Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apukák hogy viszonyulnak...

Az apukák hogy viszonyulnak az újszülött/1-2-3hónapos babákhoz?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm panaszkodott, hogy a párja alig van otthon és akkor is alig foglalkozik a babával (2.5hónapos most), az elején is így volt és azóta sem változik. Egy nap max 10 percet van a kezében aztán megunja és annyi. Pár perc sírás után olyan ideges lesz, hogy futni tudna. Ismerősöm nem is gondolta, hogy így fog viselkedni a férje, több mint 1 év után sikerült náluk a baba, örültek neki stb... most meg mintha elfelejtené, hogy gyereke van akit ő is akart.

A férjem ezen felháborodott, szerinte ő egész nap cipelni fogja a babánkat otthon, vagy ő is ilyen lesz majd? Nálatok hogy van? Segít apa? Foglalkozik a picivel?


2012. szept. 20. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha az apuka fáradtan ér haza, akkor nem egy állandóan síró kisbabát akar dajkálgatni. Ha éjjel is 4-5-ször eteti a babát az anyuka, akkor még éjjel sem tud pihenni. Nem csoda, hogy nem foglalkozik a babával,mert örökké fáradt.

Én már 2 hónapos korára leszoktattam az éjszakai evésekről. Napközben sem vettem fel állandón, csak akkor, ha szopizott,vagy tisztába kellett tenni. Amikor a férjem hazajött, akkor az ágyában békésen levő kisbabát talált.

Az első perctől kezdve közösen fürdettük, és fektettük le a picurt. Utána volt idő magunkra is.

Amikor már nagyobb lett, amíg én a vacsorát készítettem, az apuka játszott vele.

Nem kell elkényeztetni a babát, akkor az apuka is szívesen lesz vele.

2012. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nekem óriási szerencsém van a Férjemmel, ő tényleg az Apja a gyermekünknek. Mindent megcsinál, szerintem ha meg tudná szoptatni, azt is megtenné :)
2012. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ilyen kicsi volt a lányunk, a férjem sokat segített, de nem igazán élvezte a helyzetet. Amióta már nem csak alszik-eszik-sír-kakil üzemmódban van a gyerek, azóta élvezi is :-)


Én nem vártam el sokat tőle, mert pár héttel a szülés előtt kezdett új helyen és nem akartam, hogy a próbaideje arról szóljon hogy folyton fáradt. De már akkor is az övé volt a fürdetés, az esti pelenkázás-öltöztetés. Kelni meg minek keljen? Szoptatni úgysem tudta volna :-)


Most 1 éves, reggel legalább 1 órát, este 1,5-2 órát játszanak együtt.

2012. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gabszem ***** válasza:
100%
hát én nem értek egyet az első válaszolóval. Persze fáradt a párom mikor hazajön, én is nagyon, de alig várja hogy hazaérjen és játszhasson a babánkkal. Nagyon sokat segít, foglalkozik vele, pelenkázza, öltözteti, közösen fürdetjük, etetjük. Mindketten fáradtak vagyunk estére, és közösen kell mindent csinálni ,mert Ő a mi gyerekünk. Én egész nap a babával vagyok, ami valljuk be nagyon monoton és fárasztó és nagyon örülök neki ha este kicsit besegít apuka és foglalkozik vele, addig én tudok hajat mosni, vagy mást csinálni.
2012. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nekem is remek a férjem ilyen téren. Imádta dajkálni, elfért az alkarján. :) Mindenben szívesen segített, eleinte félt a pelenkázástól, először csak a pisis, aztán már a kakás pelust is vállalta. Szívesen etette, büfiztette, együtt fürdettünk, tettük le aludni. Mivel nálunk tápszeres volt a kicsi, volt, hogy ő kelt fel hozzá, felosztva, hogy legalább felváltva aludjunk 6 órát. (És ezt ő javasolta!!!)

Már másfél éves nagyfiú a gyermekünk, de azóta is nagy a "szerelem" közöttük, ha hazaér, szinte azonnal át is veszi tőlem a gyerkőcöt, mindezt örömmel. :)

2012. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet az első hozzászólóval.

Apukának nem csak egy békésen alvó, nyugodt gyereket kell látnia. Pl. ha a gyerek nem egy eszik-alszik baba, akkor bizony nem fog aludni, mire apuka hazajön, vagy ha hasfájós, akkor bizony sírni fog, ha fáj neki.


Az én párom 3 műszakba jár dolgozni. Nem terveztünk gyereket, igaz nem is tettünk ellene, hogy ne legyen (nem védekeztünk sehogy, úgy voltunk vele, hogy ha akar, akkor jön). Az első perctől foglalkozik a gyerekkel, éjjel többször kelt megnézni, mint én. Volt olyan, hogy beteg lettem, éjszakás volt, reggel hazajött, és hiába ment vissza éjszakára dolgozni, nem feküdt le, mert én 40 fokos lázzal nem tudtam ellátni a fiúnkat, volt lefagyasztott tej, etette-tisztába tette, altatta. A fiúnk már ovis, de imádják egymást, ha hazajön az oviból a gyerek, már megy az apjához, ha itthon van, fociznak, autóznak.


Az öccse viszont épp az ellenkezője. Ők tervezték a gyereket. Nem is dolgozott sehol, mikor megszületett a fia, de egyszer sem fogta meg, egyszer sem altatta, etette, pelenkázta. Mindig inkább elment anyósomhoz aludni napközben, mert éjjel nem tudott a síró gyerektől, és mindig csak annyit mondott, hogy aludni akar, csináljanak valamit a gyerekkel, fordult egyet és aludt tovább... Mikor 1 éves korában elvitte anyósomhoz locsolkodni a gyereket húsvétkor, hiába pakoltak neki pelust, törlőt, váltó ruhát, ha esetleg kéne, inkább hazavitte a gyereket, mert bekakilt, mint hogy hozzá nyúljon. Lassan 3 éves lesz a gyerek, ha napi 20 percet foglalkozik vele, akkor sokat mondtam.


Szóval vannak ilyen és olyan apák is.

2012. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én sem értek egyet az első válaszolóval... ha vki fáradt, akkor a párom az. napközben dolgozik (van hogy éjszaka is), munka után lakásfelújít. alig él gyakorlatilag, de szakít időt arra, hogy babázzon, akármilyen állapotban van.
2012. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jó olvasni pozitív dolgokat és megnyugtat, talán az én férjem is ilyen lesz. :)

Az elsővel én sem értenék egyet, mire a férj hazaér addigra a nő is fáradt lehet, és bármi is van azt a gyereket csak ketten vállalták.

2012. szept. 20. 10:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első időkben kelt hozzá ,és órákat hurcolta amikor hasfájós volt.Első perctől nagyon meghitt a kapcsolatuk. Mindent meg tud oldani körülötte. Most 1 éves és nagy a szerelem, most nem olyan lelkes ha pelenkázni kell vagy ha nem alszik ,de mindig nagyon figyelmes vele, inkább felém érezteti hogy Ő most ezt neeem... nekem már ez is rosszul esik,pedig tudom hogy imádja. Lehet a sok stressz miatt.
2012. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Napközben sem vettem fel állandón, csak akkor, ha szopizott,vagy tisztába kellett tenni. "


Te mit szólnál, ha bármilyen gondod van, rosszul érzed magad belül, megbántottak, egyedül érzed magad és tegyük fel olyan betegségben szenvedsz, hogy nem tudsz beszélni, nem tudsz talpra állni? Ennek ellenére csak akkor foglalkozna veled a téged ápoló személyzet, ha éppen etetni, vagy tisztázni kell?

A kis csecsemő is emberi lény kérem szépen. Attól még, hogy nem beszél, nem tudja elmondani, hogy mi bántja (ez akár fizikai, akár érzelmi, neki is vannak érzelmei, rosszat is tud álmodni, félni is tud, diszkomfort érzet is lehet), ugyanúgy neki is megvannak a korának megfelelő problémái. Maga a fejlődés is egy igen nagy krízis. Sok minden történik neki odabenn. Később sem fogsz rá reagálni, amikor már el tudná mondani a gondját?

2012. szept. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!