Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy egy baba...

Van olyan, hogy egy baba egyik pillanatról a másikra szinte magától leszokik a cumiról?

Figyelt kérdés
15 hós a fiam. Pár napos kora óta cumizik. Kb 1 hónapja annyira már nem igényli, ha nappal nem látja nem is kéri, csak alvásoknál, de elalvás után kb 2 perccel ki is köpi. (Azért időnként, mikor nyűgös volt, megkapta, vagy amikor meglátta.) Ma délután egyszerűen fogtam, és eldugtam a cumit. Utána eszébe sem jutott, nem is kérte, talán 1x kereste az este folyamán, de akkor sem adtam oda. Az alvás is ment a cumi nélkül, nem sírt, nem kereste, nem is kérte. Ha eldugva hagyom a cumit, elképzelhető, hogy pár nap múlva teljesen elfelejti? És pl a kocsiban sem fogja kérni, ahol eddig mindig cumizott?
2012. szept. 27. 21:41
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy mi van ha leszokik róla, de más gyereknél meglátja? Nem fog ez gondot okozni neki?


Egyébként van "gyürkije" (textil pelus) és azt cipeli mindenhova, szóval van más nyugtató eszköze)

2012. szept. 27. 21:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen.Ha már "elvetted" tőle, és nem igényli,akkor ne is add neki oda.Ha látja másnál,vagy kocsiban kéri,akkor is először találj ki valamit.Pl:"De hát te már nem cumizol,már nagy fiú vagy, tudod otthon sem kell már"vagy "igen Pistike cumizik,de neked ott a pelusod"

Próbáld meg elterelni a figyelmét, remélhetően megért, ha már magától nem igényli, ha viszont kiakad, akkor neked kell eldönteni, hogy visszaadod-e vagy nem.

Mi úgy jártunk, hogy kb 1,5 hónapja úgy beverte fiam a száját, hogy nem tudott cumizni.Kb 1 hét totál kiakasztó volt,mert csak vergődött elalváskor(nem közben nem volt gond)de cumizni nem volt hajlandó, bár kínomban már visszaadtam volna neki.Aztán eltelt pár 2-3 hét,minden oké volt, de meglátta a cumiját, elkezdet cumizni és úgy láttam tetszik neki a dolog.Na akkor elkértem, mondtam neki, hogy "ugyan már, neked ez már nem kell",oda is adta,na akkor nagyon eldugtam:)Más gyerekek nem befolyásolták igazán.Amúgy 23 hónapos.

Szóval végül is megért az az 1-2 hét kínlódás:)De nekünk más volt ilyen szempontból.

2012. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam másfél éves volt, amikor leszokott róla, a kezdetektől cumizott. Én és a férjem semmilyen furfanggal nem tudtuk elvenni tőle, egyik nap anyukáméknál voltunk, és apukám eldugta. Amikor kérdezte a fiam, hogy hol a cumi, akkor a papa közölte, hogy elvitte a cica. Ennyi elég is volt, leszokott egy pillanat alatt. Még az éjszakák sem voltak rosszak, egyáltalán nem kereste ezután, és nem zavarta, ha más kisgyereknél látta, sőt mindenkinek elmesélte, hogy az ő cumiját elvitte a cica.
2012. szept. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van.És ha már nem kéri,nem keresi,akkor ne is ajánlgassad Neki.Elfelejti.Azért a biztonság kedvéért legyen mindig eldugva,ha mégis,de ha nem hiányolja és nélküle el van akkor jó úton van a leszokásba.

Nálunk ez történt:Mentünk az úton,nagyon siettem nem láttam,hogy elhagytuk a cumit,csak visszafelé vettem észre,hogy atomjaira van törve egy nagyon hasonló cumi mint a miénk.Átment rajta vagy 2-3 autó.Keresem a babakocsiba,sehol.Tudtam,hogy náluk kell legyen,mert anélkül nem indultunk el.Rájöttem,hogy az a miénk volt,hamar siettem venni egy ugyanolyat,szerencsére volt egy utolsó darab még.Jött az este,elalvásnál kötelező kellék volt.Odaadtam,a gyerek fintorog,gondoltam,na most jön a világvége,mert rájött,hogy ez nem az övé...rájött,kikapta a szájából jó alaposan körbenézte és amilyen messzire csak bírta,kihajította a kiságyból.Befordult és elaludt cumi nélkül.Többet nem ajánlgattam neki,ha kidobta és nem kellett,akkor csak jól jött mert magától leszokott 10 hónaposan.

2012. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egész jó éjszakánk volt cumi nélkül, nem is kereste. Jól el is dugtam, nehogy megtalálja, és asszem akkor most kapok az alkalmon, és le is szoktatom róla. :)
2012. szept. 28. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!