Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha a majdnem 2...

Mit csináltok, ha a majdnem 2 éves gyereketek megut benneteket?

Figyelt kérdés
Ertelmes kislány, folyékonyan beszél, de ha nem tetszik neki valami van, hogy megut/rámcsap. Veszekedni hiába veszekszek ugy sem érti meg. Utésre meg utéssel nem hiszem,hogy jo megoldás lenne (kézrácsapásra gondolok). Hogyan reagáljátok le az ilyen helyzeteket?
2012. szept. 27. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elkapnám a kezét és határozottan, de nem fájdalmasan megfognám és mondanám: NEM!

Aztán jó ideig figyelném, és már az ütés előtt próbálnám elkapni.

2012. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam, de tetszett neki a dolog.
2012. szept. 27. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Guggolj le elé, és mondd neki hogy nem szabad, és ha mégegyszer megüt megy a büntibe(falhoz/sarokba állás/székre ülés, szőnyegre ülés a fal mellett). És ezt tartsd is be. Nem kell verekedni meg veszekedni vele, jól látod, azzal csak az ellenkezőjét érnéd el.
2012. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltuk a buntetést. Szerinted már megértené és el is fogadná?
2012. szept. 27. 15:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor úgy csinálnék, mintha misem történt volna - elnéznék felette... Nálunk ez már több dolognál bevált. Így látja, hogy nem érdekes, amit csinál, és még csak reakció sincs - gyorsan leszoknak így ezekről.
2012. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor megmondtam, hogy ezt nem tűröm, és ott hagytam. Rendszerint bezártam a nappaliba, ahol gyerekrács van. Ilyenkor persze sírt, hagytam egy-két percig főni a levében, aztán kibékültünk. Néhány alkalom után leszokott róla, azóta sem fordult elő.

Egy közel 2 éves már megérti ezt.

2012. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor úgy csináltam, mintha sírva fakadtam volna, elmondtam szomorú hangon a fiamnak, hogy ez most anyának nagyon fájt és hogy ezt nem szabad, mert anya sírni fog. Nálam bejött, egyáltalán nem verekedős.
2012. szept. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
tudom hogy a mai anyukák és a mai nevelési elvek ezt annyira testidegen dolognak tartják és ellenzik,hogy már csak a hallatán is feláll a hátukon a szőr,de: én egyszer ütöttem meg anyut, kicsi voltam az biztos, de úgy elverte a kezem,hogy még a mai napig emlékszem mekkorára volt dagadva. most élek,egészséges vagyok,lelkileg sem sérültem, nem vagyok bankrabló,csaló,szélhámos, és SOHA többet nem ütöttem rá anyám kezére. ha régen bevált, most miért ellenzik ennyire? ez a leg csúnyább dolog és a legnagyobb butaság hagyni,hogy egy gyerek megüsse azt az embert,aki felneveli,enni ad neki,függ tőle. és erre első perctől meg kell tanítani. természetesen nem mindig és nem mindenre megoldás a verés, de hogy ne reagáljak rá,vagy azt mondjam "á még kicsi,úgy sem érti,ha megbüntetem miatta" nah ennél butább dolgot el sem tudok képzelni... elsőre biztos nem ütnék a kezére, elmagyaráznám neki,hogy ez anyunak fáj és nem szabad, nah ha viszont már másodszorra is próbálkozik,akkor tuti kapna! (persze itt ne korbácsos véres fenyítésre gondoljunk!)
2012. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Zsófia!


Neked pici babád van, nem tudod, milyen egy 2 éves. Én elárulom, volt, hogy rácsaptam a kisfiam kezére, amikor megütött, de semmit nem használt. Nem is fáj. Lehet, hogy nálatok ez pont bejött, de a gyerekek nagy részét nem rettenti el a kézre csapás. Ez nem csak az én tapasztalatom, hanem sok más GYAKORLÓ anyukáé.

Lehet vitatkozni a testi fenyítésről, de abszolút tapasztalatlanként nem kéne leszólni azokat, akik a saját gyerekükkel nap mint nap megélik azokat a helyzeteket, amiről neked még csak elméleteid vannak.

2012. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nálunk sarokba állítás van! na ná, hogy megérti egy közel 2 éves, nekem is 2 éves a lányom, és pár hónapja már "használjuk" a sarkot. 2 percig oda állítom, aztán bocsánatot kér, megölelem és mehet játszani. az elején kb. 2 alkalommal mikor a sarokba vittem elszaladt, de ha kellett 20szor vittem vissza és megtanulta, hogy a bünti az bünti.nálunk müködik.
2012. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!