Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák! Kislányom 5,5...

Kedves anyukák! Kislányom 5,5 hónapos és mostanában sokszor hátrafeszíti a fejét. Valahol olvastam, hogy ilyen esetben gyógytornászhoz kell vinni? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez így elég kevés infó. A kisfiamat hordtam Dévényre, de ő nem forgott, csak oldalra fordult, a testével homorított és ilyenkor hátrafeszítette a fejét is. Hason hamar elfáradt, pihenésképpen "lebegett", ilyenkor a karjait, lábait feszítette hátra és szintén homorított.

Beszélj a háziorvossal, konduktorral bár én ezeket a lépéseket már kihagynám. Biztos vagyok benne, hogy ha lesz tesó, én nem hallgatok senkire, egyből a Dévényeshez viszem majd, ha úgy látom, hogy nem stimmel valami.

Nekem folyton azt hajtogatták, hogy csak lusta, meg ne akarjak csodagyereket. Így aztán 4 hónapos koráig tudtam csak szoptatni. :(

Kiderült, feszes az izomzata.

6 hónapos volt mire átfordult, azt is csak a torna hatására(1. alkalom után). Mondjuk utána szépen behozta a lemaradást. Sőt! 8 hónaposan felállt, ült és mászott. 1-1 nap különbséggel. 10,5 hónaposan elindult.

2012. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát a mozgásban nincs lemaradva fordul hasról hátra és hátról hasra is.Imád hason lenni úgy is alszik.Hason fekve szépen kitámaszt.Csak mostanában ha hason van támaszkodik a kezén és közben a fejét hátra feszíti és úgy nézeget pontosabban nézegeti a plafont.
2012. aug. 3. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor viszont lehet, hogy csak tetszik neki, hogy így is lehet nézelődni. :) Az én kisfiamon egyértelműen látszott, hogy kényelmetlen neki, sokszor erőlködött is. Kipirosodott, leizzadt.

Kicsit várj akkor és ha nem "un rá" és továbbra is csinálja, akkor nézesd meg. Bár ha nincs lemaradva a mozgásban és boldogan hasal is, akkor nem hiszem, hogy baj lehet.

1. voltam.

2012. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!