Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy pótoljak tápszerrel? Nem...

Hogy pótoljak tápszerrel? Nem részletezte a doki?

Figyelt kérdés
16 hetesek vagyunk,és ma mondta a doki, hogy minden szopi után kínáljam még meg tápival is,mert nem hízik eleget.Azt mondja,hogy csináljak mindig 100at.Jó ez így?Ne mérjem, hogy mennyit szopizott és a szerint adjak neki még tápszert?Az elkészített tápszert meddig adhatom oda neki?
2011. jún. 8. 20:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom mert anyatejes a babám. Én úgy csinálnám, hogy megszoptatnám és elkészíteném azt a mennyiséget amit mondott a doki és annyit enne belőle amennyit szeretne. Szerintem fölösleges mérned, mert ha éhes akkor úgy is fog még enni, ha nem és nem annyit szopizott mint amiket "kellene" Akkor hiába erőlteted.
2011. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
hát igen,most este is bekészítettem neki a 100at,és nagy nehezen evett belőle 25öt.Akkor ezt nem rakhatom be a hűtőbe,hogy esetleg reggel megegye?
2011. jún. 8. 20:57
 3/28 anonim ***** válasza:
Nem !Az már kuka!!!Sajnos ez ilyen!De én 100-at nem csinálnék,max.30 vagy 60.Mert ha szopizik és akkor nem fog még 100-at megenni,csak ha extra kevés a tejcsi.Márpesig biztos nem sz,ha eddig nem üvöltött szopi után,hogy kérne még...
2011. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Lányom 5 hónapos tápszeres.Én csak a következő kajálásig szoktam hűtőbe rakni a tápszert.Az elején én is azt csináltam amit te.Ha a babád szopizik is, utána biztos, hogy nem fog 100 tápot meg enni!Szerintem csinálj csak 30mlert vagy 60at és azt add neki.Ha olyan sokat csinálsz az pazarlás!Meg ha több kell neki, még mindig ki tudsz menni csinálni.
2011. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
úúúúúú!:D nagyon egy a véleményünk Kedves Utolsó!!!:D
2011. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És hogy van az,hogy 100mlhez 90ml víz+3kanál tápi.Úgy is jó ha belerakom a cumisüvegbe a port,majd ráöntöm a forralt vizet amíg ki nem jön a 100ml?És a többivel ugyanígy,30mlnél is?

D.u mondjuk 25perc szopi után megevett 80tápit!!!:((

2011. jún. 8. 21:09
 7/28 anonim ***** válasza:
Az én babám is tápszeres. Ez a szopi után adj neki tápot olyan egyszerű dolognak hangzik, de azért nem az. Az ok, hogy én megcsináltam szopi előtt neki már, de mindig az volt a bajom, hogy mikor szükség lesz a tápra (5 perc, vagy épp 25), akkor annak jó legyen a hőmérséklete. Nem tudom, hogy milyen tápszert használsz, de a korábbival (Milumil) én is úgy csináltam, hogy 3 kanál táp, aztán felengedtem annyi vízzel, hogy 100 legyen. Most Humana-t adok neki, azt is hasonlóan kell csinálni, bár azt elvileg először 70 fokra (ezt hogy állapítsam meg?)kell hűteni, akkor kell úgy kikeverni, hogy a fele vízhez a por, majd a víz másik fele is hozzá, és így visszahűteni iható hőmérsékletre. Ha csinálod a tápszert, akkor ne a még forró vízzel keverd ki, nehogy ártson a vitaminoknak. Nekem ha sok marad az üvegben, akkor a következő etetésig szoktam eltenni a hűtőbe.
2011. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Én BEBA-t adok a lányomnak.Én először a kellő mennyiségű vizet rakom a cumisüvegbe és utána a port.Nem tudom milyet használsz, de rajta kell lennie a dobozán a használati útmutató.Mondjuk én sem értem ezt a hőmérsékletesdit..Én a hideg vizet szoktam be rakni kb 10másodpercre a mikróba.
2011. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 xStefix ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező, a következő a véleményem:

1: Egyáltalán nem biztos, hogy kevés a tejed, sőt! Az, hogy "nem hízik eleget", ennyiből még nem biztos. De még ha így is van, az sem feltétlenül baj és kezelendő!

A kevesebb hízás pontosan mit jelent?

Csak mert éppen a ti korotokbak (3-5 hó körül) szokták a babák megduplázni a súlyukat ill. aktívan elkezdenek mozogni, hosszra nyúlni, felfedezni stb., amik miatt értelemszerűen nem fognak továbbra is ugyanolyan tempóban hízni. Én ugyan nem ismerem a te történeted, de az esetek többségében arról van csupán szó, hogy az eüsök nem tájékoztatják az anyukákat, hogy a hízás lassulása legtöbbször normális jelenség! :( Magyarul, én azért óvatosságra intenélek téged, mert nem biztos (sőt, én erősen gyanítom), hogy az orvosod rossz tanácsot adott.

2: Ha nekem van igazam, akkor viszon kifejezetten rosszat tennél, ha rendeszeresen tápszert adnál neki, mert ezzel a tejed mennyisége is csökkenni fog, ill. szépen lassan leszokhat a szopizásról is (rövidül a szoptatás ideje).

Egyébként amit feljebb írtál, hogy a babád nagy nehezen ette meg az x mili tápszert, szintén ezt jelzi, hogy nem is biztos, hogy szükség lenne a pótlásra...

3: A délutáni, esti tejhiány és nyűgösség pedig szintén élettani jelenség, ilyenkor mindannyiunknak kevesebb van. De ez megint nem ok arra, hogy pótolni kelljen kapásból! Szoptass ilyenkor is igény szerint, azaz most épp gyakrabban. Így néhány nap múlva a tejed is több lesz és a babád is megnyugszik várhatóan. (De a délutáni gyakrabb szoptatás hosszabb távon is megmaradhat, mert lehet, hogy ilyenkor már csak így fog hozzájutni az eléghez. De ez is normális!)

2011. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Mennyit hízik? Mennyivel született és most mekkora?

a dokik-sajnos-hajlamosak paráztatni és hamar felírni tápszert.

2011. jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!