Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy tunik koszos a kisfiam...

Ugy tunik koszos a kisfiam korme! Pedig meg csak 6 hetes es tisztalkodunk rendesen, a lakas is tiszta. Hogyan lehet kititsztatni, vagni a kormet mennyire rovidre szabad?

Figyelt kérdés
Mar vagtam neki, de igy is olyan mintha nem furosztenenk, szinte fekete a korme alatt. Ez normalis? Mit lehet tenni ez esetben? Tudom eleg hulyen hangzik a kerdes....
2009. aug. 3. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
fürdőszivacs?egy kicsit megdörzsölöd neki vagy a babfésü puha sörtéi vannak lehet segíteni
2009. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem lila?Mert lehet,hogy nagyon levágod és akkor belilul a köröm alatt a bőr!Ha vágva van és tisztálkodtok akkor annak ki kéne jönnie,kiázna!
2009. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, sztem nagyon sok baba körme "piszos" , köztük az enyémnek is. Pedig mi is minden nap fürdetjük, tiszták vagyunk stb. Én nem tudok más módszert, csak az segít ha levágom a körmét és akkor kijön a "kosz" is. Hetente 2-3 alkalommal vágom. (már 3,5 hónapos a baba, de kicsi korától kezdve ilyen neki is)

Sztem ez a "kosz" a szöszmösz a ruhájáról, a kiságyból.

Ezen ne izgulj, ez tök normális dolog. Az lenne a nem normális, ha úgy hagynád :)

És körömkefével ne mosd, nem akarom megbántani az előttem válaszolót, de egy 6 hetes babának még nem való. én nem is tudnám kivitelezni jó szívvel.

Majd pár éves korától már igen, de akkor már homokozik, földet túr stb., lesz mit kisikálni :)

2009. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja bocs, nem körömkefét írt, hanem babafésűt, de azt akkor sem...
2009. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak is ilyen. Pedig mindig fürdetem. Szerintem is a ruhájából a szöszmöszöktől lesz olyan, meghát a levegőben is van por, akárhogyan is takarít az ember, és ahogy izzad a pici keze rátapad a kosz, és a körme alá is kerül. Én kicsit a vízben megpróbálom kiáztatni, de nem csinálok nagy gondot, ha nem teljesen sikerül. Kefével nem erőltetném az tuti.
2009. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2 hónapos kisfiamnak is ilyen. Tényleg szösz meg por kerülhetett alá, bár én múltkor megfigyeltem, hogy fürdés után tiszta lett neki és szopi végére megint koszos. Azt hiszem szopi közben, mikor engem karmolászik így is alákerülhet bármi rólam, pedig minden cicizés előtt mosakszom, nem vagyok igénytelen, csak hát izzadok és ragad rám a por. :(
2009. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját bőrömet találtam a körme alatt :)olyan volt, mintha piszkos lenne, aztán rájöttem, hogy kicsi, lebarnult hámsejtjeim :)
2009. aug. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!