Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudtok anyatejet cseppen...

Mivel tudtok anyatejet cseppenteni babátok szemébe, orrába?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam, de pipettával csinálhatod.

Gyógyszertárban kapható.

2012. szept. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Még nincs kisbabám, de érdekelne, hogy miért kell anyatejet cseppenteni a szembe és orrba :) Elárulja valaki?
2012. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem kell, csak lehet. :o)

Fertőzések ellen leginkább, mert vannak benne ellenanyagok, és elvileg "kíméletesebb", mint más szerek. Hogy így van-e, arról megoszlanak a vélemények. :o)

2012. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mi koraszülött osztályról jöttünk haza, ott a nővérek és az orvosok is ezt javasolták. Csak akkor még nem jutott eszembe megkérdezni, hogy is csináljam. :)

A szeme csipásodik, az orrába meg a beszáradt fikusz miatt lehet cseppenteni.

2012. szept. 21. 19:35
 5/14 A kérdező kommentje:
és minden cseppentéshez másik pipetta kéne, vagy elég kimosni?
2012. szept. 21. 19:37
 6/14 anonim ***** válasza:
műanyag a pipetta,sztem elég mosni,sterilizálni.
2012. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem erről az anyatejet csepegtetni a baba szemébe kétségeim vannak. Nekem is javasolta anno a védőnő, mert váladékozott a kislányom szem, de én nem mertem addig, amíg ki nem kérem az orvos véleményét. Na ő meg azt mondta, hogy meg ne próbáljam, mert ez egy oltári nagy baromság. Van egy gyerekorvos barátnőm is, és ő is azt mondta, hogy ne tegyem. Ezt a módszert a védőnők javasolják előszeretettel. Az anyatej cukros, ragadós folyadék. Ezzel az erővel cukros vizet is csepegtethetnél a baba szemébe. Tudom ez hülye példa volt, de nagyjából ugyan azt éred el, a nagy semmit, vagy ártasz neki.

A védőnőm is állandóan ezzel jött, aztán kiderült, hogy könnycsatorna elzáródása van a kislányomnak, amit át kellett fecskendezni.

Én azt mondom, hogy mielőtt felelőtlenül elkezdesz csepegtetni a szemébe, menj el gyermekszemészetre. Ne a gyerekorvos nézze meg a szemét, mert ő nem szemész, ő csak egy általános diagnózist tud mondani. Keress fel egy gyermekszemészt! Ha Budapesten élsz, akkor a Mária utcában van a gyermek szakrendelés, telefonon időpontot adnak, ingyenes a vizsgálat és pici babával nem kell sokat várni, mert előre hívnak. Most hirtelen nem jut eszembe a doktornő neve, ahol mi voltunk, de ha érdekel, elő keresem. Nagyon jó orvos, csak ajánlani tudom.

2012. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha váladékozik a babátok szeme arra a legjobb a kamilla! Melegítsetek kb 2,5 dl vizet és 5-10 percig hagyjatok benne 1 db filtert majd egy vatta pamaccsal KÍVÜLRŐL befelé szépen kitörölni egy mozdulattal. Ez szépen kimossa a könnycsatornákat. Védőnőnk ajánlotta, én kb 2x csináltam ezt és elmúlt. :)
2012. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Örülök, hogy sikerült lehúzni a hozzászólásomat, pedig direkt nem írtam olyat, hogy "egyesek szerint ez nagy baromság", pedig így van, MEGOSZLANAK a vélemények, ez semleges volt szerintem.

Leírom azt is, hogy a kamilla tea szembe mártogatását sok gyerek orvos és szemész TILTJA!

A kamilla lehet fertőzött, útról-útfélről való, ahol magába gyűjti a nehézfémeket...

(Lehet ezt is lepontozni)

2012. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán minek figyelitek a pontozást??? Semmi jelentősége!


Most 3 napja nem csepegtetem, hanem csak áttörlöm anyatejes zsepivel, és jelentősen kevésbé csipás! Előtte a gyógyszertári valamit csepegtettem bele, és attól nem volt jobb már 3 hete.

Nálunk is esélyes a könnycsatorna elzáródás, de most az anyatejjel tényleg szebb!

Lehet, hogy cukros a tej,de tele van immunanyagokkal is! És azért a cukros víztől nagyon messze van, minden szempontból! :)

Ja, és nekünk orvos is ajánlotta, méghozzá nem is akárki.

2012. szept. 22. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!