Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás a gyermek! Tapasztalat...

Ekcémás a gyermek! Tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés
18 hónapos, eleven, életvidám fiam van, egy hete kis kiütések jöttek ki rajta, és a számuk állandóan nő. nem vakarja. ma voltunk bőrgyógyásznál, a diagnózis: ekcéma. szőke, kékszemű gyerekek hajlamosak rá. tanács: együtt kell élni vele, kezelni, ilyesmi. légyszives mondjatok tapasztalatokat, ötletet, tanácsokat. nagyon köszönöm
2012. szept. 28. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én 20 éves vagyok, amióta az eszemet tudom(meg még előtte is:)) ekcémás voltam. Kaptam rá mindenféle kenceficét, használni viszont egyik sem használt. Egyedül az elocom, de szerintem azt piciknek nem adják. És az is csak egy időre enyhített a dolgon.

Két éve kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok. Amióta mellőzöm a lisztes ételeket, egy darab ekcémám nincs.


A kisfiadnak nem biztos, hogy ez a gondja, de érdemes lenne tejre, lisztre, stb. kivizsgáltatni. Nekem is sokat segített volna anno, ha egy doki nem csak ránézésre ír valamit, hanem megvizsgálja mitől is lehet....

2012. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb. 6 hónaposan lett ekcémás. Végigpróbáltunk mindent: diéta (én is, mivel még nagyrészt anyatejes volt), csak mosódió, csak gyógyszertári kencék vagy az se. Semmi nem használt - talán néha az Exxema Repair - és pár hónapig gyorsan durvult, de most már vagy fél éve sehol semmi, 2 évesen magától kinőtte.
2012. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem is kicsi korom óta volt ekcémám. Sokat szenvedtem vele, hol jobb, hol rosszabb volt a helyzet. Volt öt év amikor sajnos kezelhetetlenné vált a dolog - ez már felnőtt koromban, akkor jött ki mindenféle ételallergiám is, ami előtte nem volt. Azóta szerencsére egy magán bőrgyógyász kezelhetővé tette a tüneteimet. Sajnos én annyi mindenre vagyok allergiás, hogy ezzel együtt kell éljek.

Amire én figyelnék a helyedben.

Környezet: ne legyenek szőrös állatok a lakásban - kutya, macska, hörcsög, nyúl, stb., próbáld meg eltávolítani a porfogókat, mindenféle kütyű, nehezen takarítható bútorok, ha lehet ne legyen sok szőnyeg a lakásban, ne legyen toll párna, ne legyenek gyapjú takarók, szőnyegek.

Tisztálkodás: próbálj meg természetes dolgokat használni, pl olivás szappan, shea/mangó/kakaó vaj, eco pelus. ne használj olyat amiben parabenek vannak, vagy lauryl sulfate. Ezek a habos baba tusfürdők tele vannak mindenféle kőolaj származékkal, egyéb érzékeny bőr számára irritáló anyaggal, még akkor is ha rá van írva hogy érzékeny bőrre.

Étel: ne egyetek túl fűszeresen, kerüld a sok borsot és pirospaprikát. Ahogy az előttem válaszoló is írta kísérletezd ki hogy nincs-e tej vagy gabona allergia.

Ezt mind szépen fokozatosan, és látni fogod hogy javul-e a helyzet és ha igen akkor mire.

Az az igazság hogy még ha nem is allergiás ezekre most, mivel hajlama van rá, bármikor kialakulhat, ezért érdemes ezekkel a dolgokkal óvatosan bánni. Nem kell burokban tartani, de ismerkedj a témával, hogy ne fajuljon el a helyzet.

Jó egészséget.

2012. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Szabó-Vincze Kriszti válasza:
Emolium Special Emulsion és Emolium special creme. Erősségtől függően két nap alatt helyrehozza, szinten tartja. Gyógyszertárban lehet kapni, vény nélkül, kb. 2500 ft / db. Kitartást, türelmet és javulást nektek!
2012. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

még egy dolog jutott eszembe. Ne hagyd kiszáradni a bőrét. Lehetőleg valami 100%-ban természetessel pótold a nedvességet. És figyelj oda mit veszel, mert nem minden arany ami fénylik.

3-as voltam.

2012. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hallod, első, majdnem ugyanez van nálam is, csak én 31 leszek. Szintén lisztérzékeny... Decemberben derült ki, előtte legalább 6 évig durván ekcémás voltam.
2012. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A mannaszappan ekcéma csomagja anyumnak teljesen eltüntette, pedig elég rossz állapotban volt a bőre. Teljesen natúr termékek, nem tartalmaznak vegyszert.
2012. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kettő ekcémás gyerekem is van. A lányomnak babakorában nagyon csúnya volt a bőre, szteroiddal tudtuk csak kordában tartani. Ahogy nőtt, szépen csökkentek az ekcémás területek. Most 8 éves, csak az ujjbegyein jön elő néha, de Kéklukácsos fehérkenőccsel helyre tudjuk hozni. Eddig kétnaponta tusolt csak, de ebben a tanévben már minden nap zuhanyozik, utána a még nyirkos bőrt bekenjük Baba érzékeny bőrre való testápolóval. Ezt már évek óta használjuk, ez a legjobb. Próbáltunk már Babét, exxema repairt, minden drága szart, ez vált csak be megelőzésre. Ja, meg a kezét Kéklukácsos csigaszappannal mossa. Tusfürdőt meg az enyémet. A kisebbik fiamnak(3 éves lesz) is volt babakorában, neki a háta, hasa, lába. Szteroidos kenőcs hozta helyre. Azóta 2 naponta tusol, utána nyirkos bőrre Baba testápoló(érzékeny bőrre). Régóta nincs neki.
2012. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszi a válaszokat.

Kedves Utolsó! a szteroidos kenőcsöt is testápolóként az égész testére kenjem, vagy csak a kiütésére?

2012. szept. 29. 18:34
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem az utolsó vagyok, de én szteroidos kenőcsöt ilyen pici gyereknek nem használnék testápolóként, hacsak nem bőrgyógyász javasolja. Nálam ez volt a helyzet, de az már több éve húzódó szenvedés után. És akkor már nem csak ekcéma volt, hanem felülfertőzés is..
2012. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!