Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagycsaládosok, ti hogy...

Nagycsaládosok, ti hogy bírjátok a gyűrődést?

Figyelt kérdés

A férjemmel mindig is nagycsaládot szerettünk volna, "látatlanban" négy, vagy esetleg öt gyereket terveztünk. Aztán megszületett az első: ő most hét hónapos, és hát el nem tudom képzelni, hogy lehet egyáltalán kibírni azt, ha az embernek több gyereke van! Ti hogy csináljátok?? Mert mi hét hónapja hullafáradtak vagyunk, pedig a nagyi közel lakik, gyakran átjön segíteni. Továbbra is nagyon jó dolognak tartjuk a nagycsaládot, és szívesen vállalnánk sok gyereket, de szerintem mi nem tudjuk a titkot, amit ti, nagycsaládosok, tudtok. Vagy nálunk valami egyszerűen nem működik. Áruljátok el, kérlek, hogy hogy a csudában lehet kibírni azt, hogy az ember hónapokig, évekig kel éjszakánként, a szükségesnél lényegesen kevesebbet alszik, és minden igyekezete ellenére is nap mint nap hallgatja a frusztráló, őrjítő gyereksírást?! Vagy csak azok vállalnak sok gyereket, akiknek a gyerekei könnyen kezelhetőek, vagy akiknek kicsi az alvásigényük? Tényleg, hogy lehet ezt kibírni?? Annyira szeretnénk nagycsaládot, de elkeserít, hogy az egy gyerek is ennyire megvisel minket. Pedig állítólag nem is egy vészes gyerek, csak kicsit akaratos. Ha valami nem tetszik neki - az öltöztetés, vagy nem rágcsálhat meg valamit -, elképesztően ordít, éjszakánként viszont csak egyszer kel.

Nagycsaládosok, áruljátok el nekem, kérlek, a titkotokat!! Hogy csináljátok??



2012. aug. 29. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a titka, hogy nem arra kell figyelni, hogy a gyerek csak nyű, keveset alszol miatta, zavar a sírás, meg minden. Ezek helyett arra koncentrálj, hogy már mosolyog, már feléd nyúl, megfordul, felül, ezt is meg azt is meg tudja már csinálni, jön a fogacskája, gagyog, szépen fejlődik.
2012. aug. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy idő után a gyereksírás már csak háttérzaj, most is nyúzzák egymást, de fel sem tűnik.:)

És nem azért mert rossz anya vagyok, csak mert nem kell mindenre odafigyelni.:)

És a második gyerek sokkal könnyebb, lazább minden, már nem aggódsz olyanokon, amiken előtt igen.

A harmadikról már nem is beszélek...:)

És nincs is idő fáradtnak lenni, elfoglalnak jobban a teendők.

A nagyok suli, ovi, a pici itthon, háztartás, kert, stb...

Szóval pörög minden.:)

2012. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen mi is ezekre koncentrálunk, és általában nem is annyira tragikus a helyzet, amennyire a leírásom alapján annak tűnik. De akármennyire optimista is az ember, akkor sem alszunk eleget, és akkor is túl sok a stressz. Hiába jó a hozzáállásunk, azért a pozitív hozzáállás akkor sem ellensúlyozza az éjszakai keléseket, az elégtelen alvást és a sok stresszt.
2012. aug. 29. 08:02
 4/8 anonim ***** válasza:

:)) Igen így van ahogy írod. Bizony hónapokig sőt évekig kel éjszaka 2-3-4-5 ször...őrjítő gyereksírás is van:) Ezt előre "belőni" nem lehet hogy milyen típus lesz a következő baba, ha eszik alszik mosolyog akkor jó de ha hasfájós sírós akaratos türelmetlenebb típus akkor IS végig kell csinálni hiszen már ott van:)

3 kicsi gyerekem van, bár mi nem terveztünk 3-at csak kettőt.

Tapasztalatom az hogy a nulla gyerek és az egy gyerek között van a legtöbb lemondás küzdés, ő az aki fenekestül felfordítja a dolgokat, nem bízik az ember annyira saját szülői képességeimben hanem "kísérletezget" hogy ez vagy az vagy mi is válna be...

Nem mer úgy a megérzéseire hagyatkozni.

Második többedik gyereknél már nincs akkora változás szerintem. A második gyerekek sokkal jobban belesimulnak a család életébe, az én ketteském is eszik alszik mosolyog típusú csecsemő volt, ha ébredt is éjjel (szopizni) akkor sem éltem meg tragédiaként. Én aki világéletemben minimum 8 órát kellett aludjak, megszoktam hogy 3x2.5 órát alszok egy éjjel.

Illetve a másik dolog hogy amíg az első babám másfél éves nem lett bizton állítottam hogy nekem ugyan nem lesz másik!!! Aztán ahogy nőtt, rendeződött az életünk " kitanultuk" egymást kölcsönösen úgy támadt fel bennünk a vágy egy másik babára.

Nálad is így lesz hidd el. Ha meg nem akkor anélkül hogy iszonyúan vágynál rá, úgysem szabad belevágni valamiféle elvárás miatt.

Szóval kérdésedre a válaszom nem , nem csak azok vállalnak nagy családot akinek álom jó alvó jó evő jókedvű angyal típusú gyerekük van:) Nekem a 3 közül messze az első a "legnehezebb" gyerekem. Csecsemőként hasfájós volt rossz alvó és állandóan ordított szegény (utólag kiderült refluxa is volt) aztán viszonylag nyugis hónapok jöttek majd kitört a dackorszak, megspékelve fejlődési gondokkal azóta is fejlesztésre is járni kell vele, nincsenek nagy bajok de azért nem 100% oké minden.

2012. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám erre a kérdésemre azt mondta (nekem egy van, 8 hós, hasonló a gondom, ő pedig 4et nevelt fel)

"az egy és a 4 gyerek között semmi különbség nincs fáradtságra. ő sem hitte el amíg egy volt...)

2012. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És azt hogy csináljátok, akiknek több van, hogy ha a legkisebb sír, nem tudjátok mindig felvenni? Vagy felveszitek mindig? De akkor mikor foglalkoztok a többivel? (Azt nem is kérdezem már, hogy mikor csináltok házimunkát és mikor esztek, alszotok...) Amiatt aggódom, hogy ha lesz még 1-2, nem lesz időm vagy lehetőségem eleget foglalkozni a kisebbel. Ez nálatok hogy van?? Arra gondolok, amíg még nagyon pici, féléves vagy kisebb, amíg még gyakran fel kell venni. A mienk legalábbis olyan, hogy állandóan kézben kell, hogy legyen. És ha lenne még egy nagyobb egy állandóan felvevős kicsi mellett, fogalmam sincs, hogy oldanám meg.

Ti mit tesztek ilyen helyzetben?

2012. aug. 29. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok. feltalálod magad hidd el:)) Nekem az első volt ilyen ölbebaba de a második harmadik már nem annyira volt az, eleinte meg hordozókendővel vittem őket mindenfelé, volt pihenőszékünk is abban is jól elvoltak. Házimunka alvásidőben mindig a leglényegesebb dolgokra korlátozódva. De azért ahogy nagyobbak és beáll a napirend úgy egyre könnyebb. Amúgy meg a házimunka az szélmalomharc amúgy is.

Vannak persze olyan helyzetek mikor egyik ordít és a másik is és azt se tudja az ember hova szaladjon, de ezek egyre ritkulnak ahogy nőnek.

Én amit még saját magamon tapasztalok hogy szerintem 3 év korkülönbség jobb mint a 2, nekem 2 évesen még nem annyira voltak önállóak és fizikailag ellátni 3 kicsi gyereket meg még a lelki szellemi stb. szükségleteiket is maximálisan kielégíteni, na az nehéz nagyon az első időszakban.

Úgyhogy én a 3 évre szavazok, az már nem olyan kicsike, tud segíteni is apró dolgokban, kevésbé féltékeny mert sokkal értelmesebb már mint egy 2 éves. 2 évesnek még nagyrészt hiába magyarázod hogy a kistesó is ember fáj neki ha megütöd meg a kistesó is a mienk szeretjük őt is mint téged ezek neki elvont fogalmak még. Egy 3 évessel azért ezt már jobban meg lehet értetni.

2012. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem még csak egy 1,5 évesem van, és 8 hónap múlva fog megszületni Ketteske, de azt biztosan tudom neked mondani, hogy nálunk is kb. a 7. hónap volt a legnehezebb, vagyis akkor éreztem magam kimerültnek, kialvatlannak, kisfiam akaratos volt, alig aludt, éjszaka rengetegszer kellett kelni ilyen-olyan okok miatt - szóval nagyon de nagyon fáradt voltam.


Most 1,5 évesen pedig már egy egészen más világot élünk.:) Szépen kialakult napirend, ebéd után 3-4 (!) óra alvás, este is max 1-2 kelés van (vizet iszik vagy fogzás ritkán), és olyan de olyan kis értelmes, kommunikatív (a maga módján, mert beszélni még nem tud:), és csupa élmény vele minden nap. Megmutatni neki a világot, kipróbálni mindent, felfedezni a játszótereket, utcákat, boltokat - nagyon mókás!:) Bár nem tagadom, hogy most is meglehetősen önálló akarattal rendelkezik, így vannak "összetűzéseink" néha, de az a régi kimerült, fáradt énem teljesen eltűnt.

Ja, és ami még érdekes, hogy mire idáig eljutottunk, én, aki régen 10 óra alvással sem nagyon érte be:), most ott tartok, hogy 5-6 órával simán beérem, és van hogy alhatnék 7.30-ig, mert ekkor kel a kisfiam, de engem már kidob az ágy 5-kor, vagy még korábban, és megyek teszek-veszek, vagy csak netezek, olvasok egyet.:)


Hát 2 kicsi gyerkőccel már biztosan nem leszek ilyen kipihent ismét egy darabig, de most már tudom: minden csak átmeneti, alakulnak a napirendek, ők is okosodnak, a testvérek már egymást is remekül le tudják foglalni adott esetben, nem fog mindenért rajtad csüngeni a kicsi, ha unatkozik. Sztem. De majd meglátjuk.:D

2012. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!