Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadassam 2 hónapos lányomnak...

Beadassam 2 hónapos lányomnak a pneumococcus elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Kicsit félek tőle, hiszen ez nem olyan régi védőoltás, és ha annyira jó lenne, akkor miért nem teszik kötelezővé?
2009. aug. 3. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp! Amikor nagyobbik lányom még cask pár hónapos volt, akkoriban még nem ajánlották fel ezt az oltást. Az ellenségemnek sem kívánom, amit szegénnyel végig kellett csinálnom, amikor 2 éves kora után bölcsibe került: egyik légúti betegségből a másikba esett(korábban kb. 2-szer volt csak beteg, akkor is 3 nap alatt meggyógyult), folyamatosan kapta az antibiotikumokat, 1 hónap alatt 3 kg-t fogyott, a híresen jó étvágya azóta sem tért vissza, pedig már 4 éves. Telenként a mai napig küzdünk a felsőlégúti megbetegedésekkel, ahogy nő, úgy egyre rosszabbul viseli. :( Unokatesóm kisfia mindössze 4 hónappal idősebb a lányomnál, ő már kapta a pneumochoccus elleni oltást, szintén bölcsibe járt és megúszták 1-2 betegséggel. Kisebbik lányom most 7 hónapos, ő is megkapta az oltást, ha nem lett volna ingyen, akkor inkább fizettem volna érte, de szerintem mindenképp megéri beadatni.
2009. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt csak te döntheted el!

Én is érdeklődtem ezen az oldalon, hogy milyen nem kötelező oltást adassak be, teljesen megoszlanak a vélemények.

Én beadattam, sőt most voltunk a 3 hónapos szurin és az agyhártyagyull. ellenit is.

A rota vírus és a bárányhimlő ellenit viszont nem.

Én így tartom jónak, de biztosan sokan vitatkoznának velem is. Van aki még a kötelezőket sem szívesen adatja be.


Miért nem teszik kötelezővé? Erre nem tudok válaszolni, gondolom ennek is megvan a maga bürokratikus háttere. Lehet, hogy pár év múlva már az lesz. Addig gyűjtik a tapasztalatokat.

2009. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezt a szülőnek kell tudni.

De miután semmi konkrét felvilágosítást az ember nem kap, a megérzéseire kell hagyatkoznia. Nálunk az orvos is szépen kierülte a kérdést, mikor tőle kértem tanácsot. Engem nem az érdekel, hogy bepirosodik-e a helye...

Aztán következő alkalommal a védőnővel beszélgettem, és kifejeztem aggodalmam ezzel az oltással kapcsolatban. Persze én is mondtam, h ha elkap valami csúnya kórt, majd utólag bosszankodhatok, miért nem adattuk be, de most valahogy nem visz rá a lélek.

Akkor ő azt javasolta, hogy ha egyenlőre nem tervezzük, hogy 2 évesen bölcsibe megy, mert esetleg lesz kistesó, akkor nyugodtan hagyjuk. Ha meg addig mégis úgy alakul, akkor még 2 éves kor előtt ez úgyis kiderül, és akkor még mindig be lehet pótolni.

Persze, te döntesz, de talán ez is egy szempont a választásodhoz.

2009. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!