Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekek nelkul utazni kulfoldre?

Gyerekek nelkul utazni kulfoldre?

Figyelt kérdés
Szeretnek tobb gyereket, de nagyon szeretek utazni is. Nem szeretnek egyikrol se lemondani, ezert arra gondoltam kulfoldi utra a ferjemmel csak kettesben mennek, belfoldre meg gyerekekkel egyutt. Kulfoldi utra azert nem, mert ugy meg dragabb az amugyis draga ut, nem lehet pl helyi jaratra varakozni vagy akariylen hotelbe menni es hat a szex is fontos kettesben. Szerintetek a gyerekek megertenek hogy nem latnak velunk vilagot? Arra gondoltam hogy majd nekik tobb lehetoseg lenne, foleg ha jol tanulnak es meg osztondijakat is nyernek. Vagy mondjak le valamirol, utazasrol vagy a sok gyerekrol?
2012. szept. 22. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek tavaly voltak először külföldön, akkor voltak 9 és 7,5 évesek. Ráadásul egyedül utaztam velük. Nagyon élvezték, a mai napig emlegetik.

Persze a gyerekkel való utazásnak az a hátránya, hogy akkor túlsúlyban van a gyerekprogram és a szülő igénye (egy napos gyalogtúra a hegyekben meredek utakon) hátrébb szorul.


Ismerős meg a 2 hónapos gyerekét már vitte az olaszországi nyaralására.


Szóval lemondani nem kell egyikről sem, ha megengedheted magadnak anyagilag. Picivel is lehet utazni ha nem akarsz tőle elszakadni, de akkor nehezebb a szervezés. Én az után vittem őket magammal, hogy bírják az utat, nem kell délben aludni megállni, az étkezésük nem problémás (bébiétel, stb) és emlékeznek is arra, amit látnak. Na és nem kell őket cipelni egy óra séta után.


Ismerősöknél két kisgyerekes pár ment együtt Horvátországba, közösen nyaraltak és mind a két szülőpárnak volt 2-2 szabad estéje, amikor a párjukkal elmentek picit szórakozni és a másik vigyázott a csemetékre.

Szóval minden megoldható.

2012. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ha itt van kire hagyni, simán maradhat a gyerkőc a nagyinál amíg utaztok.
2012. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem ha van gyerek, az nem akadályozza az utazást. Persze többe kerül a dolog, sok cuccot kell vinni, és a hátizsákos turizmus is kilőve. Baby sittert is lehet kérni, ha nélkülük akartok menni egy-egy programra, de beállítás kérdése. Mi pl nem utaztunk el soha a gyerekek nélkül , mert ennyit nem bírtunk volna ki nélkülük (1-5hét). Nyilván figyelembe kell venni az ő igényeiket is, és onnantól már más egy út, de éppen olyan csodálatos, csak másként. Az első gyerek már 6 hetesen repülőn ült velünk. A másik 4 hónapos volt, amikor Maldívra vittük őket. Rengeteg helyen voltunk, de soha nem bántuk meg, hogy ott voltak velünk.
2012. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Igazabol lehet rosszul fogalmaztam meg a kerdest, itt az volt a lenyeg, hogy anyagilag nem engedhetjuk meg magunknak hogy a gyerekek is jojjenek, dragabb minden es mi magunk kettesben is csak mindenen sporolva (pl. Olyan hotel ami felnottnek meg elmegy, de gyereknek mar nem valo) jutnank el a helyekre...

2012. szept. 22. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, értem...

Hát 1-10 évig ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha itthon maradnak 1 hétre. Utána meg majd kialakul...

2012. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Barátok úgy csinálják, hogy a nagyszülőkkel mennek nyaralni, egy nagyobb apartmanba, és amíg a szülők kettesben romantikáznak, addig a nagyszülők unokáznak. Náluk bevált, és így mindenki jól járt.
2012. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg hogy mi való, mi nem való a gyereknek, az rajtatok múlik, mi már sátoroztunk is kisgyerekkel, gond nélkül. :)
2012. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor utazzatok belföldre,olcsobb is és együtt tudtok lenni.Soha nem hagytam volna otthon a gyerekeket. Ôk nem a temgerpartot élvezik,hanem a közös programot a szülôkkel meg hogy mind a ketten velük vagytok egyfolytában. Nincs munka, senki nem ideges csak szórakozás. Ebböl akarod ôket kihagyni?
2012. szept. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi idén úgy csináltuk, hogy belföldön a gyerekekkel voltunk nyaralni, amit persze nagyon élveztek.

Azután adódott egy lehetőség, hogy szept. elején kimehetnénk a hétvégére Horvátországba egy úszóversenyre a barátokkal és senki sem hoz gyerekeket. Mobilházakban laktunk, hely sem lett volna, meg hát az úszás idejére nem tudtuk volna hová tenni őket.

Így nyeltünk egy nagyot és átvittük őket 3 éjszakára a szüleimhez, amit persze először zokon vettek, de azután nagyon örültek neki.

Mi pedig eszméletlenül jól éreztük magunkat, végigbeszélgettük az utat odafelé és vissza is, egész nap henyéltünk, esténként besétáltunk a városba (5 km) és persze végig tudtunk enni minden étkezést :))))

Úgyhogy nem bántam meg, de azért 1 hétre egyelőre nem lépnék le előre megfontolt szándékkal tőlük, akármennyire is jólesne.

2012. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!