Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek a babájuknak megkésett...

Akiknek a babájuknak megkésett vagy akadályozott beszédfejlődése volt, milyen árulkodó tüneteket észleltetek?

Figyelt kérdés
Vagy csak későn és nehezen kezdett el beszélni, és ezért vittétek el fejlesztésekre.
2012. febr. 1. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

konkrétan az "árulkodó tünet" az volt, hogy nem beszélt :D


legelőször a 18 hónapos oltáson beszéltünk róla, hogy kevés amit mondd, összesen 5-6 szó. majd 2 éves státuszon beszültünk róla legközelebb, akkor 10 szót mondott tudatosan, kb. 20 szót utánzott.

elküldött a doktornénink felmérésre, most megyünk a 2.-ra, sajnos nagyon lassan halad a dolog :(

azóta persze rengeteg dologra felfigyeltem a mi több mint gyanús :S

egy ideig autizmusra is gondoltunk a férjemmel, vannak autisztikus tünetei, de itthon kizártuk magát az autizmust, mert nem olyanok a tünetei amik miatt aggódnunk kéne, már amit az internet ír. na meg az első felmérésen is kizárták, szerintük csak egy kis figyelemzavar na meg lehet a hallásával is van gond, de nem engedi a vizsgálatokat így ezzel még várunk pár hónapot.


Te gyereked mennyi idős?

2012. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jót nevettem az első válaszon, nálunk is ugyan ezek a jelek voltak, nem beszélt a lányom! :)


Baba nyelven nagyon tudott, mindenki ismeri a lányom a környéken, mert ő az aki mindenkihez oda megy, két kézzel magyaráz, arcokat vág, és nagyon aranyosan mondja mondja a saját nyelvén mintha mindenki

értené!

2,5 éves koráig csak Apa, Mama, Papi, azt sem mondta hogy Anya, majd elkezdte mondani ki kicsoda a mesében.

Karácsonykor haza mentünk szüleimhez 2 hétre, és a környezetváltozás annyira jó hatással volt rá, hogy elkezdett beszélni, de olyanokat tud, mondd, hogy rácsodálkozom! Jövő hónap végén lesz 3 éves, de most érte utól a többieket, mert 2 hónap alatt több száz szót megtanult, szavakat kezdi mondatokká alakítani, össze kapcsolja őket.

Engem mindenki nyugtatott, hogy 4 éves koráig ráér, a háziorvos is csak nyugtatott, és láss csodát, beszél, úgy hogy értem is, nem csak gagyog.

A minap olyan kis drága volt, vettem neki egy hercegnő jelmezt, kijött a szobájából úgy hogy rajta a ruha, valahogy felvette, pedig még soha nem öltözött magában, és azt mondta : Na Anya, hogy tetszik szép ruhám! Ez olyan csoda volt nekem hogy ilyet tud a gyerekem, aki 2 hónapja még csak azt mondta hogy apitye kukululu pitye kopi .....

Szóval csak türelem!

2012. febr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most lesz 21 hónapos, és lehet hülyén fog hangzani, de írom miket mond, és 32 szót, valamelyiket hibásan mondja, persze logikus hogy az "r" hangot nem mondja, valamikor mondja a "k"-t valamikor c-vel helyettesíti. Azt hogy anya, még eddig soha sem mondta, olyan mintha nem is lennék, pedig mindig vele vagyok, apát megszólítja, keresi ha nincs ott, mamát is, de engem nem szólít meg. Én úgy gondolom, hogy nincs gond, de a környezetemben mindenki azt mondja, hogy ilyen idős korában már legalább kettő szavas mondatokat kellene mondania. A baj az, hogy már én is kezdek félni, hogy lehet hogy többet kellene mondania, pedig mindent megért, és nagyon aktív baba.
2012. febr. 2. 17:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki, hogy írod, miket mond, én is írom (igaz, nem kötöm senkinek az orrára). Régen még azt is írtam, hogy mely szavakat érti meg biztosan.
2012. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!