldségeket párolva, viszont nem mindig volt arra időm. Tavaly télen nagyon sok cukkinit megvettem, a kislányom szerette.
2012. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

főzeléknek készítettem úgy mint a tököt és natúr joghurttal + gabonapéppel sürítettem be. csirkehusival .


lehet belőle készíteni rakott cukkinit tölteni is lehet szv. úgy hogy magatoknak is azt főzöd és neki pépesíted.


ha mindent eszik akkor a felnött receptek közül is bátran válogathatsz. esetleg a habarást rántást oldod meg máshogy mert azt nem írtad hogy lisztet adsz-e.


elkészített tápszerrel v. anyatejjel hígíthatsz még pépesítéskor.

2012. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is főzeléknek készítem.

egy kis fej hagymát apróra vágok, megpárolom majd pirítom. lereszelem a cukkinit és ráteszem a hagymára, petrezselymet szórok rá és pici sót.

10-15 perc múlva kész is van, már csak habarni kell, ahogy szoktad. én tejfölt+ lisztet összekevrem majd kis tápszerrel felöntöttem.

egyébként a darabossal ne várd meg a fogakat, az ínyükkel nagyon ügyesen tudnak rágni a babák, már 10-12 hónapos korban azt szokták enni és úgy ahogy a szülők pedig a rágófogak majd csak 1,5 éves korban jönnek ki, szóval nyugodtan próbálkozhatsz a kicsit darabossal is vagy kenyér falatkákkal! :)

2012. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!