Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba mindennap...

9 hónapos baba mindennap bébiételt eszik az egészséges? Olyan pont mintha főznének neki?

Figyelt kérdés
Reggel tápszert iszik, aztán délelőtt gyümölcsös bébiételt gabonával vagy keksszel vagy rizzsel, ebédre húsos zöldséges vagy tésztás zöldséges húsos bébiételt szintén, uzsonnára tejpép túró joghurt szóval tejtermék, este tápszer. Azt most hagyjuk hogy ez így milyen drága. De egészséges?
2012. aug. 10. 12:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 9 hós hanem 10. De mindegy is.
2012. aug. 10. 12:21
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olyan, mintha főznének neki. Olvasgasd el az összetételt: te raksz a saját főzésre rizspelyhet, burgonyakeményítőt?

Oké, a saját főzésbe is raksz rizst, krumplit, de azt tudod, hogy milyen minőségű.

Másrészt szerintem jóval nehezebben fog hozzászokni a házi főzésű ízekhez. Legalábbis van rá esély.

Baja nem lesz tőle, mert akkor nem lehetne boltban kapni, de a praktikusság nekem azt mondatja, hogy én főzzek neki.

Más tészta, hogy olcsóbb is otthon előállítani az ételét, de ha nektek nem gond az anyagi ráfordítás, akkor szíved joga.

2012. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem rólam van szó. egyébként én szoktam sűríteni a főzit zabpehellyel, rizspehellyel, az baj?? A nagyobbaknak is úgy csinálom.... (nekem 3 van így értelemszerűen főzök egybe nagyobb adagokat)
2012. aug. 10. 12:27
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Én így etettem a lányom 8-13hós koráig, mert a főztömet nem akarta megenni. Azóta belejöttem, most már ízlik neki, amit főzök. Amúgy semmi baja a lányomnak, úgyhogy szerintem egészséges és változatos táplálék. És nem drágább, mintha külön főznél neki :)
2012. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok: zabpehely, rizspehely: nem baj, lehet használni.

Az összetételnél arra gondoltam, hogy nekem az csapta ki egyszer a viztosítékot, hogy az üveges cukkini főzelékben a cukkini csak 27% volt az összetétel szerint... Az összes többi adalék volt: víz, különböző sűrítő anyagok. Nem jobb akkor, ha én főzöm neki, és nem spórolom ki belőle az anyagot?

Szóval baja nem lesz tőle, de mindenki úgy neveli a sajátját, ahogy akarja.

Gratulálok a te gyerkőceidhez, és örülök, hogy főzöl nekik. :-)

Még annyit: nem számoltam ki, hogy van-e különbség a házi és bolti bébiétel ára között, de minőségben biztosan van, akkor pedig már meg

2012. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
... megéri.
2012. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Tényleg nem a kibeszélés miatt tettem fel a kérdést csak érdeklődésből ( a gyerekorvost is megkérdezném szívesen de szabin van) sógornőméknél jártunk, együtt elmentünk a dmbe és bevásárolt 24 db húsos meg 24 db gyümis bébiételt el se tudtam képzelni minek ennyi és rákérdeztem érdeklődve hogy ennyire nagyon előre szokott vásárolni? És mondja hogy mi az hogy ENNYIRE, ez egy hónapra való adag..

Na és akkor erre tértünk rá, valahogy nekem a bébiétel úgy maradt meg hogy az csak akkor kell ha utazunk valahova.

Közben ő meg mondja, hogy ezek válogatott dolgokból vannak, bio élelmiszerből stb.

Én nem tudom megvenni a bio élelmiszert (bio krumpli bio répa vagy akármi) mert nincs annyi pénzem rá hogy abból 2 ovis meg egy kisebb jól is lakjon.

Na de ez nem az ő hibája persze szóval nincs bennem irigység vagy ilyesmi csak úgy elgondolkoztam rajta hogy végülis ő lehet sokkal egészségesebben eteti akkor a kicsijét.

2012. aug. 10. 12:32
 8/19 anonim ***** válasza:

Lányom sokat kapott bébiételt, mióta hozzátáplálást elkezdtük. Főztem én neki, de azok valahogy nem tetszettek neki. Pedig az elején vegyesen kapta a dolgokat. 2 napig az enyémet, 1 napig (mentünk valahova) boltit. Volt, hogy 1 hétig az enyémet ette, de amikor kezdtem több ízt bevezetni, akkor nagyon megutálta a főztöm. Kész harc volt vele. Így maradtak a bolti ételek.

Próbáltuk bevezetni a darabos ételeket, de fő étkezésekre - leginkább a déli - nem volt hajlandó megenni.

Most 13 hónapos, elmúlt 1 hétben kezdte megenni így a darabost. De most is 8-10 falat után nem kér többet, nem hajlandó enni. Viszont, ha pépeset adok neki, akkor pedig eszik utána is simán.

Ez meg már haladás, mert régebben 2-3 darabos falat után már egyáltalán nem óhajtott enni semmit se, még pépeset sem!

A védőnő azt mondta, hogy ne aggódjak, majd megér rá. Pépesítsem neki az ételt és kész.

Van olyan ismerősöm, akinek a gyereke 18 hónapos kora után volt hajlandó darabosat enni. Még kiflit és kekszet sem rágta meg, az én lányom meg ezeket megeszi 7 hónapos kora óta..


Szóval kicsit vicces a csajszi.. rág, de még sem! :/

2012. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem a hozzátáplálást, lelkesen főztem neki(szeretek főzni, és mások szerint jól is csinálom) egy darabig ette is amit csináltam neki, hetente max. 1 x kapott üvegeset. 3 hónapig ment ez így, aztàn egyszer csak teljesen elutasította a főztömet. Nem volt màs választásom, üvegeset kellett neki adnom. Most 14 hónapos, egy éves kora óta szerencsére kezd vissza szokni a házikosztra. Szóval én rá voltam kényszerülve, és szar anyának éreztem magam, amikor a DM- ben tele kellett pakolni a kosarat bébiétellel, és mindenki engem nézett...

Amúgy a legszigorúbban ellenőrzött élelmiszer a bébiétel. Nagyon-nagyon sokan nőttek, nőnek,fognak felnőni rajta.

2012. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ja ezzel nincs baj mert darabosat eszik simán. Szóval nem a pépes állag miatt adja hanem mert nem szeret / tud/ akar főzni. És véleménye szerint így a legjobb és legegészségesebb.

Nekem a legnagyobbammal volt így hogy még 14-15 hónaposan se volt hajlandó darabosat enni ezért mindent pépesre kellett összenyomnom, turmixolnom. Ő a legrosszabb evő gyerekem a mai napig amúgy.

2012. aug. 10. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!