Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki első pillanattól kezdve, teljesen egyedül neveli a picit? Lehet bírni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mondjuk a párod elhagyott vagy messze dolgozik és nincs szülő, rokon, stb., aki segíthetne.

az a helyzet, hogy októberre várjuk a picit, a párom munkahelye megszűnik és lenne most egy közel-külföldi munkalehetőség.

Most apukám házban lakunk, de ez vidéken van, messze mindentől és ha Ő kimegy, akkor könnyebb lenne a városba beköltözni. Nincs jogsim , a legközelebbi bolt innen 30 percre van gyalog, gyerekorvos a szomszéd faluban. Nem tudom hogy oldanám meg itthonról. Anyukám nincs, apukám sokat dolgozik, szinte senki nem lenne itthon sem, akire számíthatnék.

Hogyan lehet bírni teljesen egyedül egy újszülöttel?


2009. aug. 2. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehezen de megoldhato. Nekem a testverem van ilyen helyzetben.
2009. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megoldható. Nekem a párom reggel 5kor megy, akkor még alszunk, este 7-8 között jön, a pici akkor már alszik, haza jön eszik fürdik s alszik a párom.

Meg lehet oldani mindent. A babával úgyis mentek majd sétálni, el tudsz majd menni a boltba, s én is egész nap egyedül vagyok a picivel, ha nem lesz sírós a babád, nem lesz nehéz, s csak az első 3 hónap ami nehéz, utánna egyere könnyebb, s élvezet lesz a babával lenni!

A mai helyzetben el kell vállalni minden féle munkát, mégha külföld is, gondolj arra, úgy mindenetek meglesz, egy babának sok minden kell!

2009. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz a pároddal menni?

Anyukám is gyakorlatilag egyedül nevelt minket. A bátyám és köztem 16 hónap van így gyakorlatilag két babával volt sokáig.

Mindent bele, csak ne add fel a reményt, soha ne azon gondolkodj hogy milyen rossz neked, hanem hogy mennyire szereted a babát meg a párodat, és hogy értük csinálod. A jó dolgokat keresd. Minnél többet agyalsz rajta, annál jobban fogsz kételkedni magadban.

2009. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szinte mi is,egésznap egyedül vagyunk itthon.Apa reggel korán megy,este jön haza.A bolt nekünk is 30percre van.Nekem sincs segitségem,anyu,testvéreim dolgoznak.Nem lakunk városban,a város mellett egy faluban,de annak is a külterületén.Nem érzem hátránynak.Egyedül megcsinálom a mosást,főzést,vasalást,takaritást.Ha majd kialakulnak a napok,te is megtudod csinálni.Lehet birni.Eleinte sokat fog aludni is a baba,te meg szép lassan belejössz.A védönő,nekünk a másik településen van,orvos pedig a városban.
2009. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elöző vagyok.Nincs kocsink,mikor kocsis jön hozzánk látogatóba például tesom,lediktálom neki mit hozzon a városbol amit itt nem kapunk meg,és megkérem vásároljon be vagy ő visz minket el vásárolni.
2009. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!