Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó a cumi? Miért szeretik...

Mire jó a cumi? Miért szeretik a babák/gyerekek? Honnan tudjam milyet vegyek, melyiket fogja szeretni, mikor annyiféle van?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nyugtat,meg hasonlók,de mégis mitől és miért?
2011. nov. 30. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]


Érdekes hogy az Én fiam kimondottan nem szerette és sosem szokott rá.

Szerintem biztos van még ilyen gyerkőc, úgyhogy lehet hogy a Te gyermeked sem akar majd cumizni.

2011. nov. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a MAM cumi jött be.A most születendő huginak is eleve olyat vettem.Nem kisérletezünk mással.Ami a jó, hogy van éjszakai változata ami foszforeszkál, így a baba magától is megtalálja a sötétben.
2011. nov. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megnyugtatni talán azért nyugtatja mert olyan mintha szopizna.

Az én fiam a cseresznye alakút szerette.Igazából nem nagy összeg, vegyél mind a két fajtából 1-1 és meglátod melyik jön be neki.Aztán lehet hogy nem is fog neki kelleni.

2011. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szopizást "imitálja",így nyugtatja.Hogy mi jön majd be neki,azt nem tudni.Mi vettünk több félét is,nálunk pl. a Mam-tól öklendezett,ám a fogszabályzós formájút egyből "becuppantotta".A fiunk Tommee Tippee-t használ(szilikon+fogszabályzós).
2011. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kislányomnak csak elalváshoz "muszáj".

(Valószínűleg neki is a cicit pótolja, sajnos csak 3 hónapig tudtam szoptatni, addig nem is cumizott.)

Eleinte csak az Aventet, Mamot, Babylove-osat fogadta el (ezek szimmetrikusak), a fogszabályzósakat (Nuk, Babydream) elutasította. Most 2 éves, mindegy neki, csak cumi legyen:-)

(Én a Babylove-ot (DM) ajánlanám, van olyan minőségű, mint a Mam, meg az Avent, mégis olcsóbb, és ez nem esik ki a szájából, ellentétben az újszülött Avent-essel...)

2011. dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A cumi nem feltétlenül rossz dolog.Manapság részben azért övezi vita, mert nem rendeltetésszerűen használják.Ezen azt értem, hogy kelléké vállik, és a csecsemő csakis vele képes lecsillapodni. És mint már kifejtettem, ha a szülők rögtön cumit dugnak a szájába ahelyett, hogy meghallgatnák, hogy mit szeretne.Gyakorlatilag elnémítják. Egyébként az újszülöttnek voltaképpen egyetlen testrésze van, amelyet irányítani tud, az pedig a szája. Azért szopik, mert szüksége van az orális ingerekre.3 hónapos korig azért adnak cumit, mert az megnyugtatja, valamint ha elég ügyesek vagyunk, még az éjszakai etetést is megúszhatjuk.Valaki azért nem ad cumit a gyermekének, mert akkor nem tanulja meg szopni a hüvelykujját. Szamárság! A gyermek ki fogja köpni a cumit ezt garantálom a hüvelykujja kedvéért. A választék nagy. Fontos, hogy olyan cumit válasszunk, ami leginkább hasonlít a mellbimbónk formájára, valamint nagysága jó a gyermeknek. Egyébként öklendezni fog tőle.

Az én gyermekem soha nem cumizott, de nem vagyok cumiellenes.

2011. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!