Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Diákmunka gyes mellett....

Diákmunka gyes mellett. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kisfiam augusztus végén született, még nem adtam be a gyes igénylés miatt a papírokat. Jövő héten el tudnék menni dolgozni pár napot diákként a votl munkahelyemre. Eddig csak diákmunkám volt így gyest kapok csak, ami mint tudjuk igen kevés és jól jönne az a pérezer forint is amit kereshetnék. Ha utána beadom a gyes igénylő papírt akkor mi fog történni? Azért nem szeretnék tökk 10ezer forintos büntetést se fizetni emiatt.
2012. szept. 20. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyes mellett heti max 30 órában lehet dolgozni.
2012. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
csak 1 éves kora után dolgozhatsz gyes mellett.vagyis ha van most munkád,akkor csak utána add be a papírt,akkor már nem lesz gond. illetve az átfutás miatt az a jó h ha tudod h pontosan meddig van munka számodra,akkor máris beadhatod az igénylést,csak azt írod be h pl. október 1-tól kéred
2012. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem így tudom. Nekem egy éves a kicsi, Párom nagymamája könyvelő és tőle kérdeztük meg, hogy dolgozhatok -e diákmunkán Gyes mellett. Június óta dolgozom újra, nyolc órában, de nem minden nap, kb. Havi 11 napot de nekem eddig még nem vették el a GYES-em.
2012. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a kicsi szeptemberben töltötte be az első életévét.
2012. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

azt nem is veszik el,neked kell jelenteni h dolgozol,ha kitudódik,akkor bünti


"A gyermekgondozási segélyben részesülő személy kereső tevékenységet


a gyermek egyéves koráig nem folytathat,

a gyermek egyéves kora után heti 30 órát meg nem haladó időtartamban, vagy ha a munkavégzés az otthonában történik időkorlátozás nélkül folytathat"

2012. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az előző munkahelyemen is diákként voltam ahova most mennék egy hetet max. viszon nem tudom hogy 1hét miatt megéri-e lemondanni 1havi gyesről, mikor a maradék 3hétben itthon vagyok. jobb esetben ugye másoknak 1évig gyed van utána gyes, amikor már lehet dolgozni is...
2012. szept. 20. 16:14
 7/10 anonim ***** válasza:
nem kell lemondanod a gyesről,megadod h mikortól kéred és onnantól kapod. ha egy hónapban 1 hetet melózol,akkor utána kéred,vagyis kapsz visszamenőleg 3 hetit. azt kell csak kiszámolnod,h 1 heti munka+3 heti gyes több-e mint 1havi gyes-ami 25650.- nettó
2012. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen erre nem is gondoltam. csak sajnos előre nem tudom hány nap lenne ez mivel diákmunka. de hétfőig van időm eldönteni. mert a kicsim fél éves korában lesz 2-3hónap mikor tudok dolgozni és inkább azt fogom választani mert sokkal jobban megéri...
2012. szept. 21. 23:27
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy ha meg egy nap munka lesz akkor amiatt is mondjak le egynapi gyesről vagy hogyan csináljam?
2012. szept. 21. 23:28
 10/10 anonim ***** válasza:
várd meg amig végzel a melóval,és visszamenőleg kérd a ygest attól a naptól amikor már nem mész
2012. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!