Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ekcémás gyerkőcnek mikor...

Ekcémás gyerkőcnek mikor adtatok először tejtermékeket és miket? Van valami (nem csak tejtermék, bármi más), amit később kezdtetek adni?

Figyelt kérdés

9 hónapos a fiam, kb 2,5 és 4 hónapos kora közt többször előjött ekcéma az arcán, de azóta nem (kopp-kopp. Azért a közelgő hidegtől, téltől tartok erősen...).

Fél éves koráig diétáztam én is (semmi tejtermék, semmi tojás, dióféle és még sorolhatnám - rizsen és húson éltem igazából.) Azóta szép lassan visszavezettem magamnak mindent, most már tejtermékeket is eszem, bár ritkán és tejet azért még nem iszom. Anyatejen keresztül ezek nem okoztak gondot. Minden orvos (bőrgyógyászok és a gyerekorvos is mást mond). Ti hogy csináltátok?

Amúgy szerencsére enyhe tünetek voltak (a dokik szerint, engem azért szíven ütött, néha azért elég csúnya lett a pofiján a bőre.)



2012. szept. 19. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

23 hónapos, még mindig nem adok neki tejet. Néha-néha megeszik egy fél doboz joghurtot, néha pici tejföl a főzelékhez, de nagyon ritkán. Nem adok neki többet, nem merek, csúnya lesz a bőre, de nem is szereti ezeket szerencsére.

1 év alatt szerintem ne is próbálkozz.

Utána néha próbáld meg, hátha nem lesz baj.

2012. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajtot se adsz, adtál korábban? És pl. tojást?

Mindig kiüti a tejföl/joghurt? Milyen fajta tápszert adsz akkor tej helyett? Vagy még szoptatod?

Én kb 1 éves koráig tervezem szoptatni, azért kérdezem a tápszert is (mint tejhelyettesítőt) azutánra.

2012. szept. 19. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ekcémás, de csak a végtagjain jön ki.Hol jobb a helyzet hol rosszabb.Doktor ajánlotta, hogy hanyagoljam a tejtermékeket.Egy ideig ment is a dolog, de az ekcéma nem múlt el.10-11 hónaposan kezdtem adni neki tejfölt, sajtot, joghurtot....hisz olyan nehéz változatos étrendet kialakítani ezek nélkül.A tehén tejet 14 hónaposan vezettem be.Most 19 hónapos a lányom, az ekcéma nem múlt el, de 99 százalékban merem állítani, hogy nem a tejtermék okozza nála.
2012. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.v

Nálunk 100%, hogy a tejtermék okozza az ekcémát. Tojás, szója, stb ezek nem.

Simán lehet tejtermék nélkül is változatosan étkeztetni a gyereket.

Főzelék helyett párolt zöldség, ugyanolyan finom, csak nem kell hozzá tejföl.

Néha kap sajtot, néha kap túrót (pl túrógombóc), de ezek nélkül is el lehet lenni.

Humana baby fit 1-es banános tápszert kap még mindig, hiába nem HA-s, ettől nem jönnek az ekcémás foltok (talán azért mert 1-es, még jobban van finomítva mint mondjuk egy 3-as tápszer, de ez nem biztos, csak én gondolom így).

Én lányom nagyon változatosan eszik, rengeteg zöldség, gyümölcs, főve, sütve, nyersen, szereti a husit, mindent szeret igazából, így nem nehéz neki tejtermék nélküli kajákat adni.

2012. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!