Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen hosszú megfázás? Mit...

Ilyen hosszú megfázás? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

9 hónapos fiam egy hete beteg.

Dokihoz nem vittem, mivel csak egyszer volt múlthét szombaton hőemelkedése, azóta semmi, és tudom,hogy úgy is azt mondja,hogy Calcimusc, Cebion csepp.

Ezeket kapja is, de még mindig naponta többször szívom az orrát, totál el van dugulva!

A mi dokink,ha nincs tartós láz, nem ír ki antibiotikumot!

De mégis meddig "normális" a nátha?


2012. szept. 21. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A mi lányunk egyszer bő 2 hétig náthás volt, szívtuk az orrát és spray-ztünk bele. Az orvos szerint ennyi ideig is normális. Akárhányszor szívhatod, ha szükségesnek látod, nem lehet "túladagolni".

Használjatok orrspray-t, is jobban kijön tőle a váladék.

2012. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Használunk spray-t, meg utána Nasivin-t is, csak azt sem tudom,hogy a Calcimusc-ot meddig adhatom!

2012. szept. 21. 19:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Én kislányom már másfél hete náthás. Folyik az orra, köhög. Cebion cseppet és orrcseppet kap, meg szívom az orrát. Tyúkhúsleves, meleg mézes-citromos tea, még ez ami bevált. Remélem nemsokára meggyógyul.

Jobbulást a babádnak! Szerintem "normális"

2012. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Mézet tilos adni 1 éves kor alatt!

A Nasivint csak 5-7 napig szabad adni, rajt van a tájékoztatón is. Tengervizes orrspray-t lehet használni + orrszívót.

Szerintem még 1 hetet várhatsz és ha nem javul akkor vidd orvoshoz.

2012. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok. kislányom 2éves, azért iszik métes teát.

az orrcseppet meg csak 3 napja használjuk még. Olvastam a tájékoztatót.

Neten még írják at inhalálást is, mint bevált jó módszer. Azt viszont nem próbáltam.

2012. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én két hétig vártam vele. aztán 2 hétig voltunk kórházban, mert ráment a tüdejére. utána a fülét is felszúrták 2x. egyáltalán nem volt lázas, sem előtte, sem közben. nagyon rossz volt. tüdőhörgőgyulladás, középfülgyulladás, fülkürthurut, arcüregyulladás lett. 3 antibiotikumkúrán volt túl, és még mindig fájt a füle. le se szálltunk a porszívóról. nazivint kapott folyamatosan és calcimuscot. rémálom volt. sok orvos látta, mindegyik másra gyanakodott, de abban egyetértettek, hogy valamilyen allergia :O ráadásul a gyerekorvos azzal ijesztgetett, hogy aki egyszer füles lesz, az az is marad... szerencsére 2 hónapja egyáltalán semmi tünete nincs. Nem vagyok híve a folyton orvoshoz cipelésnek, de nagyon nehéz okosnak lenni ilyenkor. a helyedben elvinném egy hallgatózásra. Antibiotikumot nem hiszem hogy írni fog, de lehet, hogy hall valamit, amiből baj lehet.
2012. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sinupret! Nagyon jó, nekünk többször segített már! (Azt hiszem, 3x10 cseppet kell adni)

+ Calcimusc, Cebion, meleg tea, orrszívózás tengervízes orrspray-vel aztán Nasivin csepp, Baby luuf éjszakára a hátára.

2012. szept. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát nem úsztuk meg antibiotikum nélkül, de már javul!:)

2012. szept. 26. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!