Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit evett már 8 hónapos...

Mit evett már 8 hónapos babád? Mikor kezdted a hozzátáplálást? Tápszeres vagy anyatejes? Mennyit eszik meg egyszerre? (tápszer, főzi)

Figyelt kérdés

4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, mert tápszeres. 210ml tápszert eszik reggel és este. Tízóraira és uzsira 180-200g valamilyen gyümi mixet. Ebédre pedig valamilyen husis főzit, ebből 200-250g.


Evett már:

alma, körte, sárgabarack, őszibarack, sárgadinnye, görögdinnye, banán, szilva, szőlő


répa, krumpli, brokkoli, spenót, cékla, zellerlevél(ízesítésre), petrezselyem(ízesítésre),

sütőtök, kukorica, borsó, paradicsom


rizs, keksz


csirkemell, pulykamell


natúr joghurt(hetente 1x 1 teáskanállal gyümis turmixba keverve), tejpép


2012. szept. 1. 13:40
 1/5 A kérdező kommentje:
ok, akkor csak annyit, hogy mit evett már :) köszi
2012. szept. 1. 15:02
 2/5 anonim ***** válasza:

szia

ezek mind jók amiket írtál én is ezeket adtam,

azt hiszem 8 hós korától már majdnem azokat ette amiket mi.

kislány amúgy.(ő is tápszeres volt 5 hós korától addig fejtem neki a tejet mert nem szopikázott sajnos)és innentől kezdtem a hozzátáplálást is)

tápszert kapott azt hiszem még reggel-este 200 ML ezt 1 éves koráig, így mondta a védőnő, utána már forralt tejet adtam neki majd boltit és így tovább.


joghurtból adj neki valamilyen ízesítettet is, vagy keverj bele valamilyen gyümit, kekszet ilyesmi.


én nem vagyok annak a híve hogy 8 hósan még elég neki az anyatej,vagy magába a tápszer.



de előkerestem a füzetet és leírok egy pár napot miket adtam neki 8 hósan:


reggeli: 2dl tápszer ( Mildibé)

tízórai: valamilyen gyümölcs piskótéval+ gyümölcstea

ebéd:répa-krumpli-alma-máj pürésítve

vacsi: 2 dl tápszer


vagy épp másnap ebédre,: húsleves( imádta,imádja most is)

kenőmájas, felvágott, sajt,rizses karfiol,zöldborsófözelék,virsli,


és egyszer kapott krémtúrót,..


szóval ennyi röviden :)


jók amiket írtál

2012. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ. Nem gondoltam, hogy valaki írni fog. :) Levest még ki sem próbáltam. (Igazából eszembe sem jutott. :)

Akkor szerinted lehetek bátrabb a tejtermékekkel?

2012. szept. 1. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

szerintem igen. Én adtam a Babómnak ilyenkor már túrót is, persze azt is keverve valamivel, ami "csúszósabbá" teszi.

Pl keverheted gyümivel, natúr joghurttal, én kevertem valamilyen gyümölcsös péppel (2-3 kanállal tettem belőlük, hogy legyen ízecskés) és ezt a "keveréket" hívtam/hívom krémtúrónak.. :) A natúr joghurtba is mindig teszek valamit. Darált kekszet, vaníliapépet vagy vettem ekkor már ízesített jogjurtot, pl őszis jogobellát. Imádja azóta is a gyerek.. Adhatsz már sajtot is neki, persze mindent csak apránként...

2012. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2012. szept. 2. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!