Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babájának csak egy éves kor után ajánlotta a gyerekorvos a pneumococcus elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Mi nem kaptuk meg 2hósan, a mi orvosunk szerint bőven elég 1éves kora után beadatni, ráadásul akkor már nincs is szükség 3 oltásra. Más gyerekorvos is van hasonló véleményen, vagy csak a mi orvosunk gondolkodik így? Köszi!
2010. ápr. 10. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is egy éves kora után (asszem 13 hónapos kötelező oltással együtt) kapta. Azzal az indokkal, hogy nincs a családban nagyobb gyerek, aki hazahozza a bölcsiből/oviból a betegségeket, így annyira nem is veszélyeztetett. Én maximálisan egyetértettem ezzel, felesleges sokszor szurkálni.
2010. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van. A 15 hós oltással fogja most megkapni, egy éves kor előtt nem adta be az orvos, arra hivatkozott, hogy nem is biztos, hogy fogékony lesz a felsőlégúti beteségekre, így talán várjuk ki vele az egy évet, akkor kevesebb szurit kap.
2010. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi is csak most fogjuk megkapni(19 hós)a doki javaslatára.A doki jó ismerősünk is tehát nem az orvos-protokol hanem az "emberi"véleménye is ez.Az én anyai-szivemnek külön pozitivum hogy csak egy szurit kap :) !
2010. ápr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Mi az 1 éves "mérlegelésen" kaptuk meg. A gyerekorvos mondta, hogy éppen van egy környékbeli kislány, akit a klinikán kezelnek pneumococcus miatt. Nálunk nem is volt kérdés, hogy beadatjuk-e.
2010. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 15 hos vedooltassal egyutt kapta meg.
2010. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk erősködött a doki, meg hogy a saját uncsiját is beoltotta.. Aztán nem kértem. Amikor elmúlt egy éves akkor újra megkérdezte, és hozzátette, ha most oltjuk, akkor elég csak egyszer.

Na erre végképp berágtam rá, mert akkor kicsinek minek szúrkálta volna 3x????+!+!?!?!

Borzalmasak, komolyan, minden orvos csak a saját maga érdekeit nézi, mennyi jattot kap a gyógyszergyáraktól...

Szomorú.

Tisztelet a kivételnek, de a miénk sajna ilyen.

2010. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is 1 éves kor után ajánlotta volna a dokinő,de mivel van nagy tesó,igy már a másodikat fogja kapni. 10 hós a kislányom.
2010. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Ezért nem kap jattot a doki mert ingyenes.
2010. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
és ha már pénzügyek, én inkább abban látom a politikát, hogy 1 éves kor felett 1 oltás van - ergo kettőt megspórol az államnak az orvos. ha már pénzt kap a doki akkor inkább ezért és nem a gyógyszergyártól, hanem állam bácsitól.
2010. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy volt, hogy csak egyet kap, de mivel beteg lett ősszel és télen is többször a babám, így a doki javasolta, hogy inkább adjuk majd be. Így januárban kapott egyet és márciusban még egyet. Ő csak kettőt kapott, mert a márciusi már az 1 éves szülinapja után volt.
2010. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!