Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális így a beszédfejlődése?

Normális így a beszédfejlődése?

Figyelt kérdés

Fiam 1,5 éves. Több kreált szava van (toto, nyonyo, tete, tata...stb.) - ezek általában az eredeti szavak végének duplázása.

Van amit szépen kimond (néni, nem, mama...stb.).

...és van pár szó, amit tisztán kimond egyszer - és utána soha többé :( (pl. tojás, kész, alma, keksz).


Ez az utolsó verzió zavar engem.


2012. szept. 24. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van így. :o)
2012. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rendben van így. Az én lányom még ennyit sem mondott ennyi idősen. 2 évesen kezdett szavakat mondani, amiket már lehetett is érteni. 2,5 éves korától pedig folyamatosan beszél, de mindig megállás nélkül. Addig van csendben, amíg levegőt vesz. Ne aggódj, rendben van a fiad.
2012. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Csak az zavar, ha már egyszer kimondta ezeket a szavakat, akkor miért nem használja utána.


Én hülye, az autizmusnál olvastam ilyesmit - és persze most figyelem ezerrel :(

Többet nem olvasok ilyeneket...

2012. szept. 24. 14:17
 4/10 anonim ***** válasza:

tényleg ne olvass ilyeneket :D

képzeld, én még gyermekpszichiáterhez is elvittem, mert 2 évesen nem beszélt, de szinte minden szót amit hallott 1x-2x kimondott, de semmi.

na meg is kapta az autizmus gyanút, 3 hónap múlva egyik napról a másikra mondatokban beszélt! tehát tudta ő csak raktározta :)

már levették az autizmus gyanút róla ;)

2012. szept. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden gyereknek van ilyen időszaka. Az enyém is kimondott egy-egy szót és egy évig ki sem mondta többet. Ez normális, ne aggódj! És tényleg nem érdemes a sok betegségről olvasni, mert az ember tök könnyen talál mindig tüneteket. :) Ne foglalkozz velük!
2012. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is másfél éves a fiam. Csak annyit mond, hogy de, mint igen.

10 hónapos kora óta mond szavakat, nagyon sokat kimondott már: gyűrű, cica, cici, lámpa, labda, gyere, stb. De mindet egyszer, max. kétszer.

Én is betegre aggódtam magam, miért nem beszél, de már nem foglalkozom ezzel, majd megszólal egyszer. :)

Még állathangokat utánoz, de mást nem mond. Ja, kb. 1 hétig mondta a nemet, mikor rászóltam, hogyha nem kér, azt kell mondani, hogy nem, de már azt sem mondja.

Szerintem ráérünk még bőven aggódni.

2012. szept. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj annyira, ha a picihez nem társulnak olyan tulajdonságok ami autizmus gyanús, nem szabad aggódni.

Az autizmus egy tág fogalom, ami lehet veleszületett, illetve később kialakult, hirtelen ért stressz helyzet, testvérféltékenység is kiválthatja. Van olyan gyermek aki csak produkálja az autisztikus tüneteket, de megfelelő szakember ezen tud segíteni. Nem hinném, hogy probléma lenne ezzel, hogy kimond egy bizonyos szót és utána nem használja jó darabig. Én jelenleg az autizmust tanulom ezért mertem hozzászólni, sok tényező együttes szerepe játszik közbe. Bizonyos tünetek példaképpen a két legsúlyosabb a szemkontaktus hiánya, figyelem zavar. Ezek mellé társulhat még szokásként bizonyos dolgok, nem viseli el a gyermek ha felnőttek átölelik, megpuszilják,sokszor még anya közelségét is elutasítják, idegenekkel szemben visszahúzódó, fél, ordít, esetleg agresszív a későbbiek folyamán. Nagyon sokat játszanak egyedül, ez a szülőt megtévesztheti, ,,milyen jól el van magában a gyermekem" de ez problémás lehet. Bizonyos játékok részletei hosszú időre figyelmét lekötik. Sorba tesz dolgokat, erősen ragaszkodik ugyan ahhoz, vagy például az ajtóban lévő kulcs babrálása mélyen leköti, ajtót ki be csukja, kezével repked, forog, sikogat. Kevésbé mosolyog, de lehet az ellenkezője, túlságosan barátságos idegenekkel szemben.De minden gyermek más más tünet, igazán 3 éves korban lehet 100%-os diagnózist fel állítani, azért, hogy megnyugodj keressetek egy jó szakembert.

2012. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ne haragudj kedves előző válaszoló, de inkább tanulgass még az autizmusról, mert könnyen félrevezethetsz a téves tanulmányaiddal aggódó anyukákat.


"Az autizmus egy tág fogalom, ami lehet veleszületett, illetve később kialakult, hirtelen ért stressz helyzet, testvérféltékenység is kiválthatja."


ennél nagyobb butaságot ritkán lehet olvasni! jajj Istenem, ha ezt tanulod akkor csak tudnod kéne, hogy ne stressz és nem is testvérféltékenység okozza, ez veleszületett, minden esetben!

és nem, 3 évesen nem tudják 100%-ra megmondani, SŐT! 3 éves korban CSAK GYANÚT állapítanak meg, 4-5 éves kor körül mondja ki a vadaskert...


bocs az offért!

2012. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez jó, az én gyerekemnél azt a diagnózist kaptuk, hogy szociális autizmus, ami nem veleszületett, de nem is berögződött még, így fejleszthető, és teljesen olyan lehet, mint más gyerek.
2012. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egészséges a kisfiad ne aggódj, szuper, hogy már beszél:)


Egyébként az utolsó előttinek, ne sértődj meg de nincs igazad!

Autisták, autista vonásokkal rendelkezők


Az autizmus egy általában veleszületett fejlődési zavar, ami az egész életen áttart.


Ott a pont általában!!!!

2012. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!