Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire főztök változatosan?...

Mennyire főztök változatosan? Mik azok az ételek, vitaminokat tartalmazó ételek, amit egy 2 év körüli gyermeknek minden nap fogyasztania kell az egészséges fejlődése érdekében?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden másnap főzök, vagyis 2 napig ugyan az az ebéd.

Igyekszem olyat főzni, amiben van valami zöldség!

Pl. Palóc leves és bukta, borsó leves, de teszek bele szárnyat Répát burgonyát, második túrós tészta, Vagy csak rakott kardiol, vagy rakott kel, vagy hal burgonya pürével amibe brokkolit is teszek.


Reggeli-vacsora szendvics, de mindig van hozzá paprika paradicsom, uborka, vagy tocsni, bundáskenyér, rántotta.

De szoktam palacsintát, gofrit sütni. Virsli kolbász. Péksüti.


Nekem ami fontos, zöldség legyen nyersen, vagy az ételben, mert a gyümölcsöt nem eszi!

2012. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

Nálunk főleg a reggelik a problémásabbak.Nem eszik semmilyen felvágottat,se virslit,se tojást,se vajas kenyér max. bundás kenyér meg lekváros kenyér de azt is olyan mennyiségben,ami neki nem elegendő.Tejet sem issza.El vagyok keseredve,hogy mitévő legyek,mert ez így nagyon nem jó.

2012. szept. 30. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi négyen vagyunk 2 felnőtt, fiam két éves múlt, lányom 1 éves lesz. A kétévés bölcsis, de azért sokat van itthon is, mindennap főzök, de 2 gyerek mellett nehéz. A fiú nagyon jó evő, a lány nagyon rossz. Én igyekszem mindig bekínálni az egészségeset (nyers, zöldség, gyümi, főzelék, teljes kiőrlésű stb.) hát általában nem kell. Csak az kell, amit Apa eszik - kb. hús krumplival, leves.. Szóval én arra törekszem, hogy minden friss és finom legyen. Ne aggódj, Te csak mindig adj egészséges alternatívát, csinálj finom dolgokat, többet nem lehet tenni. Én elfogadtam, hogy 2 és 12 éves kor között a spagetti, a rántott hús, rántott sajt, a kakaó meg banán az össz.repertoár, majd megváltozik.
2012. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a felvágott, virsli nem az egészséges élet része, a kenyér sem igazán :)

reggelire nálunk megy a műzli, sokszor csak egy banán a reggeli vagy zabtej, kis teljes kiőrlésű keksz, esetleg kakaó és kukoricás abonett. vagy főtt/nyers borsó (azt imádja), paradicsom, paprika, mellé műzli vagy zabpehely.

ne ragaszkodj a klasszikus reggelikhez, ötletelj :)

2012. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen rossz evő a picúrod, tényleg próbálkozz más ételekkel, mint amit a magyar konyhában megszoktunk! A kisfiam pl szívesen csipegeti a sima natúr cornflakes-t (kukoricapehely), nincs leöntve semmivel, ő csak magában eszi. Reggelire, vagy tízóraira nem rossz, és egészséges is. Nálunk a tészta minden mennyiségben jöhet, a másfél évesem imádja.
2012. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így étkeztek egészségesen? Nagyon tudatlanok vagytok, ha bekajáljátok, hogy az itt felsoroltak az egészséges kategóriába tartoznak...
2013. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszönjük, kedves utolsó hozzászóló, hogy tudatlanságunkat leleplezted! :) Esetleg tárd fel nekünk hatalmas tudásodat, hogy érdemben is hozzászólj! Hm? :)))
2013. jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lelepleztem, csak megjegyeztem valamit.

Nem tervezem mostanság, hogy a hatalmas tudásomat megosszam bárkivel is, úgyhogy csak tanuljatok nyugodtan egymástól és éljetek annak tudatában, hogy a virsli meg a kenyér és társai egészséges ételek.


De azért azt látom, hogy Neked kedves utolsó nagyon jó humorérzéked van! :) Ez tettszett:):)

2013. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A virsli nem egészséges, a kenyér (persze nem a Tesco gazdaságos) az igen. Nagyapám szerette a virslit és a kenyeret, nem is élt csak 80 évet! :))) Megérdemelte!

Utolsó előtti offoló voltam, nekem pedig tetszett, ahogy lereagáltad a hozzászólásomat! Tutira jó barátnők lehetnénk! :))) Hát igen, fő a vidámság, ha már a Gyedem nem emelkedik! :))) Minden jót Nektek!

2013. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!