Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kevés ennyi tej egy...

Nem kevés ennyi tej egy napra? Pótoljak tápszerrel?

Figyelt kérdés

Nagyon lecsökkent a tejem mennyisége, ezért így zajlik egy nap:

reggel 7körül szopi 140-170 ml között,

10-11között szopi 60 + 120gyümölcs

13-14között szopi 60 + 100 főzelék

16-17között tejép vagy sinlac 120+gyümölcs 40

ete szopi, de annak a mennyiségét nem tudom mert bealszik közben, de szerintem úgy 100ml körül van mert több nem nagyon termelődik. Eddíg 2x ennyit szopizott, napi 1000-1200ml-t, most meg nem is akar szopizni, és nincs is mit.... 5és fél hónapos a babám,7kg.


2009. aug. 4. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

a súlya tök jó! Eddig biztos szépen fejlődött. Nekem is ilyenkor ment el a tej, fejtem minden szopi után, éjjel is, ettem mint az őrült, napi 5 liter vizet ittam+ szopiteát 1 litert, homeobogyók, de nem tudtam visszahozni a tejcit, még napi 8 szori mellretétel sem segitett ! Csak szivta a cicit, majd 100-120 után abbahagyta, mivel nem folyt már ugy, mint előtte. Na az egy nehéz hónap volt. Ráadásul a tápit a cici után nem fogadta el, persze hisz mennyivel jobb anya tejcije, mint a tápiíz...ezért szopi előtt adtam neki egy 50- et, arra simán szopott, igy volt meg az adag. De ez 3 hétnél tovább nem müködött, fogyott a tejem rohamosan, tehát a tápi kiváltotta a tejemet. Szépen ő is eszegetett mellé már mást is, igy látva a fejlődését és hogy végre nyugodt és van mit ennie , sokkal nyugodtabbak lettünk. most 9 hós , reggel- este tápizik, közte sok főzi, gyümölcs. Amennyit Te irtál, nincs meg a napi minimum fél liter tej, de ő még kicsi, ugyhogy annál azért még többre is szüksége lenne naponta.

Fordulhatsz szopitanácsadókhoz, hátha tudják a titkot, hogy növeld a mennyiségét a tejnek, nekem sajnos nem sikerült, de a kicsitől nem mertem a tejet megvonni ennyire, ezért cselekedtem igy.

2009. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ne csodálkozz,hogy kevesebb a tejed,mert már az 5 étkezésből csak kettő szopi.Ha végigalussza az éjjszakát, akkor ne adj neki pótlást.
2009. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Köszönöm a segítséget, lehet keresek egy tanácsadót, mert szeretném szoptatni még egy jódarabig.


Másodiknak: Egy hét alatt fogyott el ennyire a tejem. Múlt héten hétfőn még 4szer szopizott egy nap, 200-260közötti mennyiségeket és két szopi között kapott egy-egy kanál kóstolót. Pénteken már hiába tettem óránként, kétóránként cicire, úgy sem szopizott csak 20ml-ket alkalmanként, tehét nem a gyümölcs és főzelék miatt lett kevesebb tejem, mert azokat nagyobb mennyiségben szombattól kapja szopi után. Mindí először a szopival próbálkozom, de nincs a ciciben tej és valamit ennie kell, tápszert is tegnap vettem, de nem nagyon fogadja el.Fejek is,de eddíg semmi. Pénteken tudunk menni az orvoshoz, de addíg ennie kell valamit. Sajnos felhívni nem tudtam mert szabin van, más normális meg nincs a környéken... Köszönöm a te válaszodat is.

2009. aug. 4. 10:04
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne aggodj, mert ez a dolgok termeszetes menete, lassan mkivaltodik egy-egy etkezes es csokken a tejed mennyisege, de ugyanakkor a baba az egyeb etelekbol kapja meg a szukseges tapanyagokat.ugyesek vagytok, jol megy
2009. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elozo vagyok, most olvastam a valaszod es szerintem ha elfogadja a hozzataplalast ne adj tapszert mert meg kevesebb lesz a tej. nem jott meg esetleg a menstruaciod? mert nekem attol csappant meg egyik naprol a masikra a mennyiseg de par napon belul rendezodott a dolog. ajanlom tanacsadokent a kismamablog.hu oldalt vagy a nlcafe.hu szoptatasi tanacsadojat, ha kerdesem van mindig oda fordulok
2009. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megjött már július elején egyszer,akkor volt 3napig kevesebb a tejem,de nem ennyire....

Olvastam több helyen hogy megvan egy minimum mennyiség amit tej vagy tápszer formájában el "kell" fogyasztani a babának egy nap, ezért érdeklődtem hogy elég e a mennyiség amit eszik a gyümölcsökön és főzelékeken kívül. Ma pl reggel szopizott 140et, fél órája 80at, de utána semmi nem kellett neki.Se másik cici, se gyümölcs... Olyan mintha kielégítené ez a kevés mennyiség!? Egy kicsit furcsa.

2009. aug. 4. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!