Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pozitív-negatív tapasztalatok...

Pozitív-negatív tapasztalatok érdekelnek, munkába visszamenni 1,5 éves baba mellett?

Figyelt kérdés
Kisfiam februárban lesz 1 éves. Hívtak vissza a munkahelyemre nyártól, ősztől, vezető beosztásba. Még nem döntöttem, nem tudom még mit szeretnék. Ne ítéljetek el. Imádom a gyermekemet mindennél jobban. Babám akkor 1,5 évesen menne bölcsibe. Kicsi lelkiismeret furdalásom már most van, de van aki korábban is beadja bölcsibe a kicsit. Ha valaki volt hasonló helyzetben, és megbánta döntését, vagy nem bánta meg - várom a tapasztalataitokat! Köszönöm!
2010. dec. 21. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben legyen kéznél apa v.a nagyik hogy ha beteg lesz a közösségben legyen valaki aki otthon marad vele.


Nincs ellene negativ véleményem. A kicsi vagy szeretni fogja a közösséget vagy nem.

2010. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én babám 9 hónapos volt, mikor visszamentem 4 órába dolgozni. 1,5 éves korától 8 órában dolgozom, addig a mami vigyázott rá, azóta böcsis. Csak azt tudom mondani, hogy mindkettőnknek jót tett a dolog. Lehet, hogy kevesebbet vagyunk együtt, de azt az időt hasznosan töltjük. A bölcsiben sok mindent tanult, amit tőlem nem tanult volna meg, sokkal jobban lefoglalja magát. Ha otthon van 3-4 napnál többet, már látom rajta, hogy unatkozik. Mindkettőnknek csak hasznára vált, hogy elmentünk "dolgozni". Ha még egyszer kezdhetném, ugyanígy tennék. Egy nagy hátránya van a bölcsinek, az pedig a sok betegség. Jó, ha van otthon egy mama, aki vigyázni tud a gyerekre, mert minden nyavaját elkap (és Te is). De szellemileg is, szociálisan is csak fejlődött a bölcsiben. A beszoktatás is nekem volt nehezebb, nem neki. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, nem attól lesz rossz anya valaki, hogy nincs napi 24 órát a gyerekével. Csak arra figyelj, hogy a szabad idődet tényleg a gyerekeddel töltsd. Én is este 10kor főzök, vasalok, mosom a hajam, de megéri. Tehát rajta!
2010. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Engem is hívtak vissz a dolgozni, de sajnos nem tudom bölcsibe adni a babám, mert 40km-es körzetben nincs bölcsi, nagyszülők még dolgoznak.

Egyrészt biztos rossz lesz kiszakadnod a mindennapokból, másrészt viszont sok új inger is fog érni, ami még előnyötökre is válhat. A dolgod biztos nehezebb lesz, mert a háztartást majd munka után kell ellátnod, és nyilván a babád kiköveleti majd a figyelmet, amint hazaviszitek a bölcsiből. De nem hinném, hogy megoldhatatlan feladat.

Ha megoldhatnám, én visszamennék. Nem ítéllek el, én is imádom a babám, szerintem ha valaki visszamegy dolgozni (pláne a mai anyagias világban) nem azt jelenti, hogy kevésbé szereti vagy törődik a babájával. Egyébként az én babámnak meg igénye is lenne már a gyerektársaságra, szóval lelkiismeretfurdalásom emiatt nem lenne. Tégy belátásod szerint, én a helyedben visszamennék dolgozni.

2010. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kisfiam 6 hónapos korától megint dolgozom (akkor én voltam a kereső a családban). Másfél éves koráig a nagymamák voltak vele, most pedig bölcsibe jár. Mivel kicsi volt, egyáltalán nem vette zokon, hogy dolgozni járok, most is reggel mosolyogva elköszön, hogy anya megy dolgozni, puszit ad, este sokat játszunk, kiegyensúlyozott értelmes gyerek. Szerintem ez egyébként teljesen normális, nem értek egyet vele, hogy Magyarországon ennyire túlreagáljuk a mikor megy anya vissza dolgozni kérdést. Egyáltalán nem bántam meg, hogy nálunk ez a felállás, a gyerek ahogy irtam, egészséges, nem sérült, én is vezető vagyok, nem tehettem meg amúgy sem, hogy hosszasan otthon babázom. Természetesen nézz utána, milyen a bölcsi, szimpatikusak-e a gondozónők, mert az nagyon fontos, de az minden más gyereknek is. Sok sikert!
2010. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én nem dolgozni mentem hanem suliba mikor a lányom 9 hónapos volt. Minden nap be kell járnom reggel megyek 2kor vagy 4kor érek haza. Nálunk nincs bölcsi de mivel az apuka sajna mnélküli ő van itthon vele, nagyon jól elvannak, és olyan apás azóta:) De szerintem a bölcsi is jó megoldás, csak ott van az hogy mi van ha beteg? Mama esetleg otthon tud vele maradni? Ne legyen lelkiismeret furdalásod e miatt, szerintem nyugodtan menj vissza. Sógornőmnek 4 pici gyereke van és mind2-en dolgoznak a legkisebbek 2 évesek(ikrek) és 9-10 hónapos koruk óta bölcsibe vannak, és tök jól elvannak.

2010. dec. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is másfél éves lesz, amikor visszamegyek dolgozni, szintén 2011 szept-okt-től, de nem aggódom, megy a bölcsibe:))

Ha beteg lesz, vagy én vagy apája marad itthon vele, nem lesz probléma.

Anyósom dada egy bölcsiben, és azt mondta, hogy úgy vették észre, azok a babák, akik hamarabb kerülnek bölcsibe, sokkal nyitottabbak lesznek, nem húzódnak vissza stb.Bár nálunk ez nem probléma, mert már most nagy zsivány a gyerek, a védőnő is mondta a múlt héten, hogy már most látszik, hogy nem áll jól a szeme:)))

2010. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Segítségben sajnos a mamák 20-30 km-re laknak, nem a szomszéd utcában... De örülök hogy eddig mindenki csak pozitív választ küldött!
2010. dec. 21. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!