Mire jó a cumi?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen minek van, ha a gyereknek csak árt, mert a fogai nem nőnek majd szabályosan, úgyis le kell róla szoktatni előbb-utóbb.

Azon kívül, hogy gondolom nyugtatja, ha a szájában van. Aki nem ad cumit a gyereknek, az is ugyanúgy felnő, nem? Vagy nyűgösebb lesz addig is?

Én biztos nem veszek a gyerekemnek, mert engem is alig tudtak leszoktatni a cumisüvegből való ivásról, emiatt az összes tejfogam lyukas volt.


2012. szept. 30. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

a mai cumiktól már nem nőnek ferdén a fogak.

én is úgy gondolkodtam a cumiról mint te,-amíg nem lett gyerekem.ugyanis nagyon nem tudtam sehogysem megnyugtatni és ilynkor jól jött. a leszoktatás szerencsére könnyen ment.


a kisebbik gyerekemnek,meg hiába adtam,neki inkább az ujja kellett.annak is van előnye hátránya

2012. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
....akkor gondolom még nincs gyereked...először is vagy a cumit szívja vagy az ujját,a cumiról le lehet szoktatni az ujjról nem.évszázadok óta használják a cumit,méghozzá okkal.A cumi arra jó hogy pl elalvás lehiggadjon,leadja felesleges energiáit(ugyanis az újszülött csak a száját tudja akaratlagosan mozgatni)A babáknak van szopóreflexe,és talán jobb ha megtanul önmagától elaludni cumival,minthogy órákig "rágja" még a melled.A tejfogaid azért voltak lyukasak,mert egyrészt ez genetika,másrészt régen mindenbe cukrot raktak,semmi köze ehhez a cuminak.Babáknak cumi való és cumisüveg.Ha majd odakerülsz biztos vagyok benne hogy Te is fogsz cumit és cumisüveget venni a babádnak.Egyébként a mai cumik úgy vannak kialakítva hogy javítsák a fogsor állapotát,többet használ mint árt hidd el.Nem kell hogy állandóan a szájába legyen,az én kisfiam csak elalvás előtt cumizik 5 percet,és mikor alszik kiköpi.
2012. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekem olyan cumis volt, h ihaj....neki muszáj volt adni, mert akkor nyugodott meg...nem lettek elálló vagy rossz fogai, sőt! Még a gyerekfogász is megdicsért, h csak így tovább, nagyon szép egészségesek a fogai.

Ám a 2. babám is ugyanezt a kérdést feltehetné, mert nem is cumizik, max. alváshoz, de akkor is 10 perc múlva kiköpi.

2012. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem az ujjszopástól állnak összevissza a fogaim, kb. 5 éves koromig szoptam az ujjam. Úgyhogy a kislányom nagyon hamar kapott cumit, és teljesen szabályos a fogsora. :)
2012. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kivételesen nem olvasom el az előttem szólókat.


Én cumiellenes voltam, de bevittem a kórházba a repicumit, amit kaptam a felicitas csomagban.


Az én babám nagyon nyugodt, elégedett cse4csemő volt, de a 3. kórházi napra már mind a ketten kikészültünk a többi üvöltő csecsemőtől, én nem aludtam már 72 órája miattuk, és a szerencsétlen babám is besokallt.

Nem tudtam már máshogy megnyugtatni, csak azzal, hogy folyamatosan cicin volt.

Ezzel csak az volt a baj, hogy már fájt a bimbóm.

(be is sebesedett)

Bementem a csecsemős nővérkéhez, hogy segítséget kérjek, elringatta, odadtuk a kicsinek a cumit, attól megnyugodott, mert kiélte az őrületes szopóreflexét, otthagytam a picit náluk, én meg füldugóval tudtam aludni pár órát.

Azóta is megnyugtatja a cumi, de ritkán van a szájában, nem lett függő.

Tudod mit, nem érdekel hogy szopja azt a hülyeséget, ha neki jó, akkor jó, meg nekem is, mert nem ordít....


Majd kialakul ez, most már úgy vagyok vele, hogy vannak elhatározásaim, aztán észérves keretek között megdőlnek, vagy megállnak :)


Minden jót nektek, ennyit tudtam elmesélni :)

2012. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én sem nagyon akartam a cumit (nem az üveget, mert abból ivott a fiam, és a lányom is a cici mellett), mert egyszerűen nem akartam éjszaka a sötétben cumit keresgélni, világító cumit venni, mindenhova 5 cumival menni, ha leesik vagy bármi baja lesz stb.... A fiam szerencsére nem is nagyon kérte. Nem cumizott. 6-8 hónapos korában az ujját szopta, aztán azt is elhagyta. A lányomnál is így akartam... ő már azért elfogadja a cumit. Bár nem erőltetem, de már az én türelmem sem olyan, mint 3 éve volt... és ő egyfajta sírásánál elfogadja és megnyugszik. El is alszik vele. Nem tudom mi lesz... de nem nagyon szeretném, ha rászokna az elalváskor.

Az öcsém 6 éves koráig szopta az ujját, azt tényleg nem lehet elvenni, úgyhogy inkább a cumi. Neki fogszabályzó kellett... osztom a válaszoló véleményét, hogy nem a cumitól volt lyukas a tejfogad. Max ha cukros teát kaptál abból stb.

2012. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az újszülöttek kis ösztönlények reflexekkel- és ebből a kis ösztönlényből lesz majd tudatos emberke előbb-utóbb.

a szopóreflex működik nálunk ezerrel újszülött korban, ezért megnyugtatja őket, ha van valami a szájukban- vagy cici, vagy cumi.

Majd meglátod ha gyerked lesz!!!

Én már a kórházba is vittem magammal cumit, mindhárom gyerekem születésénél.

:) Könnyen leszoktak róla.

És a mai jó cumiktól nem nő rosszul a foguk sem.

2012. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
és ha a te gyereked az ujját kezdi szopni helyette? azt majd hogy veszed el tőle? én is elég cumi ellenes vagyok,de az legalább eldugható! a kis kezét nem tudod eldugni!
2012. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hallottam olyanról, aki a cumi elvétele után kezdte el szopni az ujját, illetve rágni a körmét. Szóval szerintem nincs rá garancia, hogy a cumi miatt ez ne következne be.

De összességében meggyőztek a válaszok.

2012. okt. 1. 09:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Barátnőm kislánya nem fogadta el a cumit, csak az ujját! 4 éves és még mindig szopja, és már most örülten kiállnak a kis fogai!

Én azokat a neveléstudatos anyákat nem értettem, aki semmiképpen nem adnak a gyereknek cumit, mert az káros, de az nem,hogy a gyerek szinte lázasra üvölti magát!

2012. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!