Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném elkezdeni a hozzátáp...

Szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Elmondanátok, hogy ti hogyan kezdtétek? Milyen ételekkel és mi következett utánuk?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én almával kezdtem lereszeltem és úgy adtam neki. A lányom sosem szerette az agyon pűrirísített dolgokat, utána répa, krumpli volt amit adtam.

Mennyi idős a babád?

2012. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg almával szokás kezdeni, de mi a másodiknál barackkal kezdtük, mert az volt itthon. Az elsővel úgy csináltam, hogy alma, barack, banán, meggy, ezek egy hónapig, először csak egy-egy kiskanál, aztán egyre nagyobb adaggal. Utána kezdtem a főzeléket: krumpli, majd összefőzve répával, sütőtökkel, salátával (ezt utálta), kicsit később cékla, zöldborsó, brokkoli, zöldbab, spenót. 9 hónapos korától fokozatosan szoktattam a mi ételeinkhez, 1 éves korától már nem főztem külön neki.
2012. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Mi 5 és fél hónaposan kezdtük őszibarack levével, aztán pár nap múlva pürésítettem, utána jött az alma, répa, vilmoskörte, krumpli, sütőtök. Itt tartunk most, 7 hónapos, és csak az őszibarackot és a körtét eszi, hiába főzök neki minden nap ebédre főzeléket... Először az almának és a répának is a levét adtam, utána jött pürésítve, most is csak így eszi meg.
2012. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki leírja,hogy milyen gyümölcsökkel kell kezdeni.DE,nyersen vagy főzve?
2012. szept. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcsöt nyersen, a zöldséget főzve.
2012. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos volt amikor már nem akart tápszert enni, inkább nem evett.

A védőnő nyers reszelt almát javasolt. Először 3 kanállal kapott majd 4 kanállal az 5 kanálhoz már barackot is kapott, /utána pedig elfogadta a tápszert/ és így tovább 1 hétig, majd kiváltottuk az ebédet. Aztán kapott krumplit, répát és ahogy a "nagykönyvben" meg van írva úgy kapta az új ételeket, úgy tápláltunk hozzá, de akkor már a megszokott ételekhez kevertem. Pl. 6 hónaposan: krumpli, répa, alma az ebéd, egy pici husi darab beledarálva. Ha nem pattogott ki másnap már többet tettem bele és így tovább.

Most 8 hónapos.

2012. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Főzve vagy nyersen? Ahogy tetszik, mindig máshogy. A répa levét nyersen, krumplival főzeléknek főzve. Almát uzsira nyersen, ebédre sütve, barackot nyersen, sütőtököt néha főzve, néha sütve. Nyersen vitaminbomba minden zöldség és gyümölcs, de főzve vagy sütve más az íze, néha jobb. Variálhatod, ahogy szeretnéd, illetve ahogy a babádnak ízlik. Csináld többféleképpen, hogy sok ízzel megismerkedjetek!
2012. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!